Нека ви разкажа в как яко се прецаках!

  • 3 723
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 961
Тази докторка трябва да бъде включена в черния списък!  #Cussing out
Ужасно, мен, ако питаш е и за медиите, да се види какви злоупотреби прави  #2gunfire #2gunfire. Сигурно не си единствената мама, с която е постъпила по този гаден начин.
Не се ядосвай, сигурно има начин. И аз мисля, че личният ти лекар може да ти помогне. А и доколкото знам, раждането е към спешната помощ, така че никой няма право да те върне.
Пожелавам ти лека бременност и леко раждане Hug

# 16
  • Мнения: 1 273
Много благодаря за подкрепата. А на въпроса за личната лекарка-- и там не съм случила.  Ето какво ми каза тя :Като се правите на пралийки и ходите на частни лекари сега ще си плащате".
Тя не може да ми помогне или не иска. Каза да се оправям сама. Тя можела да ми даде само направление за раждане (от нея да мине) и болничния преди термина за който много време ио се молих(поне 30мин) през което тя ми четеше конско колкои съм несириозна и тя до сега такава пациентка нямала и как съм и развалила деня ooooh!

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Я не им се връзвай на тия доктори, отивай да си раждаш и това е - щом си здравно осигурена, няма грижи!

# 18
  • Мнения: 6 461
Много благодаря за подкрепата. А на въпроса за личната лекарка-- и там не съм случила.  Ето какво ми каза тя :Като се правите на пралийки и ходите на частни лекари сега ще си плащате".
Тя не може да ми помогне или не иска. Каза да се оправям сама. Тя можела да ми даде само направление за раждане (от нея да мине) и болничния преди термина за който много време ио се молих(поне 30мин) през което тя ми четеше конско колкои съм несириозна и тя до сега такава пациентка нямала и как съм и развалила деня ooooh!
Ти си вземи това което тя ще ти даде и живот здраве Декември я сменяй и нея ,защото съм сигурна ,че има много по съвестни и не така нагли общо практикуващи лекари.Решението за избор на лекар си е изцяло на пациента ,но пък като личен лекар тя е длъжна да съдейства според мен.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
И без направление за хоспитализация, без обменна карта, даже без изследвания ще родиш! Никоя болница няма да те върне като се изтипосаш на входа раждаща  Stop

# 20
  • Мнения: 4 629
Според мен отиди при някой лекар в държавна болница и кажи, че искаш да раждаш там да те регистрират. Ако ти откажат се оплачи в медиите и ще видиш как няма да ти откажат да те регистрират от никоя болница. Ще се започне едно "Ама моля ви се ние бременна жена не сме върнали....няма такова нещо....това е изключено в нашата болница...

# 21
  • Мнения: 1 455
Ако си здравно осигурена никой няма да те върне,а и не знам как ти отказват доктори преглед,явно не си случила.Аз отидох в края на осмия месец на преглед в Шейново и нямах проблеми.А ако нямаш осигуровки пак ще те вземат,но ще искат да си заплатиш.Мисля,че сумата е 600 лев. за нормално раждане.

# 22
  • Мнения: 961
Ти си вземи това което тя ще ти даде и живот здраве Декември я сменяй и нея ,защото съм сигурна ,че има много по съвестни и не така нагли общо практикуващи лекари.Решението за избор на лекар си е изцяло на пациента ,но пък като личен лекар тя е длъжна да съдейства според мен.
[/quote]
 Peace
То и личната ти лекарка заслужава някой да я отнесе, егати наглостта, все едно не си взима парите от теб!?

ПП: За такава цифра досега не бях чувала да се споменава Shocked. Максимума беше 1000лв., което също ми се струва нагло!

# 23
  • Мнения: 334
Много благодаря за подкрепата. А на въпроса за личната лекарка-- и там не съм случила.  Ето какво ми каза тя :Като се правите на пралийки и ходите на частни лекари сега ще си плащате".
Тя не може да ми помогне или не иска. Каза да се оправям сама. Тя можела да ми даде само направление за раждане (от нея да мине) и болничния преди термина за който много време ио се молих(поне 30мин) през което тя ми четеше конско колкои съм несириозна и тя до сега такава пациентка нямала и как съм и развалила деня ooooh!

Не се притеснявай излишно.Направлението за раждане и болничния са ти напълно достатъчни.Отиваш да родиш, в която и да е болница с направлението.Нямат право да те върнат.
Моята бременност се следеше от частен акушер гинеколог.Но преди да отида да родя,направлението получих от личния ми лекар.
Само да спомена от провинцията съм.Отидох да раждам в София  посред нощ,никои не ме върна и не съм платила нищо.
Успех ти желая.  bouquet

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Успокой се и не се ядосвай за глупости.
Не е задължително да раждаш при този, който ти е следил бременността.
При самото раждане те ще те разпитат има ли някакви особености, а ти ще си кажеш.
Дори да отидеш без връзки, никой няма да те върне, повече от половината жени раждат така. Направи си изследванията, ето личната ще ти даде направление, макар и с мрънкане ( а ти може да си харесаш друга лична)
Плащането на лекар не е гаранция за леко раждане, а за упойка винаги може да си платиш по каналния ред.
Бъди сигурна, че всичко ще е ОК, раждането е естествен процес и ти го можеш, дори до сега да не си раждала.

# 25
  • Мнения: 434
Миличка не се притеснявай въобще,аз работя като акушерка и мога да ти кажа ,че където и да отидеш да раждаш никой няма да те върне,дори и да си без обменна карта.Да не мислиш ,че всички циганки са със обменни карти като дойдат да раждат.Относно направлението за хоспитализация и от него нямаш нужда тъй като според Националният рамков договор всеки здравно осигурен може да се насочи сам за хоспитализация,и направлението се дава от самото отделение като се отбелязва ,че си дошла сама.Така,че си гледай здравето и въобще не се притеснявай! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 821
аз реших да ходя и на държавен лекар--да ама не още от 6 месец ми отказваха други лекари под предлог, че те с пациенти на въпросната лекарка не се занимават или, че много късно съм отишла  , а те държали да следят бременноста още от начало. И така ми изгоряха две направления, защото ходех и на работа и неможех да си позволя да ходя всеки ден да си търся лекар. И ето ме сега без направление и без лекар. Едвам измолих личната ми лекарка да ми даде болничния преди термина, който тя между другото още не ми е дала. Но в момента съм в такова положение, че няма каде да раждам, защото нямам обменната карта която искат от родилните домове Яняма кой да ми даде.

е неможе в цяла София  да няма лекар, който да те приеме за консултации...абсурдно звучи..
успех в търсенето...и леко раждане

# 27
  • Мнения: 5 790
По принцип и личния лекар има право да следи бременността, така че можеш да пробваш да вземеш направление за хоспитализация от него.

Точно това, което описваш ти ми се случи и на мен. Ходех на частен лекар, на който си плащах. А обменната карта ми даде личната ми лекарка, защото не бях стъпвала при друг гинеколог, освен този, на когото плащах. Отиваш при джи пи-то си и си искаш направлението за хоспитализация. Няма право да ти откаже. А както са ти казали и момичетата - навсякъде ще те приемат да раждаш и без него. Спокойствие и леко раждане ти пожелавам. Няма непоправими неща.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 035
Не се притеснявай изобщо за разни направления, карти, бумажки и т.н. Гледай твоето здраве и това на бебето.

Избери си болница, където да раждаш и като дойде момента отиваш да раждаш. Няма да повярваш, как всички ще се грижат за теб, дори и за първи път да те виждат.
Само си направи всички изследвания и носи резултатите от тях (особено васерман, спин и австралийски антиген - всъщност това се вписва в обменнатат карта), защото ако ги нямаш раждаш в изолация, което ще рече с циганките наред.
Аз също си следих бременността при частен д-р в Бургас, родих в София в Шейново, без да плащам. Но като  дойдох в София първата ми работа беше да си сменя личния д-р (при смяна на местоживеене може по всяко време да се сменя и JP-то) той ми даде направление за гинеколог, при който се вяснах има няма 2 пъти.
И още един съвет от мен: Сега преди да си родила си избери педиатър(личен доктор) за бебето и направо и ти и бебето се пишете при него. Това за твое удобство. Wink

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не се притеснявай изобщо за разни направления, карти, бумажки и т.н. Гледай твоето здраве и това на бебето.



Само си направи всички изследвания и носи резултатите от тях (особено васерман, спин и австралийски антиген - всъщност това се вписва в обменнатат карта), защото ако ги нямаш раждаш в изолация, което ще рече с циганките наред.

[/Абсолютно вярно-носи изследванията и всичко ще е ОК :peace:quote]

Общи условия

Активация на акаунт