АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 5) ☀

  • 22 669
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 857
Моите отношения с колеги са само професионални. Работя изцяло онлайн от както съм във фирмата и с 95% от колегите ми съм се виждала само чрез видео връзка 😁 миналата седмица казах на прекия ми ръководител и 2 колежки, с които работим в общи проекти. И трите ме поздравиха и ми казаха да "не си давам много зор" 😁 прекия ми ръководител в прав текст ми каза, че и нищо да не правя, няма кой да ми направи забележка и че от тук нататък единствено аз мога да реша до кога да работя. Попитах за документ, но каза, че не е нужен, разговорът с нея бил официален notice.

# 16
  • Мнения: 1 220
Аз попитах док за документ, а той ми каза "ти вече имаш" . Каза ми да ползвам амбулаторния лист от последния преглед - на него си пише , в коя седмица си , плода от какъв пол е , какви лекарства пиеш.Още обаче не съм казала ,защото прекия ми ръководител скоро не се мярка в моя смяна...аз се чудя ако поискам отпуск примерно 20 дена преди 45 дневния (понеже общо имам 44 дена да взимам още) имат ли право да ми ги откажат накуп или са задължени да ми я дадат.

# 17
  • Мнения: 3 326
Официален документ трябва ако подлежите на съкращение или се опасявате от уволнение. Съответно и ако ви го поискат от фирмата. Това е начина да се уведоми официално работодателя за да не може после да каже, че не е знаел, защото нямаш ли го черно на бяло иди доказвай, че си казал. Закона пази бременните от уволнение, но само ако работодателя е официално уведомен, т.е. с документ.
Това ми го обясниха от личен състав като началника пита първия път трябва ли да нося документ. Но казаха, че не предстоят съкращения, а и при нас не се случват толкова бързо нещата и ако се наложи ще ми кажат да занеса. Втория път май даже не е и питал началника. Обаче сега е друг командира и трябва да взема да кажа на началника да пита.

# 18
  • Мнения: 754
Благодаря за новата тема! ❤
 Може ли някоя да ми обясни майчинството как се смята. Аз имам трудов стаж точно една година и излязох в болничен от януари месец. Четох, че майчинство се изчислява на база доход за последните 12 месеца, но тези месеци включват ли и болничният или ще се смятат от последният ми работен ден преди да изляза в болничен?

Може да си изкараш онлайн пик за НОИ и там можеш в сайта да видиш колко майчинство ще взимаш. Става лесно и бързо Simple Smile
Пробвах, но онлайн май не става. Трябва на място в НОИ да отида, нали?

# 19
  • Мнения: 47
Аз току що си изкарах онлайн ПИК код, но с този сайт на НОИ не мога да се оправя. Искам да изчисля майчинството и да проверявам кога да очаквам превод за болничните. Някоя от вас може ли да ми помогне🙄😇

# 20
  • Мнения: 328
Записвам се и аз в новата тема, прекрасна и цветна е!🌷💕🥰
Мони, аз си направих, то се нарича КЕП. Теглиш си едно приложение B-trust, и чрез него си генерираш облачен подпис, всичко е обяснено аз се справих сама. След това аз лично писах в Гугъл за всичките неща, пишеш примерно НОИ влизане с КЕП за проверка на болнични/майчинство и то ти излиза. Като си генерираш паролата с това приложение я въвеждаш в сайта, като избереш от падащото меню “вход с мобилен КЕП”, после се връщаш в приложението за потвърждение и това е.

Аз сега като се замисля съм също в обучение, но моето обучение продължава 1г. по договор и съответно ако искаха, щяха да ме уволнят. Не съм го мислила това и не стм носила никави документи. Попаднах на много добър работодател, супер състрадателен (знае за аборта ми, тъй като вече им бях казала, но си работех тогава), и сега като излязох болничен след +тест, той нямаше нищо против и в началото ми звънеше 2 пъти в седмицата да ме пита как съм…

# 21
  • Мнения: 1 377
Благодаря за новата тема!

Момичета, а болничен преди 45-дневния, ако се наложи да ползваме, като обикновения ли се плаща? Пак ли първите 3 дни са за сметка на работника, после работодателя плаща 70% от БМРЗ, ако не греша.

Чудя се и дали има смисъл да си поискам увеличаване на осигуровките и да си плащам разликата следващите 6 месеца... Сега ме осигуряват на 1200лв. Някой наясно ли е с материята?

# 22
  • Мнения: 3 326
Аз току що си изкарах онлайн ПИК код, но с този сайт на НОИ не мога да се оправя. Искам да изчисля майчинството и да проверявам кога да очаквам превод за болничните. Някоя от вас може ли да ми помогне🙄😇
Тук са всичките, които ти трябват. Това по средата са линкове към съответните страници. Това, което е за изчисляване на майчински като натиснеш се появява един голям текст за четене и най отдолу по средата на страницата със ситни буквички пише "към услугата", натискаш там и те препраща.
Момичета, а болничен преди 45-дневния, ако се наложи да ползваме, като обикновения ли се плаща? Пак ли първите 3 дни са за сметка на работника, после работодателя плаща 70% от БМРЗ, ако не греша.

Чудя се и дали има смисъл да си поискам увеличаване на осигуровките и да си плащам разликата следващите 6 месеца... Сега ме осигуряват на 1200лв. Някой наясно ли е с материята?
Да, болничния преди 45 дневния си е нормален болничен и се плаща като другите. За другото не мога да кажа.

# 23
  • Мнения: 328
Момичета, а болничен преди 45-дневния, ако се наложи да ползваме, като обикновения ли се плаща? Пак ли първите 3 дни са за сметка на работника, после работодателя плаща 70% от БМРЗ, ако не греша.
Първите 3 дни от болничния се поемат от работодател, а след това държавата изплаща 80% от брутната заплата. Това знам аз, но все още нищо не са ми превели на мен, от 29.11 съм в болничен.

# 24
  • Мнения: 3 326
Момичета, а болничен преди 45-дневния, ако се наложи да ползваме, като обикновения ли се плаща? Пак ли първите 3 дни са за сметка на работника, после работодателя плаща 70% от БМРЗ, ако не греша.
Първите 3 дни от болничния се поемат от работодател, а след това държавата изплаща 80% от брутната заплата. Това знам аз, но все още нищо не са ми превели на мен, от 29.11 съм в болничен.
Провери дали всичко е наред с болничния ти. Това е много време не може да не са ти го привели досега ако всичко е наред. Излизах болничен декември и ми го преведоха или края на декември или началото на януари.

# 25
  • Мнения: 701
В тази тема може да попитате за всякакви въпроси с документи, болнични дни майчинство, обезщетения. Аз изчетох 2 от темите и намерих много отговори за себе си. Има страхотни консултанти, които отговарят бързо и разбираемо Wink
https://m.bg-mamma.com/?topic=1408812
Тази статия също много ми хареса
https://www.maikomila.bg/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%87%D0%B8%D0%BD%D1 … 0%BE%D0%B3%D0%B0/

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 11:24 от M_lady

# 26
  • Мнения: 2 797
Аз ми е интересно болничните месец за месец ли се изплащат? В смисъл моя беше пуснат от 07.01 до 09.02 и вече имах превод ,но превода е за целия период или само за дните от януари? Мен ме водят 4 дни в болница и после на домашно лечение за по месец и пари съответно не плащам за болничния.

# 27
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Нали сега новото правителство направиха втората година майчинство 610лв? Колкото мин. работна заплата. Не помня точната сума, но занчително беше увеличена от предишната 380лв. Преди седмица две някъде го четох и също и че детските градини стават безплатни.

# 28
  • Мнения: 47
Аз даже разбрах, че ще е 710 лв.
Нали сега новото правителство направиха втората година майчинство 610лв? Колкото мин. работна заплата. Не помня точната сума, но занчително беше увеличена от предишната 380лв. Преди седмица две някъде го четох и също и че детските градини стават безплатни.

# 29
  • Мнения: 12
Аз даже разбрах, че ще е 710 лв.
Нали сега новото правителство направиха втората година майчинство 610лв? Колкото мин. работна заплата. Не помня точната сума, но занчително беше увеличена от предишната 380лв. Преди седмица две някъде го четох и също и че детските градини стават безплатни.
След април би трябвало с вдигането на минималната, да вдигнат и майчинството🌺

Общи условия

Активация на акаунт