помогнете-търся осиновители

  • 13 918
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 615
Ама защо не прочетете внимателно всички постове след твърде емоционалния изблик на въпросното дете??? Според мен той самият беше повече от ясен: дете, твърдо решено да засегне майка си, пишейки чрез нейния акаунт - очевидно е, че няма как да не го види.
Мисля, че поне става ясно, че недоволни има и сред неосиновените и проблеми и неразбирателство може да има всяко семейство.
А осиновяването едва ли е пристан за всички недоволни, но не е и коренът на всяко зло.

# 76
  • Мнения: 1 249
Ама защо не прочетете внимателно всички постове след твърде емоционалния изблик на въпросното дете??? Според мен той самият беше повече от ясен: дете, твърдо решено да засегне майка си, пишейки чрез нейния акаунт - очевидно е, че няма как да не го види.
Мисля, че поне става ясно, че недоволни има и сред неосиновените и проблеми и неразбирателство може да има всяко семейство.
А осиновяването едва ли е пристан за всички недоволни, но не е и коренът на всяко зло.

Майката не влезе и по никакъв начин не взе отношение по постинга, а данни, че го е писало дете,  до момента нямаме никакви.


Мила Purmamarca, Hug

Предполагам, че не ти е леко,

 а съблазънта да ме профанизираш като ми  припишеш тъпата идея, че " осиновяването  е ... пристан за всички недоволни и ...коренът на всяко зло"

 е огромна,
защото те спасява от мислене поне за малко...

Бъди щастлива

# 77
  • Мнения: 4 138
miraetta, не приемай всичко толкова лично. това е мнение, а не нападка срещу теб.
доколкото разбрах дарена май се е свързала с някой на този телефонен номер, оттам е и информацията.
аз на 15 мислех че съм осиновена, тоест явно исках да е така.........избивах си чивиите. явно в детската психика въпроса с осиновяването седи малко по-различно отколкото в нашата.

# 78
  • Мнения: 1 249
miraetta, не приемай всичко толкова лично. това е мнение, а не нападка срещу теб.
доколкото разбрах дарена май се е свързала с някой на този телефонен номер, оттам е и информацията.
аз на 15 мислех че съм осиновена, тоест явно исках да е така.........избивах си чивиите. явно в детската психика въпроса с осиновяването седи малко по-различно отколкото в нашата.

Мата,

май не ми е мястото тук,  болезнено приемам простотия и агресия, а се опитвам да съм полезна в една толкова интимна и деликатна сфера като провеждам опити върху собствената си кожа.

Много ми е болно, че  от всичко, което казвам, в главите на определен контингент влиза: " осиновяването е основата за всички беди и само осиновените деца имат проблеми".


А може би това, да ме изкарат елемнтарна и злобна или игнорират, е начинът да се защитят от собствените си мисли, знам ли.



Е, такива простотии ... няма да коментирам, ама не се сдържах и коментирах.



 Аз отдвана исках да ти благодаря и да ти кажа, че за теб и за още трима-четирима от осиновителите тука май най-подходяща е Соломоновата история за двете майки.

В момента, в който сте се примирили и сте напуснали всякаки претенции да сте единствани и незаменими и най-..., най-..., най-...

още в следващия момент, става ясно, че сте точно такива...


за незнаещите ще кажа: карат се две жени коя е майката на едно бебе и отиват при съдията да отсъди

спорът нагорещен  до краен предел

съдията казава да донесат меч, че да разполови детето и всяка да си има по половинка от бебето и се навежда с меча над детето

едната от жените крясва, че не е тя истинската майка и се отказва от спора,  да го дадат на другата - само да не пипат детето

 така познали коя е майката


Та и ти така - отказа се от всякакви претенции да си единствена и именно в този момент стана ясно, че си истинската майка



Май писанията ми не са за форум, признателна съм на съдбата, че се запознахме, и ще си поддържам отношенията на лични с хората, които съм много благодарана, че срещнах тук.

 Hug Hug Hug Whistling Whistling Whistling



 

 






# 79
  • Мнения: 4 138
мираета, недей така бе пиле. никой не иска да те обиди. повечето жени говорят по принцип. да искаш да си незаменима е човешко качество, не е лошо. понякога има леки недоразумения, но всички тук ни свързва едно много основно нещо-болката и обичта. ако съм на теб бих се срещнала с някои от майките тук. на живо мисля, че впечатленията са по-истински. не се обиждай, няма за какво. всеки просто изказва мнението си, всеки има своя собствена история.

# 80
  • Мнения: 1 843
Miraetta, жено, успокой се.
Вярно, че като бъркаш дълбоко в себе си, за да извадиш наяве това, дето и на най-близките си не си споделил, ставаш много лесно уязвим.
Обаче, разбери. За виртуалното общуване има едно правило: малко пердета на очите помагат.
И това не го казвам в най-грозния му смисъл.
Вярно, има хора, които винаги ще се възползват от възможността, която предоставя мрежата, да си играждат неистински имидж. Но може би това е живота и разбиранията, които биха желали да имат, а не успяват, така че и това е допустимо.
Най-важното е, че само с думи трудно се комуникира. Бъди себе си и не чакай одобрение от всички. Това, така или иначе е невъзможно! За никого, не само за теб.

# 81
  • Мнения: 2 123
А и от какво се обиди - така и не можах да схвана ...

# 82
  • Мнения: 1 615
Мила Мираета, едва ли можеш изобщо да допуснеш колко добре те разбирам и колко ти съчувствам, точно защото съм се "радвала" на подобно на описаното от теб отношение от родителите си, макар и рождени... Ако би се вслушала (зачела) в нечие друго мнение, може би и ти би разбрала, че не всеки се опитва да те обиди лично и да изкара осиновените като цяло някакви-си...
Аз исках да кажа, че ВСИЧКИ деца имат своите преживявания през пубертета - ти как го изтълкува... Просто не знам как го правиш. Прочела съм доста от нещата, които пишеш и знам, че не би признала, че си реагирала прибързано. Ще ме убеждаваш до последно, че нищо не рабирам и че съм искала да кажа неща, които никога през живота ми дори не са минавали през ума ми. Карай...
Последното, което ми хрумва, когато си позволявам да пиша в този подфорум, е да наранявам някого. Правила съм го само, за да окуража някого, когато ми се е струвало, че има наистина нужда от това, защото и не-пряко-замесените в осиновяване могат да имат добро отношение към темата, а мислех, че това е важно за... всички вас (?) Писала съм и за да кажа, че много от дискутираните тук проблеми са общовалидни и не бива да се свързват с осиновяването, че добрите хора (родители, деца) са си добри, а лошите - лоши, независимо от връзката между тях. Понякога съм писала просто, за да поздравя някого, защото е бил/а щастлив/а...
Ако съм сбъркала, ако никой освен осиновители и осиновени няма право на мнение, дори когато то е силно позитивно, моля всички за извинение за неправомерната си намеса! А теб, Мира, лично те моля да ме извиниш дори за нещата, които само си помислила, че казвам!!!

Общи условия

Активация на акаунт