Епидуралната обезболява ли епизеотомията?

  • 1 216
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 530
Цитат на: T o n i
Цитат на: MM
Аз бях с епидурална накрая, но ми бяха сложили доста малки дози от упойката (по взаимно съгласие). Не са ми правили епизиотомия, въпреки че родих с вакуум. Усетих всичко при раждането т.е. епидуралната не притъпи болките когато излизаше бебка (така че това за изтръпването също е относително, но може а е било и заради вакуум екстрактора).

До тук и аз така, но като ми сложиха упойката ми сложиха и една тръбичка, която минаваше през целия гръб и излизаше на рамото ми. Така като дойде време да ме шият просто през тръбичката ми вкараха още една малка дозичка и нищо не разбрах от шиенето.


Явно при всеки е различно и зависи кой как го е хванала епидуралната. Ние решихме, че няма смисъл да се 'долива' епидуралната - тя и без това вече доста ме беше отпуснала (затова сигурно и си усетих много добре болките като излизаше бебка). След като ме зашиха станах доста бързо. А тази тръбичка т.е. катетъра на епидуралната, на всички с епидурална се слага - нали така се вкарват допълнителните дози Simple Smile

# 16
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Цитат на: Зъхи
Според докторката там, мястото било толкова изтръпнало и травмирано, че нямало нужда от упойка!  #Crazy

Тази твойта докторка колко деца има и колко пъти са я шили без упойка? Аз раждах без упойка (10 часа) и ме шиха без упойка. Направо си мислех, че ще умра докато ме избродират. Постоянно пожелавах разни неща на всичките ми приятелки, дето все ми разправяха за болките при раждането, а за шиенето никоя нищо не ми беше казала. По-късно разбрах, че от 6 майки в стаята само аз бях шита без упойка (това явно е било нещо като отмъщение на лекарката за дългото раждане, че и си платих за това). За мен най-ужасният момент беше шиенето, предпочитам да раждам още пет пъти, но да не ме шият.

# 17
  • Мнения: 3 200
Аз раждах без упойка, чак като започна шиенето ми биха инжекция на мясттото с упойка, нищо не усетих

# 18
  • Мнения: 211
Аз раждах с епидурална упойка, която накрая дори изключиха, защото не усещах контракциите. После ме шиха, но не беше болезнено. Усещах много леко боцкане, пък и не му обърнах много внимание, защото през това време се прегръщахме и говорех с мъжа си, гледахме бебчо, докато го къпят и топлят Grinning и бяхме много, много щастливи!

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Sneji
Цитат на: Зъхи
Според докторката там, мястото било толкова изтръпнало и травмирано, че нямало нужда от упойка!  #Crazy

Тази твойта докторка колко деца има и колко пъти са я шили без упойка? Аз раждах без упойка (10 часа) и ме шиха без упойка. Направо си мислех, че ще умра докато ме избродират. Постоянно пожелавах разни неща на всичките ми приятелки, дето все ми разправяха за болките при раждането, а за шиенето никоя нищо не ми беше казала. По-късно разбрах, че от 6 майки в стаята само аз бях шита без упойка (това явно е било нещо като отмъщение на лекарката за дългото раждане, че и си платих за това). За мен най-ужасният момент беше шиенето, предпочитам да раждам още пет пъти, но да не ме шият.


Това наистина звучи ужасно!  #Shocked Прилича на средновековно мъчение, егати!  Imp

Общи условия

Активация на акаунт