Любов и насилие?

  • 14 544
  • 202
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 950
Не е точно така. Дребните битови задачки трябва да се свършат и ако не се, то да - този, който е скатал, е виновен.
В случая не говорим за дребните битови задачки, а за доста по-генерален проблем. И всъщност, да, там също този, който търпи, носи вина.

# 46
  • Мнения: 12 858
Вярно, че има много подобни теми, но в другите има реализъм, който тук не се усеща. В други теми е имало какво да убеждаваме авторките - как да се справят и прочие, а тук авторката може сама да се справи, но не иска.

Авторке, поискай и ще стане. А ако не искаш, и да си пишем, файда йок.

# 47
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 391
Не е точно така. Дребните битови задачки трябва да се свършат и ако не се, то да - този, който е скатал, е виновен.
В случая не говорим за дребните битови задачки, а за доста по-генерален проблем. И всъщност, да, там също този, който търпи, носи вина.
Дребните битови задачи нямат никакво отношение в случая. И не, жената няма вина за нищо, което не е направила в собствения си дом. Ако искам ще си изхвърлям боклука, ако не искам няма - той си е мой. Ако някой ме напсува вкъщи пред децата ми, защото не съм изхвърлила боклука и ми каже, че имам вина - ще му счупя зъбите.

Нормалните хора не обиждат половинките си, за бой да не говорим. Не е нормално да бъдеш псувана в собствения ти дом пред детето ти. Мъжът има сериозни проблеми и дефицити, но това са си негови проблеми, да си ги решава сам. А авторката на темата трябва да осъзнае, че този човек е пълен откачалник и ненормалник, който няма да се поправи и да бяга, докато детето не е пораснало и не почне да подражава на ненормалния си баща.

# 48
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Айде-е-е-е...! Петък е...!
На 22 години. Кога завърши средното, кога се взехте с ромеото, кога забременя и роди...? Детето кога направи година и половина?

# 49
  • Мнения: 28
Не знам защо някои от вас мислят, че темата е пързалка, но не е. Защо ми е да го правя? Просто го обичам много и ми се иска да сме като в началото.

# 50
  • Мнения: 6 204
Знам, че ти се иска, но за съжаление няма как да стане. Такива връзки са наричат токсични и носят само разруха след себе си. Имате и дете, което още повече усложнява нещата, ще попие и опита, като порасне ще стане насилник или жертва. Единствения изход е прекратяване на връзката.

# 51
  • Мнения: 14 950
Дребните битови задачи нямат никакво отношение в случая. И не, жената няма вина за нищо, което не е направила в собствения си дом. Ако искам ще си изхвърлям боклука, ако не искам няма - той си е мой.
Ти не беше ли омъжена с деца? Тогава домът и боклукът не са само твои и кой как се държи показва цялостно отношение.

Не знам защо някои от вас мислят, че темата е пързалка, но не е. Защо ми е да го правя? Просто го обичам много и ми се иска да сме като в началото.
Защото пишеш глупости.
Стой си при него тогава, стига си мрънкала.

# 52
  • Мнения: 6 172
Напълно непонятно ми е как се обича човек, който те обижда и удря. Как, авторке? Можеш ли да дадеш някакво обяснение? Кое точно му обичаш?
И на 20 години седнала да го мисли толкова ....

# 53
  • Мнения: 28
Мисля го, защото 3 години и половина за мен не са малко и съм привързана към него. Това което съм описала е епизодично държание, не казвам, че е ок, но когато е мил и ме гушка си мисля как ще остарея с този човек в следващия момент ми идва да си събера багажа.

# 54
  • София
  • Мнения: 23 107
Абе я си стой при него. Какво по-хубаво от това да те бие някой с миловидното си изражение.
Само не разбирам защо ревеш тук и какво реално очакваш. Не, няма да се промени. Всъщност по-зле ще става. Ако не ти пука за детето, търпи си бияча, който ще започне и детето да млати. Чудесна майка си.

# 55
  • Мнения: 12 858
С това гушкане ми разбивате крехката психика. Жени стоят с насилници, понеже иначе кой ще ги гушка?
Ами добре, избирай кое ти е ценност и се придържай към него.
До такава степен пък някои хора не се уважават... Мен ме хваща бяс, хем не ме засяга. Но ти стой при него, разбира се, щом си свикнала.

# 56
  • Мнения: 5 176
Не знам защо някои от вас мислят, че темата е пързалка, но не е. Защо ми е да го правя? Просто го обичам много и ми се иска да сме като в началото.

Защото лично аз не мога да повярвам как някой може да е толкова тъп и да няма проблеми да го тъпчат, да го карат да се чувства като нищожество, че и "благодаря, обичам те" да казва след това! ВТФ!? Майка ти за това ли те е родила?! Как пък няма някой да ме удари и после да го гушна?!

И да, мацка, ти си виновна! Виновна си, че не си си тръгнала още първия път! И за н-ти път го пиша - говоря от личен опит. Да, не знам какво е да си тръгнеш от някого с дете, но знам какво е да се измъкнеш от психически тормоз на 18, който е продължил с години и си си повтарял, че ще мине. Психическия тормоз е много тежко нещо, особено за лабилната тийнейджърска психика. Но физическия? Физическия не е червена лампичка, която светва. Физическия е боен фар, който ти свети в очите!

Я си помисли, ама честно, ей така, самичка в банята под душа. Ако някоя твоя приятелка, роднина, случайна жена на улицата, ти каже, че нейния човек ѝ е посегнал, какво ще я посъветваш?

Моля те, умолявам те, стегни си багажа и отиди на сигурно място, не искам да те гледам по новините...

# 57
  • Мнения: 29 733
Алиса, колко точно са три години и половина?!?! Ако сега се държи така, какво ще е след 23 години и половина?!?

Млада си, ще си намериш мястото под слънцето. Вярвам, че родителите ти ще те подкрепят. Кажи им и поискай помощ.
Има голям шанс да станеш поредната в новините, да не стане само най-лошото....

Сещам се за какви ли не случаи, показани по телевизията, след като стане немислимото. И интересното е, че всички близки и познати казват - бяха чудесно семейство, нищо не сме чули, не сме подозирали......

# 58
  • Варна
  • Мнения: 36 729
Разбира се, че не са чули и подозирали, та нали самите жертви се стараят дори повече от насилника да поддържат илюзията за безметежно семейно щастие...

# 59
  • Мнения: 32 018
Да не сте от Перник.
Щом е добър и миловиден, нека си те шляпа.
Явно ти харесва.
Няма как някой нормален да те бие и ти да седиш, че и да го обичкаш и да викаш колко бил миловиден и как се умилквал като искаш да си ходиш.

Общи условия

Активация на акаунт