Захранване - въпроси и отговори - тема 12

  • 32 488
  • 844
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 565
И аз не познавам непроговорил и недъвчещ човек, с това се утешавам. Grinning
Благодаря за успокоителните думи! Hug

# 61
  • Мнения: 546
И аз не познавам непроговорил и недъвчещ човек, с това се утешавам. Grinning
Благодаря за успокоителните думи! Hug

Факта, че детето само ви показва, че не иска твърда храна е достатъчен… просто се водете по него и не го насилвайте.

# 62
  • Мнения: 5 565
Не я иска с лъжица. От шише умира от кеф да яде същата тази храна. Не я насилвам. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 71
Здравейте мамчета.
Вчера ходих до педиатърката на малкия и ми каза да започвам сутрин рано АМ после попара с сирене после на обяд зеленчуково пюре с жълтък слетобед каша с плод и вечер АМ.
Въпросите ми са:
Той е на 6м без 5дни в попарата която правя мога ли да слагам сухари?
Какво количество попара да правя?
И при попарата ли е като зеленчуковото ( първо 3/4 лъжички и постепенно да увеличавам)?
На обяд мисля все още да не му давам жълтък защото за мен е още малък???
Слетобед с тази въпросната каша ( аз взех оризова без млечна) мисля отначало да не слагам плод защото до сега не съм му давала плод и няма да разбера от какво е алергичен ( ако е алергичен)?
Какво количество трябва да е кашата?
И проблем ли е, че въвеждам за първи път и попарата и кашата едновременно?

# 64
  • Мнения: 1 991
Децата не отказват лъжица, заради зъби, отказват я защото искат да се хранят сами.
Ако ви е страх да давате парчета храна, това не значи, че детето не е готово - напротив, то може да си дъвче, но вие в страха си не му позволявате.
Което е ок, де, няма по- лошо от стресирана майка. Simple Smile
Може да опитате да му дадете лъжицата и да си бърка в купичката. Или отделна купичка, а вие с друга лъжица. Или малко по- гъсто пюре и да се с ръце.

# 65
  • Мнения: 488
Вече съм се видяла в чудо, цяла седмица стана дъщеря ми на 8 месеца да отказва пюретата и кашите... Хапва една лъжичка с триста мъки и прави физиономии все едно ще повърне. Това не е било дори в началото на захранването. До сега си хапваше кога повече, кога по-малко, но отваряше устата и си хапваше с апетит, колкото й се иска, а от седмица вече се държи все едно й давам отрова, стиска устата. Моля ви за съвет как да постъпя, страхувам се да няма някакъв проблем. Окей ли е бебе на 8 месеца да кара цяла седмица само на мляко Confused

# 66
  • Мнения: 8 585
Здравейте мамчета.
Вчера ходих до педиатърката на малкия и ми каза да започвам сутрин рано АМ после попара с сирене после на обяд зеленчуково пюре с жълтък слетобед каша с плод и вечер АМ.
Въпросите ми са:
Той е на 6м без 5дни в попарата която правя мога ли да слагам сухари?
Какво количество попара да правя?
И при попарата ли е като зеленчуковото ( първо 3/4 лъжички и постепенно да увеличавам)?
На обяд мисля все още да не му давам жълтък защото за мен е още малък???
Следобед с тази въпросната каша ( аз взех оризова без млечна) мисля отначало да не слагам плод защото до сега не съм му давала плод и няма да разбера от какво е алергичен ( ако е алергичен)?
Какво количество трябва да е кашата?
И проблем ли е, че въвеждам за първи път и попарата и кашата едновременно?
Простете, това е шега? цялото това безумие?
Какви "попари" на 6м ?? какви "сухари" на 6м възраст?

# 67
  • Мнения: 71
Birdie педиатърката така ми каза да правя... Не трябва ли да я слушам?

# 68
  • Мнения: 753
Еминка, написаното от теб повече прилича на сбит преразказ как трябва да ви протече захранването идните месеци поетапно, а не изведнъж. Постепенно започни със зеленчуково или плодово пюре, после безглутенови каши. Върни се няколко теми назад или отвори някоя онлайн книга за захранването.
Бибонс, моята дъщеря от началото на захранването е злояда. Показва вкусови предпочитания. Преди да опита първо гледа как изглежда. Съветвам те да експериментираш с вкусове, форми и начин на хранене. На 8 месеца са доста по- развити. Не се страхувай от задавяне, но все пак бъди внимателна, след това дохранвай с кърма/ АМ.

Последна редакция: сб, 19 фев 2022, 14:19 от CandyY

# 69
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
В схемата на захранване на Хип жълтък се въвежда на 30-тия ден от началото.На мен ми се струва рано,някъде към 9-ти месец ще го въведа,месото в 6-7-ми,а рибата в 8-ми най-късно.Големият обожава риба точно защото му я дадох в началото.В детската градина и после в училище бе едно от малкото деца,които я ядат.Надявам се и малкият да я хареса ...

# 70
  • Мнения: 8 585
Birdie педиатърката така ми каза да правя... Не трябва ли да я слушам?
Не. Очевадно защо.

Цитат
Той е на 6м без 5дни в попарата която правя мога ли да слагам сухари?
Какво количество попара да правя?
И при попарата ли е като зеленчуковото ( първо 3/4 лъжички и постепенно да увеличавам)?
На обяд мисля все още да не му давам жълтък защото за мен е още малък???
Следобед с тази въпросната каша ( аз взех оризова без млечна) мисля отначало да не слагам плод защото до сега не съм му давала плод и няма да разбера от какво е алергичен ( ако е алергичен)?
Какво количество трябва да е кашата?
И проблем ли е, че въвеждам за първи път и попарата и кашата едновременно?

* плод- 7-8 дена- круша, с или без ябълка.
* зеленчук- около месец, докато стигнете 5-6 вида,
* пилешко месо
* жълтък- 7-7.5-8м
* друг вид меса 7м и нататък
* редуване на плод с плод + лъжичка каша за вкусово разнообразие.

Две външни хранения до 12м възраст. Не 3, не "закуски" сутрин... .
Не даваме глутен преди 11.5-12м.

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 17:01 от Birdie

# 71
  • Мнения: 1 725
Предстой ми да въведа каша. Оризова ще е, позната е на бебето, тъй като му слагахме в млякото. Като стигна до 50-60мл оптимално количество, дохранвам ли с мляко? Половината от плодовото пюре като го сложа, реално грамажа ще стане около 100. Преди обедната закуска другата половина от плодовото пюре ли се дава?

# 72
  • Мнения: X
От доста време не девам каша, като стигнеш количеството което се дава попринцип не дохранваш. Ако да кажем се дава 100гр аз давах 70 и половин плодово пюре.

# 73
  • Мнения: 1 725
От доста време не девам каша, като стигнеш количеството което се дава попринцип не дохранваш. Ако да кажем се дава 100гр аз давах 70 и половин плодово пюре.
А защо не давате каша или бебчето вече е голямо.

# 74
  • Мнения: 546
Децата не отказват лъжица, заради зъби, отказват я защото искат да се хранят сами.
Ако ви е страх да давате парчета храна, това не значи, че детето не е готово - напротив, то може да си дъвче, но вие в страха си не му позволявате.
Което е ок, де, няма по- лошо от стресирана майка. Simple Smile
Може да опитате да му дадете лъжицата и да си бърка в купичката. Или отделна купичка, а вие с друга лъжица. Или малко по- гъсто пюре и да се с ръце.

Ами то детето си хапвало пюре от биберон ама ми е интересно ако този период продължи месец или повече после какво ще се случва… но да си действат както знаят. И за мен причината не са само зъби, а това че детето е на друг етап в развитието си и просто иска само да се храни.
Моята дъщеря няма шанс да я нахраня, иска всичко сама да яде, дори ми дава тя на мен от храната си (на 11 месеца).

Общи условия

Активация на акаунт