За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 814
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 108
Заповядайте в новата тема Simple Smile

Старата тема, ако някой е забравих нещо в нея Simple Smile https://www.bg-mamma.com/?topic=1414994.735

Свих  си картинката от  Пейч от едно друго място Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 11 709
Благодаря, записах се, че предишната тема я изтървах

# 2
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Скъпи специалисти-готвачи, моля посъветвайте ме как да направя кекс с шоколадови капки така че да не паднат на дъното?

# 3
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Ефи, сложи ги най-отгоре върху тестото. Също, използвай по-малък размер капки.

Пепи, благодаря за темата!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 228
Пепчо, благодаря за новата тема! 😊🍀
А сега: ПОМОЩ! 😄
Почнах да правя онези руските гофрети, ама половин порция. Много гъсто стана тестото. Мляко ли да добавя, още масло ли? Вижте го какво е.

# 5
  • Мнения: 39 355
Пробвай с яйце.

# 6
  • Мнения: 9 531
какви са тия руски гофрети? изглежда мазно, бих сложила мляко.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 228
какви са тия руски гофрети? изглежда мазно, бих сложила мляко.
Ето тези
Сложих яйце и млако мляко, към 50мл. Сега разбивам с пасатор, че той много пъти ми е втечнявал разни неща, дето трябва да са гъсти. Ай да го видя ся! 😄

# 8
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
В "руските гофрети" няма мляко. Тестото си е гъсто, пропорциите бяха съвсем точни. Онова от предходната снимка изглежда че има нужда от повече разбиване, маслото не е инкорпорирано добре и консистенцията не е гладка. По някаква причина не жълтее, а сивее, но може да е от снимката, или е имало и други варияции ¯\_(ツ)_/¯

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 228
Разтопих маслото и добавих захарта докато беше топло, за да се разтопи. После сложих брашното и чак накрая яйцата. Май първо яйцата трябваше да сложа и да разбия преди брашното, ама съм от по-смотаните домакини 😁  С яйце и малко мляко се оправиха нещата. Много вкусни гофрети, синчето много доволно 😊

# 10
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Ябълкова, много си разтопила маслото, сместа ти седи като пресена точно от маслото. Объркала си тотално реда на влагане на продуктите. Ако започваш с маслото трябва да е меко, на стайна температура, а не разтопено. Маслото се разбива със захарта, докато стане хубав крем и постепенно се добавят яйцата, едно по едно. Накрая се добавя брашното.

# 11
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Аз винаги разбивам яйца и захар, после добавям маслото.

# 12
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Ефи, може и в този ред, просто го написах така, защото тя е започнала с маслото.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 228
Благодаря, момичета! 🌞 Утре пак ще правя гофрети, така че ще се усъвършенствам 😄

# 14
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Интересно ми как са станали с добавянето на мляко. Аз по принцип добавям мляко и стават меки, но не слагам чак толкова много масло. Ябълкова, показвай, може да се е получил суперски резултат в твоя вариянт Hug

Общи условия

Активация на акаунт