Лунна торта

  • 26 644
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
...Понякога настъргвам шоколад, ябълка(тогава намялавам прясното мляко, щото ябълката си пуска сок), слагам и смлени орехи, плодчета от някакво сладко.Захар не слагам, бисквитите са си достатъчно сладки, но ако обичате повече сладко може да сложиш както е в рецептата. Ако видя че сместа се получава по рядка, добавям още натрошени бисквити или смлени орехи, ако е по суха мляко или още масло.
Абе въобще всичко е на око, веднъж като направиш, следващия път ще прецениш от кое да сложиш по малко и от кое повече.Правила съм и сърце за Свети Валентин, тогава пък я намазах цялата с мармалад,
стоя една нощ в хладилника да се стегне и след това отгоре я украсих със сметана и орехи
Та ако правиш точно тази рецепта и не сложиш яйцата, пак ще се получи според мен.

# 76
А другото чудо го правя на желирана торта. Но девойката ще си сподели и нейната рецепта надявам се Grinning
Желирана торта с кайсии
Продукти:

7 желатина
3 кофички кисело мляко
2,5 ч.чаши захар
3 ванилии
3 с.лъжици лимонов сок
5-6 банана
1 компот от кайсии/праскови
1 готов блат

В 3 кафени чашки хладка вода се разтварят 5 желатина. Киселото мляко се разбърква със захарта, ванилията и лимоновият сок. Бананите се нарязват на кръгчета и се слагат в млякото. Добре набъбналият желатин се слага на слаб огън (може на водна баня) и се бърка докато стане на прозрачен сироп. НЕ ТРЯБВА ДА ЗАВИРА. Когато желатина поизстине се изсипва в млечно-плодовата смес и хубаво се разбърква. Блата се слага на дъното на форма за торта, отгоре се залива със сместа. Поставя се във фризер за няколко минути, за да стегне или направо в хладилника. Когато желираната смес се стегне се разтварят останалите 2 желатина в сока на компота. Изчаква се да набъбне желатина и пак се подгрява, за да се разтвори хубаво. Нареждат се плодовете от компота върху тортата. Внимателно (най-добре с лъжица) се покриват със изстиналият сироп. Тората се слага отново на студено. След около час-два тортата е готова за консумация.

Бананите може да се заменят с ананас или друг плод по избор. Вместо плодове, може да се сложи какао и настърган шоколад. Може да се пасират плодовете, вместо да се режат и да се направи желирано плодово мляко. Отгоре, вместо компот може да се желира сок от червени плодове. Може да се наръсят кокосови или шоколадови стърготинки

Ето и моите снимки от последната такава
http://community.webshots.com/photo/253102449/253113984TlYBMU
http://community.webshots.com/photo/253102449/253113214jsWiQy

# 77
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Супер-благодаря ти ,много Stuck Out Tongue
Сега казвай и за    пингвинчето #Onfire  Wink

# 78
  • Мнения: 3 927
Значи.....след толкова превъзнасяния, реших да направя и аз лунната торта....Всичко се получи добре до момента с откопчаването на откопчаващата се форма Wink . Така тортата се оказа с доста неугледен вид, та се наложи да я замаскирам с малко украса....

Рая, ето една снимка, в случай че още не си се наканила да я направиш:

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … mp;PhotoId=195977


След малко ще бъде разрязана. Дано и на нас ни хареса, че мнооооого сметана, много нещо......ще докладвам

# 79
  • Мнения: 3 927
Само аз ли не я харесвам тази торта или само аз имам смелост да си призная?! Rolling Eyes
Не ми допадна особено, най-вкусна се оказа подложката от бисквити......

Сори, оставам си на домашната торта - изпитана и наистина вкусна....

# 80
  • София
  • Мнения: 3 931
Цитат на: Taneto
Рая, ето една снимка, в случай че още не си се наканила да я направиш:

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … mp;PhotoId=195977


След малко ще бъде разрязана. Дано и на нас ни хареса, че мнооооого сметана, много нещо......ще докладвам


Мерси Taneto.

Чудесно изглежда. Наканих се да я правя, но чакам "заплатата", че ми идва малко нанагорно. Непременно сподели дали ви е харесала. Какъв шоколад и какви  бисквити сложи? И коя сметана?

Искам да те помоля нещо - като правиш снимки на сладкиши, снимай ги и разрязани, моля. Не само за красота, а и за да мога да преценя, коло високо е произведението, каква е консистенцията (егати думата) и как са нарязани плодовете/ядките. Пък, ако сложиш и по лъжичка за дегустация....

Радвам се, че правиш желираната торта - допринесла съм с нещо за твоята трапеза.

# 81
  • Мнения: 3 927
Рая , щях да я снимам, но късно я разрязахме.
Утре сутрунта ще метна една разрязана снимка в близък план, ще ти пусна ЛС да я видиш....

Сложих от бежовите бисквити на Победа, около 1 пакет и половина, аз с тях си правя и чийзкейка. Но маслото е малко, не се образува хубава смес и се наложи да добавя - общо съм сложила около 125 гр. (т.е.. едно пакетче).
Взех 3 шоколада фини млечни на Своге.
Сметана Хопла - разби се перфектно, но след като добавих втечнените шоколади сметаната леко спадна и омекна. В хладилника се стегна много бързо, но след сервиране омеква доста бързо и става пихтиеста....
Това е моя опит....
Дано ти помогна

# 82
  • София
  • Мнения: 3 931
Мале Taneto - докато напиша и ти си отговорила...

Жалко, че не ти е харесала тортата. Май ще пробвам крема отделно в по-малко количество.

Чакам си фотото.

# 83
  • Мнения: 3 927
Да, по-добре пробвай първо така. Може да се окаже, че не е и по твоя вкус.
Честно казано, няма да я повторя...

# 84
  • Мнения: 1 771
Цитат на: Taneto
Рая , щях да я снимам, но късно я разрязахме.
Утре сутрунта ще метна една разрязана снимка в близък план, ще ти пусна ЛС да я видиш....

Сложих от бежовите бисквити на Победа, около 1 пакет и половина, аз с тях си правя и чийзкейка. Но маслото е малко, не се образува хубава смес и се наложи да добавя - общо съм сложила около 125 гр. (т.е.. едно пакетче).
Взех 3 шоколада фини млечни на Своге.
Сметана Хопла - разби се перфектно, но след като добавих втечнените шоколади сметаната леко спадна и омекна. В хладилника се стегна много бързо, но след сервиране омеква доста бързо и става пихтиеста....
Това е моя опит....
Дано ти помогна


В оригинала на bibi се казва, че бисквитите са маслени. Крема не ми спадна напротив дори когато прибавих шоколада остана бухнал. Аз я правих за рождения си ден  и всичките ми колеги бяха впечатлени. Когато я извадих от формата я пренесох през цяла София и формата й не се развали. Просто мисля, че нещо не си направила както трябва.

# 85
Възможно е и да не съм направила нещо както трябва, но в крайна сметка вкуса не е като на торта, а по-скоро на крем!
Не съм казала, че формата на тортата се е развалила,а че омеква бързо след изваждане от хладилника и става мека!
Маслени или не 250 грама бисквити са малко за 60 гр масло и т'ва е......

Просто споделих, защото съм разочарована след толкова много хвалебствия....

А за майчетата, които се оплакаха, че блата им се е натрошил: именно от недостатъчното масло е, да знаете......

# 86
  • Мнения: 3 927
ясно, че бях аз, нали  Wink

# 87
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
iskrica_nadejda, всичко се прави както го е описала  Honda Grinning
Стават наистина много вкусни Tada

# 88
  • Мнения: 148
Значи и аз се наканих най-накрая и я направих вчера за св. Валентин. Сложих 200-220 гр. бисквити "Закуска" и 80 гр. масло и понеже ми се видя доста суха сместа, сложих и няколко лъжици прясно мляко за слепване. След като натъпках "блата" на дъното на формата го "сиропирах" с още няколко лъжици прясно мляко - слепи се перфектно и после не се раздроби при рязането. Иначе крема го правих с течна сметана на Мегле и бели шоколади на Милка и стана даже доста гъст и хич не се отпуска при вадене от хладилника. Според мен има значение какъв е шоколада. Белият винаги е по-твърд, докато от млечните кафяви шоколади има доста меки и топящи се в устата. Освен това съм забелязала, че винаги когато купя различни сладоледи, шоколадовият се разтопява първи - от какаото ли, от друго ли...
Но да споделя, че и на мен не ми направи особено впечатление вкуса - много сметана, пък и тази течна сметана хич не ми допадна на вкус. Че е бърза и лесна съм съгласна, но има къде по-вкусни торти. Та дори правих преди няколко дена от готови блатове и кремчетата без варене на Д-р Йоткер - ами повече ми хареса, беше по лекичка, а и по-евтинка Wink

# 89
  • Мнения: 3 927
Echo,
явно не съм сама.....а взех да си мисля вече, че нещо не ми е наред вкуса Wink

но сигурно си права за белия шоколад, може там да ми беше грешката, че сложих кафяв?!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт