Сам и самотен

  • 20 461
  • 585
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 32 364
Естествено, че ще размиваш, то на друго способен ли си Joy
На градивност видяхме, че не те бива. Ама така е като се гледат червени хапчета и си се фанатизирал по някакъв дето прави клипчета.
Отново липса на всякаква логика.
Ако Пенка е решила да е сама и не и трябва мъж, какво я интересува в мините кой работи, тировете кой ги кара?
Значи Пенка трябва да има мъж, щото някой си Стоян дето не го познава кара тир, пък Митко работи в мините. И Пенка дето си живурка супер сама, няма кой да и досажда, щастлива е, не иска мъж, трябва да вземе някой, защото някакви мъже карат тирове и работят в мини.Ще рече, че Пенка е насилила тия мъже там да работят. Въх, въх...
Егати и тъпата логика. Просто покъртително.
И тази логика от бат Джордан ли научи?
Ма така става с клипчета.
Пък мунчовците не схващат, че щом една жена не иска мъж, има доста основателна причина и значи твърде много боклуци из мъжкия пол са се пръкнали. Щото щастлива жена тия работи няма да ги говори. Разбира се сега очаквам от теб да кажеш пак колко отвратителни са абсолютно всички жени и как те са виновни за всичко на тоя свят, че и за това, че имат неуспешни връзки. А мъжете са същински ангелчета. Те никога за нищо не са виновни.
То и сега жените са виновни примерно за войните в ислямските държави. Мда, там войните от жени се водят, жените убиват мъже, деца, жените изнасилват мъже. Мда.

И ако една жена е щастлива сама, теб това какво те бърка?
Освен ако разбира се теб е отхвърлила. Но тогава е ясно, че е права да не те иска.
Но някоя непозната дето не те касае да го каже и теб да те заболи у лево там някъде, че и да рипаш е меко казано налудничаво и говори за доста проблеми и то не само с егото.

# 541
  • INFJ
  • Мнения: 9 538
Тая жена докато ти ражда и гледа децата, нали някой трябва да се грижи и да храни, бе Иване? Разбира се, че трябва да се гледа и малко по-практично на нещата. В крайна сметка един мъж като иска да има семейство, трябва да може да предложи поне сигурност, че няма да умрат всички гладни, голи и необразовани. Аз се чудя на жени, които си избират мунчовци, които лежат по диваните и пърдят.
Не е задължително да изкарва повече пари или много пари, но поне да е трудолюбив човек, който няма да легне на ръцете на жена си или пък да започне да си избива комплексите върху нея, ако тя по стечение на обстоятелствата започне да изкарва повече пари от него.
Любов, любов, ама само на любов деца не се гледат лесно. Искаш все и нещо материално да им осигуриш.

# 542
  • София
  • Мнения: 13 014
Определени мъже просто се смятат за полезни само и единствено, ако могат да докажат, че жената с нищо не е полезна.

# 543
  • Мнения: 1 206
А ако с нищо не е полезна, защо я търсят, защо се занимават с въпроса за нейното съществуване?
ПС-аз нямам време/енергия/пространство за неполезни неща.

# 544
  • Мнения: 3 785
'Не знам, дали точната дума е робуване, но съм чувал и жени, които казват, че мъжете трябва да се роби да, умираме по-рано, в по-рискови професии сме и т.н и т.н, всичко това е за да се направи животът на децата и жените по-лесен, за да може в един момент да дойдат силни и независими жени и да казват "аз нямам нужда от мъж", нищо, че ако не са мъжете да докарат тировете с храни ще седи гледна,  по мините пак са мъже и т.н.""
 Това ли е отговорът на моя въпрос?
 Защо мъжете " робуват" на жените, попитах, защото са тъпи, ми казваш ти.
Ми нямам коментар..

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Да си жена все още е по-опасно на този свят. Жените умират от някои усложнения при бременността, умират при раждане. На мъжете това не се случва. Жените умират убити от партньорите си (обратното важи в пренебрежима степен - жени убили мъжете си, бройката е много по-малка). Повечето нападения на улицата са над жени.

# 546
  • София
  • Мнения: 13 014
Жените са застрашени основно от мъже. Мъжете също са застрашени основно от мъже. Да, на мъжете също не им е лесно в много отношения, но за това не са им виновни жените.

# 547
  • София
  • Мнения: 19 418
Допреди масовите ДНК-тестове мъжете са могли да бъдат преметнати, че отглеждат свое биологично дете. Но вече не е така, поне в цивилизования свят.

Четох интересна книга, в която се крадат данни за жени с определен ген, който отговаря за рисково поведение, вкл. безразборен секс. И извършителите твърдяха, че действат като приложение за срещи, нищо повече. Има някаква логика, но повечето ползващи ги мъже били инсели и презирали жените, дори когато им "пуснат".
Впрочем, филма Хич сте гледали, предполагам?

Последна редакция: пт, 25 фев 2022, 15:39 от Cuckoo

# 548
  • Мнения: 12 922

....мъжете , които са измислили 99% от всичко, което е около теб,компютъра, телефона, лаптопа или от каквото там пишеш толкова умно и ми остроумничиш, пак е измислено от мъже. Къщата или апартаментът, в който живееш пак са построени от мъже, иначе ще си на улицата, защото нямат, мъжете капацитет, реално всичко удобства на съвременната цивилизация е благодарение на мъжете, те умират в инциденти при работа и още и още не ми се изброява, като ми кажеш нещо, което е измислено от жена, пак ми пиши, ако ще тръгваш с аргумента жената ражда, да, но пак е нужен сперматозоид за да имаш дете, пак е нужен мъж за тая работа. А ти, като една умна жена на тепсия, ти е поднесено всичко и не го оценяваш, ако се върнем 2-3 века назад, друго ще заприказваш....
....мъжете правим за вас много повече и сме направили, просто не се оценява, няма как жената да прави повече за мъжа, защото не е в природата на жената да прави нещо за него. Връзката е Мъж > Жена > Деца, мъжете са направили живота по-лесен за децата и жените, защото се грижат за тях, жената прави неща за децата си, мъжът прави за децата и жената си, мъжете имаме отговорности към вас, вие към нас не...
.....

...Авторът е питал и повечето са му написали пълни глупости, жена няма как да научи мъж, как да го харесват жените
...През вековете, пък и сега, ако вземем група жени няма как да построят къща или блок, не ми минавай с тоя аргумент, защото като гледам нито в мината, нито боклукчия жена съм видял...
Иване, виж сега нещо интересно. БГ-мамма като мъжки форум ли ти звучи? И на мен не. Авторът със сигурност е прочел името на форума и адресира запитването си точно към жените. Върни назад из страниците, виж някъде той реагирал ли е по какъвто и да е начин на твоите писания. Ами не, не е, даже спря да пише, откак ти започна да запълваш страниците с напълно ирационалната си омраза към женския пол.

Съжалявам, че в твоя живот жените не са ти давали нищо и нищо не са правили за теб и затова си развил доста изкривена представа за отношенията между мъже и жени. Няма да ти обяснявам какви могат да бъдат тези отношения, това за нищо няма да ти послужи и ти съвсем естествено ще се довериш на собствения си житейски опит, за който, както вече писах, много съжалявам.

Надявам се авторът все пак да е извлякъл нещо полезно от дискусията, преди тя да се отклони към алфите, омегите и другите букви от гръцката азбука. Само да вметна, че не строя блокове, не съм боклукчия и не работя в мина, но въпреки това съм добър и уважаван специалист в своята си област и нямам нужда от мъж, за да ми носи с ТИР храна, а от мъж, с когото да се обичаме и да сме заедно в добро и лошо. Това не се дава в замяна на време или каквито и други размени да предполагаш.

# 549
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Съжалявам, че в твоя живот жените не са ти давали нищо и нищо не са правили за теб и затова си развил доста изкривена представа за отношенията между мъже и жени. Няма да ти обяснявам какви могат да бъдат тези отношения, това за нищо няма да ти послужи и ти съвсем естествено ще се довериш на собствения си житейски опит, за който, както вече писах, много съжалявам.
Дълбоко се съмнявам никоя жена нищо да не му е дала. Но има едни хора, все те отхвърлени, все те нямат приятели, все те нямат любими, все никой на тях нищо не им дава. Е това е случая. А то обикновено проблема е в тях.

# 550
  • Мнения: 7 539
И аз мисля, че човек трябва в себе си да потърси причини, когато няма приятели, няма среда, в която се чувства добре, не му се получават връзките, все някой друг му е крив за положението, в което се намира.

# 551
  • SF
  • Мнения: 21 565
И какво да направи, като потърси и намери причини в себе си?
Съвсем естествено е, някой друг да е крив. Ако сам си си крив, поправяш кривините и нещата тръгват в права посока. За да не върви, значи друг е виновен.

# 552
  • Мнения: 18 782
Тези кривите най-рядко търсят причината вътре в себе си. По-лесно е да бъде обвинен друг - мама, тате, баба, дядо, съседите, съучениците, колегите, преподавателите и така до международното положение.

# 553
  • SF
  • Мнения: 21 565
Друго питах ЕмаТ.

Търсиш причини в себе си и ги намираш. - най-общо и идеално казано. И като ги намериш, какво следва? Префоматираш чипа, сменяш мисленето, външността, произхода, манталитета, природата си? Или нищо не променяш и продължаваш напред с чувство за вина? Или нещо дгуро следва?

# 554
  • Мнения: 18 782
Защо реши, че отговарям на теб? Тази дискусия тече много преди горния ти пост.

Общи условия

Активация на акаунт