вземали ли сте дете от дом за коледните празници?

  • 4 554
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Мили момичета,мисля че има и друг начин да направим децата щастливи.Те се нуждаят от толкова малко,че всяка една от нас би могла да им го даде.Нека ги посещаваме по-често в техния дом,а не да ги водим в нашия.Нека им занесем по нещо малко,а не да ги отрупваме с лакомства.Нека ги прегръщаме и обичаме такива каквито са и в средата в която са,а не да ги вкараме в един хубав сън.Нека им дарим частица любов и по-щастливи от тях няма да има.

Ето ви малко снимки които говорят сами,аз се въздържам.

http://kremy.snimka.bg/album.php?album_id=87364
http://kremy.snimka.bg/album.php?album_id=87503

Весели празници на всички   bouquet
Моите ще бъдат със сигурност след всичките прегръдки и целувки които получих и раздадох.

# 16
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Мили момичета,мисля че има и друг начин да направим децата щастливи.Те се нуждаят от толкова малко,че всяка една от нас би могла да им го даде.Нека ги посещаваме по-често в техния дом,а не да ги водим в нашия.Нека им занесем по нещо малко,а не да ги отрупваме с лакомства.Нека ги прегръщаме и обичаме такива каквито са и в средата в която са,а не да ги вкараме в един хубав сън.Нека им дарим частица любов и по-щастливи от тях няма да има.

Ето ви малко снимки които говорят сами,аз се въздържам.

http://kremy.snimka.bg/album.php?album_id=87364
http://kremy.snimka.bg/album.php?album_id=87503

Весели празници на всички   bouquet
Моите ще бъдат със сигурност след всичките прегръдки и целувки които получих и раздадох.
Креми,успя да ме разплачеш. Cry

# 17
  • Варна
  • Мнения: 686
Мили момичета,мисля че има и друг начин да направим децата щастливи.Те се нуждаят от толкова малко,че всяка една от нас би могла да им го даде.Нека ги посещаваме по-често в техния дом,а не да ги водим в нашия.Нека им занесем по нещо малко,а не да ги отрупваме с лакомства.Нека ги прегръщаме и обичаме такива каквито са и в средата в която са,а не да ги вкараме в един хубав сън.Нека им дарим частица любов и по-щастливи от тях няма да има.

Ето ви малко снимки които говорят сами,аз се въздържам.

http://kremy.snimka.bg/album.php?album_id=87364
http://kremy.snimka.bg/album.php?album_id=87503

Весели празници на всички   bouquet
Моите ще бъдат със сигурност след всичките прегръдки и целувки които получих и раздадох.


Първите снимки са от дома в Асеновград, това ми е родното място. Майка ми работи в училището, което е точно срещу детския дом и е преподавател на голяма част от децата. Аз съм го посещавала много пъти с нея, децата там наистина са страхотни. С майка си имахме една любимка Кристинка . Тя беше осиновена като бебе, бащата беше починал 7 г. по-късно и майката е беше върнала в дома. Извинявайте че се намесвам в темата ви, просто ме върнахте в спомените.

Възхищавам ви се  bouquet за добрината, за любовта, която носите в сърцата си /исках да ви го кажа много отдавна Embarassed/

# 18
  • София
  • Мнения: 1 098
Само за Коледа - не! И не бих го направил за нищо на света.

 Grinning Grinning Взела съм си две за доживот!!!

Ако реша да взема, пак ще е така - завинаги.

# 19
  • Мнения: 3 634
Преди 20год когато бях около 5 годишна моите родители вземаха за събота и неделя 1 момиченце. То беше с около 3-4 години по-голямо от мен. Родителите му живееха далече в провинцията, а то лежеше с някаква лека диагноза в една столична болница. Аз бях там за някакви изследвания също. Тъй като полежахме 2 месеца, нашите идваха всеки уикенд да ни разхождат.
Едва ли направихме нещо добро за това детенце. Показахме му детски свят и живот, който аз и сестра ми приемахме за абсолютно нормален - люлки, сладолед, играчки, целувки....А какво знаеше то, захвърлено за 3 месеца самичко?! И как плака само когато мен ме изписваха, а то остана  Cry
След години майка ми искаше да взема дете пак не само за празниците, а за всеки уикенд и семейни почивки, но аз я разубедих. Може ли през ваканцията да имаш собствена стая и джобни, а през седмицата - не?!
Любов не се дарява по календар!!!

# 20
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Обаче в единият дом,в който ходим  Crossing Arms от персонала заявиха,че децата тъгуват за времето когато е можело да ходят на гости в семействата!Самият персонал каза,че е било по-добре,когато децата са можели да излизат извън стените на дома Thinking

# 21
  • Мнения: 1 249
Ако някоя от вас е вземала дете за през празници нека сподели какъв е пътя! много бих искала да взема някое дете за през празниците.....
Аз не бих посмяла да взимам.

Тези деца са емоционални хамелеони  и за минута влизат във въображаемия си свят и няма начин да не се надяват тайничко ....

# 22
  • Мнения: 380
Обаче в единият дом,в който ходим  Crossing Arms от персонала заявиха,че децата тъгуват за времето когато е можело да ходят на гости в семействата!Самият персонал каза,че е било по-добре,когато децата са можели да излизат извън стените на дома Thinking

Разбира се, че е по - добре за тях (персонала)Simple Smile

Грижат се за по - малко деца и то точно когато са в по-съкратен състав.

# 23
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Не така иронично - изобщо не става дума за персонала в това,което съм споделила,става дума за децата!Колкото до персонала и дома- там се грижат много добре за децата и имат прекрасни условия!... Thinking    май пак се залита извън темата

# 24
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

 Въпросът е много деликатен.Майка ми работи в дом за медико-социални грижи.Една нейна
 колежка с 2 вече пораснали момчета,беше започнала да взима едно момченце вкъщи за
 празниците.Цялото семейство толкова се привърза към детето,че решиха да го осиновят.
 Когато по-късно я попитах как се е решила на тази стъпка,тя ми отговори,че през всичките
 тези години докато е работила в този дом,никога не е мислила,че ще осинови дете.Но след
 времето прекарано с това дете,не са могли да го оставят в дома.В тази връзка,възможно е
 семейства,които взимат деца за празниците,да пожелаят да ги осиновят,дори да не са имали
 подобна нагласа.
 Важно е децата да имат представа за външния свят,но
 все пак всеки сам трябва да реши как ще отговори на молбата:"Лельо,вземи ме,много ще слушам"
 и дали ще има сили да каже: "Не мога".
 

# 25
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
ние не сме вземали детенце, но много бих искала да го направим.. мисля, че след като вече сме семейство, това ще се случи по- лесно...

# 26
  • на село
  • Мнения: 1 028
Не бих могла да причиня подобно нещо на дете. Това за мен е някаква криворазбрано милосърдие на хора, които после не се замислят какво става в главата на детето след като го върнат в дома. Или осиновяваш, или не. Съжалявам че съм толкова категорична, но свекърва ми работи в дом и тъгата в очите на тези деца, след като ме видят с моята дъщеричка на разходка е ужасна. А те са направо прекрасни дечица ...

# 27
  • Мнения: 2 722
Не бих взела само за празниците, защото ще трябва после да то оставя пак там. Сигурно малко разнообразие би им се отразило добре, обаче това подмятане насам-натам според мен причинява повече вреда отколкото полза.

# 28
  • София
  • Мнения: 8 348
определено
ако ще взимаш, да е завинаги

# 29
  • Мнения: 2 084
Не разбирам защо се прави това - за да покажеш на детето какво точно му липсва ли? Ако няма да е завинаги не е ли по-добре за детето да не храни напразни надежди. Аз мисля, че децата не разбират смисъла на милосърдието да видят истинско семейство.

Общи условия

Активация на акаунт