АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 5) ☀

  • 22 663
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 754
Аз съм потресена от сайта на НОИ, когато нещо не работи и няма компетентни служители, които да се занимават е излишно да се правят тези “онлайн” новости, предвид капацитета на служителите.. Да звънна защото сайта им не работи и да ми се затвори телефона, когато нямат отговор, не знам какво да кажа.

# 31
  • София
  • Мнения: 5 617
Влизате през този линк
https://www.nssi.bg/eservicesbg/reports/reportsegn

Има опция за изчисляване на майчинството. В справка за осигурителния доход за стаж и възраст при пенсиониране можете да си следите осигуровките.
В справка за изплатени парични обезщетения можете да видите входираните болнични и в какъв статус са.
До 10 дни след входиране ги изплащат, аз досега не съм имала забави и проблеми.

Минималното майчинство ще е 710лв за първата и втората година, доколкото разбрах. Не може да бъде по-малко от МРЗ.

# 32
  • Мнения: 328
Като вляза пише, че уж ги има болничните, но дали е от доктора като ги е заявил или работодателя ги е подал, не пише.

Скрит текст:

[spoiler/]

# 33
  • Мнения: 771


Някой беше споменал за този органайзер. Получих го. Ще видя дали си струва и ще напиша мнение.

Относно Изчисление на майчинството, публикувала съм един калкулатор в началото. Той не помага ли?

# 34
  • Мнения: 3 326
Майчинските за първата година се изчисляват спрямо дохода. Ако няма доход са 100лв социално майчинство. За втората година в момента са 650лв, от първи април би трябвало да са 710лв. Но ние докато стигнем до втората година има доста време и не се знае колко ще са. Ако са вързани с минималната заплата ще е супер.
Като вляза пише, че уж ги има болничните, но дали е от доктора като ги е заявил или работодателя ги е подал, не пише.

Скрит текст:

[spoiler/]
Провери на линка както съм подчертала. Там се гледа, кое е подадено и изплатено.

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 12:49 от bolibon

# 35
  • Мнения: 3 946
Майчинските за първата година се изчисляват спрямо дохода. Ако няма доход са 100лв социално майчинство. За втората година в момента са 650лв, от първи април би трябвало да са 710лв. Но ние докато стигнем до втората година има доста време и не се знае колко ще са. Ако са вързани с минималната заплата ще е супер.

Toва е ако нямаш една година стаж. И май го вдигнаха на 200, не съм сигурна.

Аз съм на ФМ утре, надявам се да ми кажат пол. ММ не знам дали ще успее, защото точно по същото време ще ни докарат една камара плочки за новото жилище и той трябва да ги получи. И се надявам Великден вече да сме успели да се пренесем.
Плановете ми са каката да си е в нейната стая, тук съмнения няма, малката също да я отделим във втората детска и бебето с нас в спалнята. Кошара имам дървена, супер удобна ми е, слагам я до кревата и по цяла нощ спим спокойно.
Аз ще се следя по ЗК, както и с предишните ми две бременности. Ходя на преглед всеки месец, за ехограф никога не съм доплащала, винаги ми е бил включен обстоен преглед. Също така кръвно, обиколки, общо състояние, всякакви изследвания, после и тонове. Отделно ще си направя морфологиите и стига да нямам някакви предпоставки, мисля да е това.
За Щерев със със смесени впечатления, моите познати не са доволни от следене/раждане там. Но всеки усеща нещата по различен начин.

# 36
  • Мнения: 856
Королева, калкулаторът работи, но трябва ръчно да се въведат данните за 24 месеца назад, бруто и нето. Ако доходът не е мърдал е ок, но при увеличения и бонуси става голяма играчка. В сайта на НОИ доходите са генерирани автоматично и трябва да се въведат само дата на термин и прогнозни доходи до месеца на 45-дневния болничен.
Аз в сайта на НОИ с КЕП не успях да вляза, просто не се отвори страницата. Генерирах ПИК чрез Евротръст и воала, проработи.

# 37
  • Мнения: 328
M.Angelova, аз се регистрирах в евротръст, но кое от всичко е ПИК кода, който трябва да въведа в сайта на НОИ?

# 38
  • Мнения: 856
Manoela, след регистрация в Евротръст в сайта на НОИ отиваш на издаване на ПИК на НОИ по ел.път., в края на страницата следваш линка. (качвам снимка за линка).Той те води към нова страница, където въвеждаш тел.номер с който си се регистрирала в Евротръст и следваш стъпките, трябва да подпишеш нотификацията от НОИ в Евротръст и си готова.

# 39
  • Мнения: 146
Сега се обадих на моя лекар при който ходя на частно. Казах му ,че утре правя 12 г.с и ще ходя на фетална и той каза ,че няма нужда толкова рано да ходя. Много се обърках като ми го каза и все пак мисля да отида утре при специалист по фетална. 🤭

# 40
  • Мнения: 328
Manoela, след регистрация в Евротръст в сайта на НОИ отиваш на издаване на ПИК на НОИ по ел.път., в края на страницата следваш линка. (качвам снимка за линка).Той те води към нова страница, където въвеждаш тел.номер с който си се регистрирала в Евротръст и следваш стъпките, трябва да подпишеш нотификацията от НОИ в Евротръст и си готова.


Всичко от това съм направила, но когато вляза в  линка, който е пуснала Неизвестна и цъкна на “справка за представени документи в НОИ и т.н”(което ме посъветва болибон), ми иска ЕГН и ПиК, няма друга опция. Иначе през този сайт, който споделих аз, става, но не пише конкретно дали са подадени болничните.
Редактирам се: сега разбрах за какво ми говориш, извинявам се за пилешкия мозък😂😂😂

# 41
  • Мнения: 856
След като подписах нотификацията от НОИ, ми се отвори следната страница в Евротръст. После в сайта на НОИ влязох с ЕГН и генериран ПИК.

# 42
  • Мнения: 328
Сега се обадих на моя лекар при който ходя на частно. Казах му ,че утре правя 12 г.с и ще ходя на фетална и той каза ,че няма нужда толкова рано да ходя. Много се обърках като ми го каза и все пак мисля да отида утре при специалист по фетална. 🤭
Много от АГтата ни за РФМ смятат тази в 16-18с, а на това сега което правим ние 11-13+6 му казват ранен скрининг, защото преди са се взимали само размери на нухалната транслуцеация и се е гледало дали има носна кост и това не се извършвало от специалист по ФМ (да кажа, че и все още има такава практика), но ние си го наричаме ранна фетална, защото вече като си отидеш при такъв специалист ти гледа бебчето супер обстойно, не мери само нещата неообходими за статистиката на НГЛ, а гледа сърце, бъбреци, кръвоток и всичко. Отиди си, щом си имаш запазен час. А ти пренатест беше ли правила или ще правиш БХС ?

# 43
  • Мнения: 146
Сега се обадих на моя лекар при който ходя на частно. Казах му ,че утре правя 12 г.с и ще ходя на фетална и той каза ,че няма нужда толкова рано да ходя. Много се обърках като ми го каза и все пак мисля да отида утре при специалист по фетална. 🤭
Много от АГтата ни за РФМ смятат тази в 16-18с, а на това сега което правим ние 11-13+6 му казват ранен скрининг, защото преди са се взимали само размери на нухалната транслуцеация и се е гледало дали има носна кост и това не се извършвало от специалист по ФМ (да кажа, че и все още има такава практика), но ние си го наричаме ранна фетална, защото вече като си отидеш при такъв специалист ти гледа бебчето супер обстойно, не мери само нещата неообходими за статистиката на НГЛ, а гледа сърце, бъбреци, кръвоток и всичко. Отиди си, щом си имаш запазен час. А ти пренатест беше ли правила или ще правиш БХС ?


Ще правя БХС

# 44
  • Мнения: 328



Ще правя БХС
[/quote]

Ами значи си отиваш на ФМ и после отиваш да си дадеш кръв и това е. Според мен точно за това ти е казал, че е рано за ФМ. 12с си е перфектново време да свършиш това. 😊

Общи условия

Активация на акаунт