За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 521
  • 736
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 182
От къде да си купя патешка мазнина?Четох,че се  събира от патешки фенери -как става?

# 16
  • София
  • Мнения: 10 868
Купих една голяма торба корнфлейкс от Лидл за панирано пилешко,споделете рецепти за десерт с корнфлейкс🙄🌞

Шоколадов чийзкейк с корнфлейкс

Кисело мляко с плодове и корнфлейкс

# 17
  • In transit
  • Мнения: 11 823
От къде да си купя патешка мазнина?Четох,че се  събира от патешки фенери -как става?
В Метро и Кауфланд трябва да има, на Волекс. https://shop.metro.bg/shop/pv/BTY-X219117/0032/0021/900%D0%93%D0 … D0%90%D0%A1-VOLEX
Другия вариант е да купиш патешки фенери, пак от там. Слагаш ги в тенджера и ги вариш докато се разтопи мазнината. Прецеждаш и сипваш в буркан или друг стъклен съд. А кожичките накрая са просто разкошни!

# 18
  • Мнения: 182
Благодаря,Mikkey!

# 19
  • София
  • Мнения: 4 712
Искам да правя крем по тази рецепта но имам само 250 гр маскарпоне и Сметаната ми е 35 %не 33,ще стане ли нещо или да не се захващам

# 20
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Според мен плътен крем само от яйца и захар няма да получиш. Кремът ще придобие нужната консистенция от маскарпонето след това. Според мен 250г маскарпоне са достатъчни за тези яйца.
Ще се получи крем като за тирамису. За сметаната няма проблем, че имаш 35%, ще ти свърши работа. 

# 21
  • София
  • Мнения: 4 712
Според мен плътен крем само от яйца и захар няма да получиш. Кремът ще придобие нужната консистенция от маскарпонето след това. Според мен 250г маскарпоне са достатъчни за тези яйца.
Ще се получи крем като за тирамису. За сметаната няма проблем, че имаш 35%, ще ти свърши работа. 
Резултата ще кажа по късно
Искам да попитам кондензирано подсладена мляко трябва ли да бъде на стайна температура преди подготовката за сладкиш?

# 22
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Кондензираното, ако ще правиш крем с него, по-добре да е студено. Така ще е по-стегнато...иначе, ако ще го печеш (примерно) е по-добре да е на стайна температура.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 712
Пресолена мусака..... 😥Има ли оправяне?

# 24
  • Мнения: 3 137
Ако вече е опечена - сервираш порциите с по няколко лъжици кисело мляко.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 712
Подходящи подправки за пилешки пържоли от бут?
В нета има много информация, но искам да знам какви да сложа за да не е натрапчиво миризмата?

# 26
  • Русе
  • Мнения: 5 208
Скрит текст:
Подходящи подправки за пилешки пържоли от бут?
В нета има много информация, но искам да знам какви да сложа за да не е натрапчиво миризмата?

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_3.html

# 27
  • Мнения: 287
Здравейте момичета!
Ще правя мъфини за погача на бебче, но отгоре искам да сложа буквички с името.
Моля препоръчайте откъде да поръчам, че не мога с фондан да изрязвам и да слагам…
Благодаря ви

# 28
  • Мнения: 35 110
Как се панира пангасиус?

# 29
  • Мнения: 39 359
Паста патафри(нямам идея дали така се пише) за мен е най- вкусната панировка. Яйце, брашно и бира(+ подправки) се обърква и трябва да стане 1-2 идеи по- гъсто от смес за палачинки.

Общи условия

Активация на акаунт