За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 815
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 624
Здравейте. Мъжа ми пожела телешки пържоли на тиган. Досега с телешко не съм се сблъсквала, чувала съм, че е претенциозно и тегаво за приготвяне. Някакви идеи да ми дадете? Сложила съм им засега само сол и черен пипер, да преседяват до довечера. И леко ги начуках. Нещо друго?

# 16
  • Мнения: 6 773
От китайците научих да слагам по щипка сода за хляб като готвя или мариновам телешко. Месото става по-крехко. Не се усеща после содата във вкуса, но тя така или иначе е много малко като количество.

# 17
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Телешкото е много според зависи, ако не е отлежало още повече. Иначе загряваш тигана, мяташ, размисляш колко розови ги искаш вътре, до 4 мин от едната страна, обръщаш веднъж, сервираш с мъничко масло отгоре. Ако не ви хареса обратно в тигана и доготвяш. Не пречи и да ги сложиш във фурната и да готвиш докато се разпаднат, въпрос на вкус, каквото и да казват спецовете по пържоли.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 228
Ефибуш, станаха леко твърди. Не бяха меки гофрети, което ми хареса, защото меки трябва да са палачинките/катмите според мен. Като бисквити, но с леееко мека среда станаха. Ама малко бяха, половин доза направих и ги опаткахме 🤪 Утре като направя, ще снимам!

# 19
  • Мнения: 78
Здравейте знаете ли някакви рецепти за Рамен? Или нудълс ?

# 20
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Здравейте знаете ли някакви рецепти за Рамен? Или нудълс ?
Е тези нямат рецепта, това са просто неща готвени отделно, които слагаш в една купа заедно, комбинираш каквото ти харесва, месо, зеленчук, яйце и айде.

# 21
  • Мнения: 328
Дресинг за салата -КЕЙЛ,моля...

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Взех домашно мляко и докато о варх леко загоря. Сега в него плуват кафеви люспи... Да го првцедя ли пак, защото мисля да го квася в хлебопекарна утре или да го оставя за пиене?

# 23
  • Мнения: 4 699
Прецеждай бързо и го прехвърли в друг съд, че ще поеме миризмата на загоряло.

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Прецеждай бързо и го прехвърли в друг съд, че ще поеме миризмата на загоряло.
Благодаря! Буквално бях легнала до големия ми син, вече в режим да заспивам с него и... Хукнах към котлона да прецеждам Simple Smile
Каймака сега го хвърли, но иначе пазите ли го за масло и как се съхранява, във фризер или?
Много маслено е явно това мляко, изхвърлих поне 5 супени лъжици каймак Sad

# 25
  • София
  • Мнения: 11 709
Скъпи специалисти-готвачи, моля посъветвайте ме как да направя кекс с шоколадови капки така че да не паднат на дъното?
КЕЙК С РИКОТА И ШОКОЛАДОВИ КАПКИ -
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_389.html

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D0%BA%D0%B5% … D0%BE%D0%B2%D0%B5

# 26
  • Мнения: 4 699
Skk можеш за много неща да ползваш каймака- зависи от предпочитанията ви.
Ако обичате по- пълномаслено кисело мляко го оставяш в това  за подкваване - получава се с дебел каймак за който се биехме като деца😀
Аз съм го ползвала като добавка в баници, теста, сладкиши. Можеш да си направиш чисто масло като го събереш в конфитюрено  бурканче с капачка с винт ,  добавиш студена вода и почваш да клатиш бурканчето като кастанети😀 може би 20- тина минути( не съм засичала време , че го правя докато гледам сериал , поливам цветя или нещо друго като бг мама) и после прибираш в хладилник, а на следващия ден маслото се е отделило от водата и е многооо вкусно.

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Ccvet, a какво съотношение каймак/ вода да направя? Ще друсам бурканчета следващия път, вече е всеизвестно, че кекс няма да правя Simple Smile))
Mikkey, благодаря за супер вкусната вечеря! точех моцарелени конци от стъклената тава до всяка чиния! Мнооого вкусно стана картофеното gateau Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 699
Аз събирах 1/2 бурканче с каймак и направо от чешмата източена студена вода пусках -не много защото трябва да има място да се бие.
За кекса с риск да ме набиеш , но пробвай рецептата ,която написах преди време - обикновена и лесна е и няма начин да не ти се получи🍀Споделяла съм я с много хора и няма човек да не му се е получил.

# 29
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Skk007, и аз ти благодаря! Усмихна ме с конците, представих си ги. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт