За Погачата и неразположението

  • 19 068
  • 135
  •   1
Отговори
# 45
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Понеже знам за това поверие и винаги като влизам в цикъл на такива места, казвам на майката и много пъти майките - а браво, че ми каза. Баби са ми казали и не могат да дадат разумни отговори и защо като се каже на майката не избивали пъпчици. Аз лично се чувствувам ужасно глупава при такива ситуации. На моите деца съм правила погачите след 40 дни - не по тази причина.

# 46
  • Мнения: 9 905
ми какви още коментари....това за акушерките беше супер вярно, същото важи за израждащите лекарки. Моята гинеколожка идва вкъщи да ми маха конците на осмия ден, педиатърката също вижда бебето поне два пъти преди 40тия ден.... има млади баби, дето идват да помагат....по тази логика почти не остава бебе без пъпки.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 810
Добре де, хайде дайте научно обяснение. Сравнението с хермата не важи, едното е вирусно, другото си е чиста физиология... хайде чакам адекватно  обяснение.  Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 742
Добре де, хайде дайте научно обяснение. Сравнението с хермата не важи, едното е вирусно, другото си е чиста физиология... хайде чакам адекватно  обяснение.  Crossing Arms
а какво научно обяснение има в това къде ще сложиш пъпчето на детето? Сигурно ти не пазиш пъпчето на твоето дете, а си го изхвърлила в коша newsm78

# 49
  • София
  • Мнения: 6 810
Пазя го, ще и го дам като порастне. Ей така, не че вярвам в това, къде ще е хвърлено, понеже по лични наблюдения, няма нищо бощо с това, което става с детето след това. Моя е паднал в род. дом, обаче доктор нито съм станала, нито ще стана. Както на хората около мен, професията им няма нищо общо с това къде е хвърлен пъпа.

# 50
  • Мнения: 5 391
Абе тодорови ли сте, кви сте, как може в 21 век да има такава необразованост се чудя!Добре, как точно медицински издържано ще ми обесниш тази простотия?Щото обривът си е медицински проблем, ако не се лъжа.

# 51
  • Мнения: 1 793
Какви са тия простотии  Shocked Акъла ми не го побира. Как може такова нещо? Младо момиче, живеещо в 21 век да вярва ,че детето се е обринало понеже на гости била неразположена жена.  Shocked  Crazy И как може хремата да се сравнява с менструалния цикъл. Нямам думи. За сведение да кажа, че първите 10 дни след раждането всеки ден идваше акушерката ми вкъщи. Освен това и други хора / включително жени/ идваха да видят детето преди то да е станало на 40 дни. Нито се беше изринал, нито ми е минавало през ум да питам жените, които идваха дали са в цикъл или не. А ако се беше изринал щях да заведа детето на лекар и той да установи причината, а не да го отдавам на щуротии.
Освен това беше на 10 дни, когато го изведох за пръв път на разходка и случайно се засякохме на улицата със съседки и т.н. та и те го видяха тогава, а пък на детето ми нищо му нямаше. Брей, странна работа. Как не се обрина не знам.  Grinning
Тодорова /или както и да си /, осъзнай се момиче. Говориш пълни глупости. Знам, че всеки има право да мисли и да вярва в каквото си иска, но помисли логично и ще видиш, че всъщност няма логика.  Simple Smile

# 52
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Вече явно си ходила на погачата вчера, я сподели какво стана?  Wink

# 53
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 869
Моята прабаба, лека й пръст, винаги ми казваше - "Може да не вярваш, но спазвай! Няма да навреди!" Казвала ми е безброй неща, защото самата тя много вярваше в поверия, при нея ходеха много хора за съвет и помощ - тя лееше и куршум за уплаха, баеше и т.н.... Почина като бях на 15 години и в годините преди това сякаш бързаше  да ми предаде всичко което знае. Казвала ми е  и много неща за бебетата, макар че аз я убеждавах, че няма нужда да ми ги казва, че има още поне десетина години преди и аз да си родя дете, но тя настояваше и сега знам доста поверия, суеверия и т.н... които имам намерение да спазвам! Ей това конкретно суеверие също знам от баба си и смятам да го спазя - както тя казваше може и да не вярвам, но ще го спазя... Няма да разпитвам всеки който влиза при бебето, просто ще съм благодарна ако ми съобщят Simple Smile А и има един начин за предпазване, който действа дори без никой да разбере Simple Smile

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 15:13 от Sway

# 54
  • Мнения: 742
Абе тодорови ли сте, кви сте, как може в 21 век да има такава необразованост се чудя!Добре, как точно медицински издържано ще ми обесниш тази простотия?Щото обривът си е медицински проблем, ако не се лъжа.

Ами аз ако можех да  обясня медицински обрива-нямаше да вярвам на поверия Hug Щото и докторите не могат да ми обяснят как така, всеки месец по едно и също време детето ми се обрива, при положение, че ползвам една съща марка памперси, един и същи прах за пране, една и съща козметика и т.н
Всъщност, колко съм непросветена-просто всеки месец на 11-то число  претоплям детето си, че да спазя суеверието ooooh!

и както пише Sway :"Може да не вярваш, но спазвай! Няма да навреди!" мисля, че не е нужно да стигате до обиди и сърказъм Hug

п.п и понеже само аз съм суеверна тук - сигурна съм, че никоя от вас няма светена вода в къщи...или според вас светената вода няма нищо общо с темата Naughty

# 55
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Вече явно си ходила на погачата вчера, я сподели какво стана?  Wink

Гледам темата е от 5 ноември




 
п.п и понеже само аз съм суеверна тук - сигурна съм, че никоя от вас няма светена вода в къщи...или според вас светената вода няма нищо общо с темата Naughty


Аз както се изказах - вярвам на хората на които им се е случило и го спазвам, като ходя някъде.


Абе тодорови ли сте, кви сте, как може в 21 век да има такава необразованост се чудя!Добре, как точно медицински издържано ще ми обесниш тази простотия?Щото обривът си е медицински проблем, ако не се лъжа.



А колкото до лекарите знам, че майките сме тези, които най-добре можем да си оправим децата. Лекарите принципно налучкват. Бай бабо да не   стигаш до лекар, че става страшно. Ами кажете медицински колко работи са разкрити докрай в 21 век и колко не са. Нали и лекаря - какво яло, акало ли е колко спало какво е станало. А за да се образовате още повече и това се случва. Биотокове ли са какво са медицински не ме интересува просто става, а ако каже някой защо.


Някой спомена от девствена ставало. Хайде ако пита някой стар човек или чувал да разкаже.

# 56
  • Мнения: 2 821

А колкото до лекарите знам, че майките сме тези, които най-добре можем да си оправим децата. Лекарите принципно налучкват. Бай бабо да не   стигаш до лекар, че става страшно.

ааа не сами майките си "оправят децата", а с помощта на форума Naughty

А по темата...аз лично се обидих, когато една моя приятелка отказа да дойде на 40те дена на бебето, защото била неразположена. И продължавам да вярвам, че това си беше тъпо оправдание...сигурно си е мислела, че вярвам в тез неща, но не на мене тия Crossing Arms
Много е лесно с поверията, защото успокояват душата...за какво да вярваме на лекарите..кучета ги яли Crazy
Мисля, че подобни обяснения говорят за чиста наивност ooooh!

# 57
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
то това май само на момиченца действа  Thinking Thinking Чета тук други мъжки майки, пъпкуването ги е отминало.

# 58
  • Мнения: 9 990
Добре де, хайде дайте научно обяснение. Сравнението с хермата не важи, едното е вирусно, другото си е чиста физиология... хайде чакам адекватно  обяснение.  Crossing Arms
а какво научно обяснение има в това къде ще сложиш пъпчето на детето? Сигурно ти не пазиш пъпчето на твоето дете, а си го изхвърлила в коша newsm78

А какво става, когато пъпа падне още в болницата?Ми да-много майки не пазят пъп, а повечето, които пазят го правят от сантименти, не от суеверие...надявам се де...

# 59
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз лично се зарадвах, че пъпчетата им паднаха в болницата да не се кахъря къде да ги хвърлям.

Общи условия

Активация на акаунт