АВГУСТ 2022 🌸 Летни бебчета 🏖 (ТЕМА 4)

  • 22 269
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 328
bolibon, на мен може само по ехограф да ми се определи термин, защото нямам ПРМ. С много нередовен цикъл съм и забременях 3м след абразио, преди изобщо да ми дойде. А вярвам на термина по ФМ, защото е най-хубав ехографа и с голямо увеличение се мери много прецизно CRL.
Неизвестна16, чакаме розови гащи този път🤗, ще ти каже проценти със сигурност ако и кажеш, че искаш да коментира.

# 16
  • Мнения: 2
Моля и мен да добавите с термин 30.08.2022 год.

# 17
  • Мнения: 1 377
И аз съм за 30.08.2022г.

# 18
  • Мнения: 35
Моят термин е за 05.08.2022, пол евентуално другата седмица 🤞. Според мен най-вярно се смята термин по датата на последната менструация, защото на прегледите не може да се измери с такава точност затова и винаги казват, че или избързва или изостава с няколко дни

# 19
  • Мнения: 89
Здравейте, моя термин е на 06.08.2022год.
Има ли някоя мама от Вас, която резултата на PDW e 16,2 при реф. граници (9,00-12,00)
Притеснително ли е, според Вас?

# 20
  • Мнения: 180
Привет, запишете ме с термин 06.08, момче.
С бащата сме малко със смесени чувства, искаше ни се момиче, но ще свикнем, няма как.Grinning

# 21
  • Мнения: 754
Супер темичка, моят термин е на 08.08.2022г. Пол и ние не можахме да видим миналата седмица на БХС, но доки обеща, че на следващият преглед ще се види 100%. 😅

# 22
  • Мнения: 543
Благодарности и от мен за новата темичка!
На мен ми смениха термина един път - след редовни прегледи при гинекологът ми. Първо беше 07.08 след това каза 04.08. Първият път като бях с дъщерята бременна тя се роди два дни преди терминът, който той ми определи. Но това е нормално, има мами, които преносват. Важното здраво бебе и здрава майка на финал!

# 23
  • Мнения: 70
Много свежа тема и все така да върви Simple Smile
Момичета кажете ми при ранната ФМ как протича прегледа. Може ли бащата да е с мен? За бхс знам, че се взима кръв и това е. Трябваше днес да са ми прегледите, но ми се обадиха от клиниката, че докторската е болничен и ме преместиха за 3.02..а вече нямам търпение да видя малкото човече и да чуя, че всичко е наред. Вчера бях на алерголог, съмнява се че обрива е хормонален дисбаланс или от храни и сега съм на доста строга диета. Изписа ми зиртек 5 дни по половинка и авирон крем за мазане на обрива. Също и лосион на еудермол 0.Не е препоръчително да се пие зиртек, но ме успокои, че дозата е малка.. Посъветвах се с АГ тя потвърди, но аз съм си все притеснителна, защото съм в малките седмици и въпреки всичко противоалергично лекарство отива в кръвта. Тааа.. сега се моля да минава тоя обрив и всичко да е наред с бебчо, а ако не мине ще се наложи прием в токсикология на системи и т.н(силно се надявам да не стигаме до там).

# 24
  • Мнения: 3 326
Благодарности и от мен за новата темичка!
На мен ми смениха термина един път - след редовни прегледи при гинекологът ми. Първо беше 07.08 след това каза 04.08. Първият път като бях с дъщерята бременна тя се роди два дни преди терминът, който той ми определи. Но това е нормално, има мами, които преносват. Важното здраво бебе и здрава майка на финал!
Термина ми първата бременност беше на 12.04, на връх Великден, преносим. Докторката се смееше, че най-малка вероятност има да родя на термина.

# 25
  • Мнения: 856
Bool, провери 3.02 да не ти стане късно за ранна ФМ, трябва да е до 13+6, помня, че беше казала, че си записала час при Бодурска в КИРМ, а там не питат при записване. И аз записах час при нея за 2.02, от там знам. Попитах дали и таткото може да присъства, казаха да дойде с мен и вече пред кабинета щели да кажат дали може или не.
Стискам палци алергията да се успокои при теб!

Скрит текст:
Много свежа тема и все така да върви Simple Smile
Момичета кажете ми при ранната ФМ как протича прегледа. Може ли бащата да е с мен? За бхс знам, че се взима кръв и това е. Трябваше днес да са ми прегледите, но ми се обадиха от клиниката, че докторската е болничен и ме преместиха за 3.02..а вече нямам търпение да видя малкото човече и да чуя, че всичко е наред. Вчера бях на алерголог, съмнява се че обрива е хормонален дисбаланс или от храни и сега съм на доста строга диета. Изписа ми зиртек 5 дни по половинка и авирон крем за мазане на обрива. Също и лосион на еудермол 0.Не е препоръчително да се пие зиртек, но ме успокои, че дозата е малка.. Посъветвах се с АГ тя потвърди, но аз съм си все притеснителна, защото съм в малките седмици и въпреки всичко противоалергично лекарство отива в кръвта. Тааа.. сега се моля да минава тоя обрив и всичко да е наред с бебчо, а ако не мине ще се наложи прием в токсикология на системи и т.н(силно се надявам да не стигаме до там).

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 14:17 от M.Angelovaaa

# 26
  • София
  • Мнения: 5 618
Терминът е ориентировъчен. Така или иначе някои от нас ще родят юли, други септември Simple Smile. С баткото терминът ми беше 30.09, тогава в групата бебевалежът започна от юли с няколко бързачета и завърши октомври. Включително и аз преносих и родих чаак на 04.10 Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 215
Нa мен докторa зa БХC и рaннa ФМ ми обяcни cледното:
Товa ca две рaзлични нещa.
БХC cе прaви между 11+0 и 13+6 г.c. и е комбинирaно изcледвaне c взимaне нa кръв и зaмервaния нa ехогрaф(тук не знaм дaли е зaдължително фетaлен cпециaлиcт дa извърши зaмервaниятa, aз лично ще ходя при фетaлен зa БХC). Дaнните от двете нещa cе въвеждaт в cпециaлнa плaтформa и тaкa изчиcлявaт риcкa.
Рaннaтa ФМ cе прaви между 16 и 18 г.c. и предcтaвлявa обcтойно оглеждaне нa вcички оргaни, рaчички, крaченцa, пръcтчетa и т.н. от фетaлен cпециaлиcт нa cпециaлен ехогрaф.
Тaкa че aз cи живея c предcтaвaтa, че БХC и рaннaтa фетaлнa нямaт нищо общо.
Едит: Току що прочетох, че рaннaтa ФМ cе билa прилaгaлa aко порaди някaквa причинa не е извършен рaнен cкрининг. A товa зa оглеждaнето нa вcички вaжни оргaни и c-ми нa плодa cи е по-нaтaтък нa ФМ, но не нa рaннa. Ще оcтaвя линк, в който имa рaзяcнени вcички виcокоcпециaлизирaни прегледи по време нa бременноcт.
https://acibademcityclinic.bg/tokuda/medicinski-deinosti/detaili … talna-morfologiya
Товa нaмерих кaто нaй-подробнa информaция. Дaно дa е полезно 👌
Много свежа тема и все така да върви Simple Smile
Момичета кажете ми при ранната ФМ как протича прегледа. Може ли бащата да е с мен? За бхс знам, че се взима кръв и това е. Трябваше днес да са ми прегледите, но ми се обадиха от клиниката, че докторската е болничен и ме преместиха за 3.02..а вече нямам търпение да видя малкото човече и да чуя, че всичко е наред. Вчера бях на алерголог, съмнява се че обрива е хормонален дисбаланс или от храни и сега съм на доста строга диета. Изписа ми зиртек 5 дни по половинка и авирон крем за мазане на обрива. Също и лосион на еудермол 0.Не е препоръчително да се пие зиртек, но ме успокои, че дозата е малка.. Посъветвах се с АГ тя потвърди, но аз съм си все притеснителна, защото съм в малките седмици и въпреки всичко противоалергично лекарство отива в кръвта. Тааа.. сега се моля да минава тоя обрив и всичко да е наред с бебчо, а ако не мине ще се наложи прием в токсикология на системи и т.н(силно се надявам да не стигаме до там).

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 14:07 от Mariela Savova 707772

# 28
  • Мнения: 227
Терминът е ориентировъчен. Така или иначе някои от нас ще родят юли, други септември Simple Smile. С баткото терминът ми беше 30.09, тогава в групата бебевалежът започна от юли с няколко бързачета и завърши октомври. Включително и аз преносих и родих чаак на 04.10 Simple Smile
колко сладко,аз съм на тази дата родена Simple Smile

# 29
  • Мнения: 70
Ами говорих с тях ще съм 13+5..не знам и аз попитах ги до кога миже да се направи изследването д ане стане твърде късно, защото знам че до 14 седмица, а там жената която ми се обади твърди че до 15г.с....та това ми е датата, дори няма при кой друг да се запазя толкова скоро да ме видят... На мен аг ми беше казала най късно до 28.01 трябва да мина... Надявам се да не е проблем като е малко по късно
Bool, провери 3.02 да не ти стане късно за ранна ФМ, трябва да е до 13+6, помня, че беше казала, че си записала час при Бодурскав КИРМ, а там не питат при записване. И аз записах час при нея за 2.02, от там знам. Попитах дали и таткото може да присъства, казаха да дойде с мен и вече пред кабинета щели да кажат дали може или не.
Стискам палци алергията да се успокои при теб!

Скрит текст:
Много свежа тема и все така да върви Simple Smile
Момичета кажете ми при ранната ФМ как протича прегледа. Може ли бащата да е с мен? За бхс знам, че се взима кръв и това е. Трябваше днес да са ми прегледите, но ми се обадиха от клиниката, че докторската е болничен и ме преместиха за 3.02..а вече нямам търпение да видя малкото човече и да чуя, че всичко е наред. Вчера бях на алерголог, съмнява се че обрива е хормонален дисбаланс или от храни и сега съм на доста строга диета. Изписа ми зиртек 5 дни по половинка и авирон крем за мазане на обрива. Също и лосион на еудермол 0.Не е препоръчително да се пие зиртек, но ме успокои, че дозата е малка.. Посъветвах се с АГ тя потвърди, но аз съм си все притеснителна, защото съм в малките седмици и въпреки всичко противоалергично лекарство отива в кръвта. Тааа.. сега се моля да минава тоя обрив и всичко да е наред с бебчо, а ако не мине ще се наложи прием в токсикология на системи и т.н(силно се надявам да не стигаме до там).

Общи условия

Активация на акаунт