За ползата и вредата от клизмата преди раждане

  • 41 819
  • 214
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 13 211
Цитат на: Erica
Ама не- и двете говорим за катетър в пикочния мехур...
Как без катетър при секцио...



Да, да... Андреа е казала и за секциото, че не се слага, ама то нейния постинг е провокиран от един друг дето ставаше дума за епидуралния катетър... както и да е ... да не обърквам повече ситуацията  Mr. Green

# 166
  • Мнения: 46 558
Цитат на: dodo_dodo
Веднага ще ти кажа защо не са ти направили клизмата и бръсненето !
Щото ги е домързяло Twisted Evil
Това е единственото логично и нормално обяснение на ситуацията и напълно реално за географсите ширини в които живеем - всеки гледа да се скатае и ако може да пропусне някое от професионалните си задължения Wink
Не търси някакви дълбоки, глобални  причини, които да дават отговор на философският въпрос "Нужна ли е клизмата ?", просто обикновен санитарен пропуск. Съжалявам миличка Twisted Evil


Да, обяснението и за мен беше мързел, но като ви слушам за това, че клизма се прави, за да няма осиране, значи после е трябвало да чистят лайна. Е за това не ги ли мързи? По-лесно е да направят клизма и ти сам да се миеш, а не после да бършат........Не мисля, че биха рискували да омажем всичко!

# 167
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Vache
Цитат на: Erica
Ама не- и двете говорим за катетър в пикочния мехур...
Как без катетър при секцио...



Да, да... Андреа е казала и за секциото, че не се слага, ама то нейния постинг е провокиран от един друг дето ставаше дума за епидуралния катетър... както и да е ... да не обърквам повече ситуацията  Mr. Green


Моят постинг не е провокиран от определено изказване, а от всички изказвания по въпроса преди това. В Св. София ме увериха на курса, че катетър на пикочния мехур не слагат нито при епидурална упойка, нито при секцио. Е, явно са ме излъгали Simple Smile

# 168
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Цитат на: nikol78
Цитат на: dodo_dodo
Веднага ще ти кажа защо не са ти направили клизмата и бръсненето !
Щото ги е домързяло Twisted Evil
Това е единственото логично и нормално обяснение на ситуацията и напълно реално за географсите ширини в които живеем - всеки гледа да се скатае и ако може да пропусне някое от професионалните си задължения Wink
Не търси някакви дълбоки, глобални  причини, които да дават отговор на философският въпрос "Нужна ли е клизмата ?", просто обикновен санитарен пропуск. Съжалявам миличка Twisted Evil


Да, обяснението и за мен беше мързел, но като ви слушам за това, че клизма се прави, за да няма осиране, значи после е трябвало да чистят лайна. Е за това не ги ли мързи? По-лесно е да направят клизма и ти сам да се миеш, а не после да бършат........Не мисля, че биха рискували да омажем всичко!


Нещо чудно да им е свършвала смяната, а въпроса с чистенето да очакват да се разреши от другата смяна...

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Цитат на: Andrea$
Додо, не обобщавай обезкосмяването на половите органи като въпрос на хигиена, моля ти се. В учебниците по хигиена пише, че миенето с алкален сапун, душирането, парфюмирането, ексфолирането и епилирането в тази зона са вредни. Не, че аз съм ги чела, но имаше скоро такава тема в клуб медицина в дира.
И нека не се заяждаме за неща, които са въпрос на лично мнение и виждане. Ясно е, че с тази анкета няма да секне общоприетата практика в Бг, интересни ми бяха практическите резултати - оказаха се според очакванията ми. Който иска да ги тълкува по друг начин - нека го направи. Всеки е свободен да си вади изводи от анкетата, аз моите си ги извадих вече Simple Smile
Благодаря на всички за мненията.
Желая ви приятен ден!


Кой се заяжда ? Shocked
Просто си казах мнението, дори не съм прочела темата, само резултатите от анкетата погледнах.
Разбира се, че е въпрос на личен избор епилацията. Хигиената също Twisted Evil
Моят е базиран със задължителната епилация на всички ненужни косми. Които освен че намирам за нехигиенични, но и за загрозяващи.Bulb
Ползвам интимен шампоан. Теориите за неговата вреда, не са ми достатъчно оправадание и мотив пред переспективата да гидам смръдлива и космясала Twisted Evil

А пък резултатите от анкетата се видат и от хеликоптер и те са абсолютно ясни и говорещи сами по себе си и без коментари. Wink  Освен ако разбира се не се гледат през пречупващи очила, които ги карат да изглеждат по начина по който се иска на човека.

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Цитат на: nikol78
Цитат на: dodo_dodo
Веднага ще ти кажа защо не са ти направили клизмата и бръсненето !
Щото ги е домързяло Twisted Evil
Това е единственото логично и нормално обяснение на ситуацията и напълно реално за географсите ширини в които живеем - всеки гледа да се скатае и ако може да пропусне някое от професионалните си задължения Wink
Не търси някакви дълбоки, глобални  причини, които да дават отговор на философският въпрос "Нужна ли е клизмата ?", просто обикновен санитарен пропуск. Съжалявам миличка Twisted Evil


Да, обяснението и за мен беше мързел, но като ви слушам за това, че клизма се прави, за да няма осиране, значи после е трябвало да чистят лайна. Е за това не ги ли мързи? По-лесно е да направят клизма и ти сам да се миеш, а не после да бършат........Не мисля, че биха рискували да омажем всичко!


Ми сигурно е застъпвала другата смяна Twisted Evil

# 171
  • Мнения: 46 558
Цитат на: Andrea$
............... В Св. София ме увериха на курса, че катетър на пикочния мехур не слагат нито при епидурална упойка, нито при секцио. Е, явно са ме излъгали Simple Smile


На мен ми сложиха с обясненито, че така се следи за това колко урина изкарваш, дали работят добре бъбреците, има ли кръв в урината и др. техни си неща. Вливаха ми глюкоза и ако не беше катетъра трябваше да ставам. За епидурална  при нормално раждане не знам дали слагат, но на нас /секциите/ на всички сложиха и нито една мама не се оплака от болка или друго разположение, а бях чула ужасни неща!

# 172
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Цитат на: Andrea$
Цитат на: Vache
Цитат на: Erica
Ама не- и двете говорим за катетър в пикочния мехур...
Как без катетър при секцио...



Да, да... Андреа е казала и за секциото, че не се слага, ама то нейния постинг е провокиран от един друг дето ставаше дума за епидуралния катетър... както и да е ... да не обърквам повече ситуацията  Mr. Green


Моят постинг не е провокиран от определено изказване, а от всички изказвания по въпроса преди това. В Св. София ме увериха на курса, че катетър на пикочния мехур не слагат нито при епидурална упойка, нито при секцио. Е, явно са ме излъгали Simple Smile


Определено са те излъгали. Не знам за епидурална, но абсолютно всички в реанимацията бяхме с катетър, секцио, общо 7 легла! И при двете ми раждания...

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Цитат на: Andrea$
Цитат на: Vache
Цитат на: Erica
Ама не- и двете говорим за катетър в пикочния мехур...
Как без катетър при секцио...



Да, да... Андреа е казала и за секциото, че не се слага, ама то нейния постинг е провокиран от един друг дето ставаше дума за епидуралния катетър... както и да е ... да не обърквам повече ситуацията  Mr. Green


Моят постинг не е провокиран от определено изказване, а от всички изказвания по въпроса преди това. В Св. София ме увериха на курса, че катетър на пикочния мехур не слагат нито при епидурална упойка, нито при секцио. Е, явно са ме излъгали Simple Smile


На мен ми слагаха катетър в Св.София. Не се е коментирало дори. И при първото раждане ми слагаха катетър.
Не знаех, че и това е спорен въпрос Shocked

# 174
  • Мнения: 370
Цитат на: nikol78
Ами питай родилите в чужбина, там определено раждат "толкова много жени", дано те задоволи цифрата или ти повече вярваш на българките, че то нали раждаемостта ни е една висоооока.


Ха така сега де... Значи тия на запад много разбират, пък ние българките нищо не разбираме. Добре, в Щатите мъжете се обрязват, а жените не се бръснат. Добре, "на Запад" хората са дебели, чак специални хотели почнаха да им правят, и им искат по двойна такса за самолетен билет. И ние ще се поклоним доземи и ще приложим на практика челния им опит. А мерси. Може нищо да не разбирам, ама аз бях там, погледнах си между краката, когато Калина излезе и освен бебе друго нямаше там. Просто, както каза една мама, изпусналите се най- вероятно не са слушали наставленията на сестрите.
И въобще не виждам какъв е проблема с тая клизма- повечето мами казват, че биха я предпочели за свое собствено успокоение. Освен това, като влизаш да раждаш, главата ти е пълна с толкова много вълнения и страхове, че последното, което би те притеснило, е някакво маркуче в дупето.

# 175
  • Мнения: 46 558
Цитат на: dodo_dodo
Ми сигурно е застъпвала другата смяна Twisted Evil


Това беше готино Hands Clap

# 176
  • Мнения: 46 558
Цитат на: Гизи
Цитат на: nikol78
Ами питай родилите в чужбина, там определено раждат "толкова много жени", дано те задоволи цифрата или ти повече вярваш на българките, че то нали раждаемостта ни е една висоооока.


Ха така сега де... Значи тия на запад много разбират, пък ние българките нищо не разбираме. Добре, в Щатите мъжете се обрязват, а жените не се бръснат. Добре, "на Запад" хората са дебели, чак специални хотели почнаха да им правят, и им искат по двойна такса за самолетен билет. И ние ще се поклоним доземи и ще приложим на практика челния им опит. А мерси. Може нищо да не разбирам, ама аз бях там, погледнах си между краката, когато Калина излезе и освен бебе друго нямаше там. Просто, както каза една мама, изпусналите се най- вероятно не са слушали наставленията на сестрите.
И въобще не виждам какъв е проблема с тая клизма- повечето мами казват, че биха я предпочели за свое собствено успокоение. Освен това, като влизаш да раждаш, главата ти е пълна с толкова много вълнения и страхове, че последното, което би те притеснило, е някакво маркуче в дупето.


За теб "чужбина" само "на запад" ли е? Не виждам някъде да съм писала "на запад"!
В темата става въпрос за избора, ако някоя майка иска клизма - да я получи, а не като една мама, която разказваше как имала разстройство, а те не я пускали до тоалетна, за да й направят клизма, е това нормално ли е, тя ще се насере преди да й сложат маркуча, но нееее, трябва да има канален /и в прекия и в преносния смисъл/ ред!
И аз съм влизала да раждам и не съм била заслепена от страх, толкова, че да не мисля за това къде ме бодат и ръчкат. Така или иначе нямаще да дам да ми правят клизма, така както не приех вакуум и форцепс в документите.

# 177
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Erica
Цитат на: nikol78
Цитат на: dodo_dodo
Веднага ще ти кажа защо не са ти направили клизмата и бръсненето !
Щото ги е домързяло Twisted Evil
Това е единственото логично и нормално обяснение на ситуацията и напълно реално за географсите ширини в които живеем - всеки гледа да се скатае и ако може да пропусне някое от професионалните си задължения Wink
Не търси някакви дълбоки, глобални  причини, които да дават отговор на философският въпрос "Нужна ли е клизмата ?", просто обикновен санитарен пропуск. Съжалявам миличка Twisted Evil


Да, обяснението и за мен беше мързел, но като ви слушам за това, че клизма се прави, за да няма осиране, значи после е трябвало да чистят лайна. Е за това не ги ли мързи? По-лесно е да направят клизма и ти сам да се миеш, а не после да бършат........Не мисля, че биха рискували да омажем всичко!


Нещо чудно да им е свършвала смяната, а въпроса с чистенето да очакват да се разреши от другата смяна...


Абе какво чистене, какво омазване?! Laughing То и да изтича нещо, едва ли е като снаряд из цялата родилна зала.  Wink Айде стига легенди! Всичко става върху лигнини и подложки, които после се изхвърлят. С кръвта също не е по-малко мазало, ама чистят, де ще ходят... Така че е напълно логично да ги мързи някъде да правят клизмата!  Imp
Пак казвам - ЗА!  Stuck Out Tongue

# 178
  • Варна
  • Мнения: 154
oops обърках отговорите при мен беше вторият а чекнах първият  newsm77 ама няма връщане назад Weary

# 179
  • Мнения: 370
Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue Така, това с "на Запад" беше пример.  Stuck Out Tongue
Освен това аз съм съгласна с Додо, че след като влизаш в болницата, се съобразяваш с техните порядки и толкоз. Аз, ако някой ми дойде на работа или вкъщи да ми дава нареждания, ще го изгоня с метлата... Поверяваме на тези доктори живота на децата си и своят живот, показваме им "интимностите си", обаче ние ще им казваме дали и как да слагат упойки, катетри и най- вече дали да правят клизми.

Общи условия

Активация на акаунт