135 vs 315:Майките в заварено положение- търсим подкрепа в съмишленици

  • 8 469
  • 196
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 951
Здравейте момичета   bouquet
Извинете ме ,че ще задам въпрос, на който отговор може би има в предходните 8 страници, но няма да мога да ги изчета.
Моя близка приятелка роди на 25.09.Терминът и беше на 01.10. Двата болнични по 45 дни (от ЖК и ДК) изтичат на 29.12.2006г. Два дни преди 01.01.2007. Това значи ли, че със сигурност няма да я хване промяната?

# 151
  • Мнения: 9 050
Здравейте момичета   bouquet
Извинете ме ,че ще задам въпрос, на който отговор може би има в предходните 8 страници, но няма да мога да ги изчета.
Моя близка приятелка роди на 25.09.Терминът и беше на 01.10. Двата болнични по 45 дни (от ЖК и ДК) изтичат на 29.12.2006г. Два дни преди 01.01.2007. Това значи ли, че със сигурност няма да я хване промяната?

Точно това значи, за съжаление.  Sad

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 702
Здравейте момичета   bouquet
Извинете ме ,че ще задам въпрос, на който отговор може би има в предходните 8 страници, но няма да мога да ги изчета.
Моя близка приятелка роди на 25.09.Терминът и беше на 01.10. Двата болнични по 45 дни (от ЖК и ДК) изтичат на 29.12.2006г. Два дни преди 01.01.2007. Това значи ли, че със сигурност няма да я хване промяната?

Точно това значи, за съжаление.  Sad

Ако не успеем да се преборим за промяна в тълкуването  #Cussing out

А вие подписахте ли петицията?

# 153
Аз подкрепих петицията но вече 1 седмица нямам link на пощата си за да се потвърди моя глас, та въпроса ми е доста често ли е това явление защото и мои приятелки имат същия проблем

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 00:28 от Аурелия

# 154
  • София
  • Мнения: 12 231
  Моята поща е в абв -то и получи мейла в спам. Проверете и там Simple Smile

# 155
  • Мнения: 4 978
Нахвърлих си всички неща, които са ми в главата по тази тема. Сега само трябва да ги посбия малко, че така като гледам и две цели предавания няма да ми стигнат. Остава да чакам и да се надявам, че ще стане скоро. Дано!

ZinaSt, как вървят нещата? Има ли някакво развитие с "Часът на Милен Цветков"?
Във вчерашното предаване каза, че застава зад идеята за истинско семейно подоходно облагане, като начин за подпомагане на внасящите данъци в държавата семействата с деца и т.н., вместо "раздаване на детски на калпак"...

Днес, според изнесеното в медиите, с гласуването на проектобюджета за ДОО е прието, че размера на майчинството след 315-тия ден става 170 лв. и съответно остава по-ниско от МРЗ за страната.... no comment

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 23:25 от LadyAutumn

# 156
  • Мнения: 9 050
Ами аз много юрках моята позната да уреди нещо за днес. Даже малко и се разсърдих, като ми каза, че с темата, която ще се обсъжда днес няма да е много подходяща подобна изява. Обаче като гледах предаването....права е била!Та така, за сега - нищо.
Надявах се да се чуя с Клео снощи, но не се получи.
Но изобщо не съм се отказала. Има и второ четене Simple Smile

# 157
  • Мнения: 4 978
Ами аз много юрках моята позната да уреди нещо за днес. Даже малко и се разсърдих, като ми каза, че с темата, която ще се обсъжда днес няма да е много подходяща подобна изява. Обаче като гледах предаването....права е била!Та така, за сега - нищо.
Надявах се да се чуя с Клео снощи, но не се получи.
Но изобщо не съм се отказала. Има и второ четене Simple Smile

Може би сега, между 2-те четения и след като на първо са гласували 170 лв майчинство и нито дума по нашите въпроси, ще има повече смисъл от участие в предаването.

Надявам се и писмата, които внесохме в НС до ППГ да имат своето отражение в по-нататъшните разисквания.

# 158
  • Мнения: 9 050
Ами аз много юрках моята позната да уреди нещо за днес. Даже малко и се разсърдих, като ми каза, че с темата, която ще се обсъжда днес няма да е много подходяща подобна изява. Обаче като гледах предаването....права е била!Та така, за сега - нищо.
Надявах се да се чуя с Клео снощи, но не се получи.
Но изобщо не съм се отказала. Има и второ четене Simple Smile

Може би сега, между 2-те четения и след като на първо са гласували 170 лв майчинство и нито дума по нашите въпроси, ще има повече смисъл от участие в предаването.

Надявам се и писмата, които внесохме в НС до ППГ да имат своето отражение в по-нататъшните разисквания.

И аз така си мисля. Сега вече има приети текстове. Само не знам кога е второто четене.

# 159
  • Мнения: 4 978
И аз така си мисля. Сега вече има приети текстове. Само не знам кога е второто четене.

Обикновено 1-2 седмици, през които има обсъждания в комисиите.
Говорих с клео_80, ще се свърже с теб.
Добрата новина все пак е, че ще бъде внесено (или вече е) предложение за завареното положение от Хр. Христова, а днес имаме обаждане от една депутатка от една от ПГ, която е поставила въпросите и за размера на обезщетението, и за завареното положение. (Подробности kleo_80)

# 160
  • Мнения: 4 181
Ами то повече подробности няма Laughing
Това е обади ми се днес една депутатка във връзка с писмото, което бяхме пратили и тя каза, че днес в зала ще повдигне въпроса за завареното положение.
Аз и подсказах и за 170 лв, които искаме да станат 180.
Тя каза, че ще попита и за тях.
Това е момичета, докато не гласуват закона на 2-ро четене в зала има надежда Praynig

# 161
  • Мнения: 57
Здравейте момичета. Заставам твърдо зад идеята от промените да се възползват и мамите в заварено положение. Моят болничен 135-те дни изтича на 26.12. и ме делят само броени дни от 01.01. - но... Затова с интерес следя темата.

# 162
  • Мнения: 44
Как тълкувате това по отношение на завареното положение:

Чл. 45. (1) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Отпускът поради бременност и раждане в размер 315 дни за всяко дете се ползва, както следва:
1. в размер 135 дни, от които 45 дни преди раждането - въз основа на съответен акт на здравните органи, издаден по реда на чл. 26, ал. 1 от Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността, приета с Постановление № 99 на Министерския съвет от 2005 г. (обн., ДВ, бр. 47 от 2005 г.; изм., бр. 96 от 2005 г.), а отпускът поради осиновяване за остатъка до 135 дни - въз основа на съответния акт на здравните органи и акта за предаване на детето за осиновяване;

2. в размер на остатъка до 315 дни - въз основа на писмено заявление на майката (осиновителката) до предприятието, към което се прилага акт за раждане на детето или акт за предаване на детето за осиновяване и декларация съгласно приложение № 7; предприятието е длъжно да разреши отпуска от деня, посочен в заявлението.

 

# 163
  • Мнения: 4 978
zdrav13, няма нужда да постваш един и същи въпрос в 3 теми на форума.
Цитираният от теб текст са измененията в КСО по отношение на отпуска за бременност и раждане и по-точно начина на излизане в отпуск по майчинство между 135-ия и 315-ия ден.
Завареното положение е все още висящо.
Окончателното решение ще се разбере с гласуването на 2-ро четене на бюджето на ДОО.

# 164
  • Мнения: 4 181
Как тълкувате това по отношение на завареното положение:

Чл. 45. (1) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Отпускът поради бременност и раждане в размер 315 дни за всяко дете се ползва, както следва:
1. в размер 135 дни, от които 45 дни преди раждането - въз основа на съответен акт на здравните органи, издаден по реда на чл. 26, ал. 1 от Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността, приета с Постановление № 99 на Министерския съвет от 2005 г. (обн., ДВ, бр. 47 от 2005 г.; изм., бр. 96 от 2005 г.), а отпускът поради осиновяване за остатъка до 135 дни - въз основа на съответния акт на здравните органи и акта за предаване на детето за осиновяване;
2. в размер на остатъка до 315 дни - въз основа на писмено заявление на майката (осиновителката) до предприятието, към което се прилага акт за раждане на детето или акт за предаване на детето за осиновяване и декларация съгласно приложение № 7; предприятието е длъжно да разреши отпуска от деня, посочен в заявлението.
Ами няма нищо за тълкуване, това е наредбата, която сега промениха, в която се казва как ще се ползва отпускът.
Нещо не разбирам въпросът ти?

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 00:29 от Аурелия

Общи условия

Активация на акаунт