Златна есен ми радва очите, ЮНСКО бебе ми пълни мечтите!

  • 16 904
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 245
С коремен ехограф преглежда, прегледът струваше 40 лв.
Не знам дали има свободни часове, обади се и попитай Simple Smile

# 271
  • Мнения: 262
С коремен ехограф преглежда, прегледът струваше 40 лв.
Не знам дали има свободни часове, обади се и попитай Simple Smile
При Димитрова записват за след 24-ти януари и при Мазнейкова записват за януари.

# 272
  • Мнения: 7
Здравеи те мамчета,искам да попитам къде се намират тези гинеколози д-р Марков и д-р Димитрова някъде в София или са.Разбрах колко зимат. Мене моята докторка не ме гледа на ехограф,а ми каза да отида като стана 20 седмица това е на 15 януари направо на Ултра звук. Искам да попитам това  Rolling Eyes дали е нормално,защото на мене ми е първа бременност и не съм много запозната със тези работи.Според мене тръбваше на всяко ходене да ме гледа на ехограф, за да види как е моето бебче.Ама като не давам пари няма да ми обръщат почти никакво внимание.Първите месеци ходих при един лекар и той ме гледаше първият път на вагитален, вторият път на нормален всеки преглед стува при него 30 лева   Hug Hug Hug

# 273
  • Мнения: 262
Здравей ivet_a това е сайта на Фемина, медицинския център, в които работи д-р Димитрова http://mcfemina.com/.  За цените не мога да те ориентирам.
Аз вчера звънях да си запиша час при Димитрова, но имаше едва да 24-ти и 25-ти януари.

# 274
  • Мнения: 131
Здравейте и от мен. Да се разпиша и аз тази седмица.Как сте бъдещи и настоящи майки?Аз само се бях преснила за моето предишно изследване за токсоплазмоза,защото си го направих повторно в Пловдив и излезна отрицателно.Това е от мен .Весели празници на всички.

# 275
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Здравейте мами  Grinning Как сте? Аз вече няколко дни нямам гадене, чувствам се все по-добре.
Да ви питам кога аджеба се влиза в четвърти месец  newsm78 В моята книга пише, че като се влезе в 14 седмица. Е аз днес влязох, ама лентичката ми стои не трети месец  Thinking Преди доста време имаше една такава тема в "Майки", ама търсачката не работи и не мога да я намеря. Вие какво знаете?

# 276
  • Мнения: 46
Здравейте мами,как сте?Надявам се всички мами и бебчета да са добре  bouquet
При мен все още от време на време има  Sick ,но се надявам вече да отминава,коремчето ми вече взе да пораства и сам качила 1кг.Надявам се бебо да е добре и с нетарпение чакам другата сряда,когато сам на ЖК.
Желая здраве и много усмивки на всички мами и бебоци  bouquet

# 277
  • Мнения: 479
Здравейте и от мен!  Heart Eyes Как сте бъдещи мамчета?

От доста време не съм писала, но излязох болничен и в квартирата съм без нет. Иначе миналата седмица имах един инцидент и за малко бях в болница, но да се надяваме, че всичко лошо е минало вече. Гадно ми е само, че сигурно няма да мога да пътувам по Коледа, а така ми се искаше...
Иначе бебокът се развива с бясна скорост засега. При изписването ми от болницата минах на ултразвук и докторът каза, че е 106г.. Сравних данните с разни таблици, които имам и се оказа, че бебчо тежи като за следващата седмица (т.е 16-та).. Главичката му беше 2.8см, което е горе долу нормално  Peace

Ами това е засега от мен! Желая много усмивки на всички   bouquet

# 278
  • Мнения: 7
Здравеи те мами.как сте.Искам да попитам какво преставява това изследване Токсоплазмоза.Защото моята докторка не ми го направила ooooh!

# 279
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Здравеи те мами.как сте.Искам да попитам какво преставява това изследване Токсоплазмоза.Защото моята докторка не ми го направила ooooh!
Защото не е задължително. Ако си имала продължителен и постоянен контакт с котки, т.е. гледала си котки вкъщи, тогава се прави. Аз никога не съм гледала котки нито много съм контактувала с тях и док реши, че не е имало риск от зараза, затова не ми пусна това изследване.

Момичета, не се паникьосвайте моля за всичко, което четете. В много случаи срещате неща/изследвания, които се правят само при необходимост или при определени индикации.

Еличко, радвам се, че вече си добре  Peace

# 280
  • Мнения: 131
Това изследване за токсоплазмоза се прави наред със другите задължителни изседвания /урина,васерман,хепатитВ,спин/. И при първата бременност и сега ми го пускат това изследване ,макар че нямам никакъв контакт със котки . Не съм чувала такъв случай на някой да не му е направено това изследване,когато става въпрос за бременност ,разбира се. Това е за сега от мен . Лек и успешен ден на всички.

# 281
  • Мнения: 7
Здравеи те мамчета,много благодаря за изчерпателният отговор на trapezica.Но в къщи имам домашна котка и малко ме е страх.На мене ми направиха задължителни изследвани[урина,васерман,хепатитB,спин,].Искам да знам дали има нещо опасно за бебето.Лек ден за сега Hug Hug Hug

# 282
  • Мнения: 131
Ивет според мен няма от какво да се претисняваш , въпреки че имате котка . На мен  на първото изследване,което си направих за токсоплазмоза ми бяха повишени малко стойностите,но след 20 дена го повторих и бяха съвсем нормални. И аз така се бях претиснила малко и отидох в частна лаборатория в Пловдив, направих го и няма проблеми.Дано при никоя бъдеща мама няма никакви проблеми.

# 283
  • Мнения: 2 529
Това изследване за токсоплазмоза се прави наред със другите задължителни изседвания /урина,васерман,хепатитВ,спин/.

Аз пък и при първата и при сегашната бременност реших да не си го правя това изследване и никой от лекарите не ми каза нищо. Май все пак не е задължително  Thinking

Много се радвам, че Еличко е добре  Hug

# 284
 Simple Smile Zdraveite, moeto bebche triabva da se rodi jivot i zdrave na 4 juni 2007!
Chakame go s netarpenie!8)

Общи условия

Активация на акаунт