Любов и насилие?

  • 14 560
  • 202
  •   1
Отговори
# 60
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Здравейте! Ситуацията е следната. С мъжа ми сме заедно от почти 3 години и половина, имаме дете на 1 година и 4 месеца. Той се държеше добре в началото, но след като заживяхме заедно започна да ме псува и обижда постоянно за всичко - например, че не съм изхвърлила боклука. Всяка втора дума му  е на майка ти п... Удрял ме е и ме е ритал многократно..имала съм огромни синини, притеснявах се да се съблека по бански, вчера ми удари шамар и през лицето. Когато не е ядосан се държи що годе добре, прегръща ме, целува ме и си мисля, че ме обича. Не излизаме абсолютно никъде. Аз съм на 22 години и някакси не си представям живота да ми протече с обиди с псувни от негова страна, но мисълта да си тръгна много ме натъжава. А и той има едно миловидно изражение, което ме кара аз да се чувствам виновна. Някакви съвети?

В твоята връзка има няколко вида насилие. Възпитаваш дете, което ще бъде свидетел на това насилие и понеже майка му го приема и стои, е вероятно да обречеш детето ти или да търпи насилие, или да проявява насилие.

Този с миловидното изражение вече те е смачкал психически - дотолкова, че да повярваш, че ти може да си виновна за това, че те удря, рита, шамаросва и т.н. Прецени сама дали ще оставиш да смачка и детето ти - когато почне да разбира. Няма никакво значение дали ще го бие него или не - детето ще е свидетел на това, което става в дома ти. В някои западни страни в такива случаи социалните могат да приберат детето, защото, щом майката не реагира, детето ще бъде изложено на такива сцени и може да пострада както психически, така и физически. Помисли над това.

Помисли и над това, защо наричаш любов удари, шамаросване, ритане и псуване. Това не е любов, това е обратното на любов.

Съвети? Обясни на родителите си какво става в дома си и помоли за помощ да го напуснеш. Помоли и приятели за подкрепа. Приготви най-важните документи и пари, за да са ти подръка, ако полудее, като разбере, че го напускаш. Най-добре е да се изнесеш тогава, когато мъжът ти го няма у дома. Успех!

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 472
То не е хубаво човек да се чуди, че да не му  дойде до главата, но и аз се чудя: Нямате ли чувство за самосъхранение!?
Хубаво са ви казали да се махнете веднага, на момента!!!

# 62
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 412
Момичето се усеща, че не е добре това, което се случва в семейството ѝ, но явно главата не ѝ е узряла, че трябва да бяга. Дано се окопити преди да стане късно, защото времето тиктака, детето расте, а на тоя психар не се знае кога ще му избият хептен чивиите.

# 63
  • Мнения: 8 849
На мен изобщо не ми пука за такива като тази голяма бяла птица. Да седи, да яде бой колкото си иска. Дори не ми дреме, ако някой ден онзи я утрепе, защото е можела да се махне, но не го е направила. Само за детето ми е мъчно ,защото то не може да направи нищо ,а е потърпевшо. Може и то да яде бой, както и да бъде тормозено. Не казва дали родителите им знаят внучето в каква среда живее....Само заради детето пиша. Горкичкото, с какво е заслужило да има такава майка? Боклуци и двамата с бащата. Sad

# 64
  • Мнения: 28
На мен изобщо не ми пука за такива като тази голяма бяла птица. Да седи, да яде бой колкото си иска. Дори не ми дреме, ако някой ден онзи я утрепе, защото е можела да се махне, но не го е направила. Само за детето ми е мъчно ,защото то не може да направи нищо ,а е потърпевшо. Може и то да яде бой, както и да бъде тормозено. Не казва дали родителите им знаят внучето в каква среда живее....Само заради детето пиша. Горкичкото, с какво е заслужило да има такава майка? Боклуци и двамата с бащата. Sad

  По-леко с определенията ако обичаш Wink Детето не е докосвано.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Засега.

# 66
  • Мнения: X
Е, доста тежки думи.... Понякога, живеейки с насилник, за жертвата е изключително трудно да се откъсне.

Имах позната, която беше убита от мъжа си след страшен побой, после застрелял детето и се самоубил. Всичко това от огромна ревност. Жената беше нормална, даже много приятна, добра и дори притеснителна.

Последна редакция: сб, 02 апр 2022, 20:12 от Анонимен

# 67
  • Мнения: 28
Дала съм му наистина последен шанс, казах му че следващия път, в който ме удари си събирам багажа и си отивам. Мисля да си извадя медицинско, за да имам коз ако заведе дело за детето.

# 68
  • Мнения: 138
Ами хубаво тогава,щом ти е обещал,че повече няма да те удря... къв е проблема?!
Той предните пъти като те е удрял не ти е обещавал,че няма повече, пък и ти не си предупреждавала да е за последно. Така че аз не виждам проблем. А пък обаждането и псуването....  само някви думи... кво толкова. Изобщо кво толкова,че чак да ти пишат глупости тук и да те оприличават с разни,кво разбират тия в тоя форум тук... После нали ша та гушне твоя пак... и с тия мили очи ...

# 69
  • Мнения: 4 215
Този "последен шанс" щом е "наистина последен шанс" значи хич не е последен. Колко "последен шанс" имаше преди този "наистина последен"?

# 70
  • Мнения: 32 275
Според мен и харесват шамарчетата, щом седи.

# 71
  • Мнения: 6 180
Дала съм му наистина последен шанс, казах му че следващия път, в който ме удари си събирам багажа и си отивам. Мисля да си извадя медицинско, за да имам коз ако заведе дело за детето.
Следващият път може и да те довърши. Тогава за какво медицинско ще ходиш, не ми е ясно. Това трябваше досега да си го свършила.

# 72
  • Мнения: 32 275
Ах, какви смешни заплахи отправя нашата.
И даже си му казва плановете.
Досега ако е искала, да е извадила медицинско.
Иначе лесно може да го предизвика да и хвърли един як бой. Тя и без това  е свикнала.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Няма смисъл. Тя не иска да си ходи. Иска да го "оправи". Успех й пожелавам.

# 74
  • Мнения: 32 275
По-скоро  той ще я "оправи"
Пък и тоя  вижда колко е смачкана. Знае, че може да я пребива и посинява, после ще е мил за пет минути. Оназ пак ще му повярва и  така ще си я кретат. Язък, че са го направили това дете да расте с такива хора.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт