За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 519
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 712
Ориза в този микс трябва ли да се вари преди да се задуши?

# 31
  • Мнения: 3 361
Дайте моля идеи за пълнеж на сладки тарталети.

# 32
  • Мнения: 4 699
Станислава аз  в уок тиган със загрята мазнина и запечатани късчета месо  го изсипвам и задушавам . Добавям поетапно топла вода докато стане.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Дайте моля идеи за пълнеж на сладки тарталети.
Ами шоколадов ганаш, сладко, крем, рикота, маскарпоне, сметана, плодове, бити белтъци и горени... такива обичайни неща, А може и яйца и да се пече плънката...

# 34
# 35
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Дайте моля идеи за пълнеж на сладки тарталети.
Този шоколадов крем е разкошен и много лесен.

Тези са без готвене:
Крем Капучино
250г крема сирене (или рикота)
250г маскарпоне
150г кондензирано мляко
40мл кафе еспресо
5г смляно кафе
В дълбока купа изсипете крема сиренето(рикотата), маскарпонето, кондензираното мляко и кафето. Разбийте добре с миксер до получаването на хомогенен гладък крем.

Кокосов крем

# 36
  • София
  • Мнения: 4 712
Здравейте имам нужда от съвет!
Това е спаначена супа

Която съм забравила на балкона и сега е леко хладка, въпроса ми е може ли да я сложа на котлона да заври и да се изяде довечера..... И детето ще яде от нея.... Не ми се хвърля храна!

# 37
  • Мнения: 9 531
не разбирам - защо да я хвърляш?

# 38
  • Мнения: 605
Ще съм благодарна да ми помогнете с рецепта за супа с глава целина и праз. Досега не съм правила такава. Предварително благодаря.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Не става ясно каква супа, но на мен на крем супа ми звучат тия съставки (и особено ако са само те)... запържваш праза, слагаш подправки каквито харесвате, добавяш целината на кубчета и заливаш не съвсем до горе, като се свари - пасираш с водата от варенето, масло, прясно мляко (ако е нужно разреждане) и/ или течна сметана за разкош.  И крутони. Simple Smile

# 40
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Ако е за крем супа, нищо не запържвам. Слагам всички зеленчуци нарязани на едро в тенджерата, малко зехтин, сол, вода (само не трябва да е много, обикновено слагам по-малкоот зеленчуците) и сварявам всичко. После завършвам като Морена. Пасирам, според супата мога да сложа жълтък и сметана, само сметана или нищо да не сложа. За финал сервирам с домашни крутони, запечен бекон, някакви семена или ядки, варено яйце и прочие.

# 41
  • Мнения: 605
Morena, Mikkey, благодаря.

# 42
  • Мнения: 10 503
Здравейте, моля ви за изпитана и успешна рецепта за фунийки. Искам да направя, но никога не съм правила и не искам да съм на пробата и грешката, поне рецептата да ми е сигурна Simple Smile Синът ми е опитал фунийки на рожден ден и много му харесали, та искам да се опитам да го изненадам Simple Smile

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Трябва да декорирам едни меденки с вафлена хартия. Имам бял фондан. На който ще поставя плаките, но нямам тайлоза и никакво лепило. Дали ще стане с вода и захар 50/50? И друго дали трябва да се намаже готовата бисквита накрая с нещо за блясък?

# 44
  • Мнения: 9 531
Лепила съм само с леко минаване с вода по фондана

Общи условия

Активация на акаунт