бясна съм на съседите ми отгоре РЕДАКЦИЯ

  • 5 200
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 160
Добре де, а техните деца /на 6 години и по-малко, доколкото прочетох/, между 2 и 4 не би ли трябвало и те да спят? Пък и вечер....странно ми е, може и да не опира до децата въпроса...

# 46
  • Мнения: 1 756
Добре де, а техните деца /на 6 години и по-малко, доколкото прочетох/, между 2 и 4 не би ли трябвало и те да спят? Пък и вечер....странно ми е, може и да не опира до децата въпроса...
Ами определено не спят Peace,явно по рано или по късно

# 47
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
аз живея на първия етаж, а отдолу е детската площадка Mr. Green
Та мойте дребни съм ги свикнала винаги да спят на радио, защото иначе се събуждат/ имам впредвид  през деня де! през ноща спят на тихо/
Ми кво да направя - децата са си деца, и да истерича през балкона, ще млъкнат за малко и после пак!
А ти ако сматаш , че проблема е във възрасните - викай полиция, това с музиката и тръбите ми звучи тъпо!

# 48
  • Мнения: 592
викни им полиция - на третото оплакване има глоба до 500лв. Аз така се справих с нашите съседи Twisted Evil
има правила за спазване на обществения ред Peace

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Незнам защо нападнахте така жената. Все пак става въпрос за тишина в рамките на 2 часа и то в часови интервал, който се възприема като период за почивка. Никой не е казал, че трябва да си върже съседката децата, но защо да се съобразяват  с нейните деца, а тя да не се съобразява с децата на другите съседи. До колкото разбирам не става въпрос за инцидентен случай - един ремонт свършва за месец да речем, но ако майсторите са хора, ще спрат шумните работи между 2 и 4 часа,но в случая на mama Bobo става въпрос за ежедневие. Все пак детето е на 6 години и няма начин да не разбере обяснението, че има малко бебе отдолу и трябва известно време да си играе по-тихо - да рисува да речем, да реди пъзел, да гледа телевия ако щете. Но това е супер тъпо обяснене - "не искам да си ограничавам децата". Тук става въпрос за възпитание на децата да живеят в общество, в което има обществено приети норми, които трябва да се спазват. И не децата са виновни, а родителите ами като са буйни и не могат да играят тихо да ги извеждат между 2 и 4, варианти има стига и желанието да е на лице. Всички имаме деца и особено тези с по-големи такива знаем какво е когато детето реши да лудува, но си има време за това. За 2 часа през деня винаги можеш да му намериш занимание, така че и съседите да са доволни и детето да е спокойно.

# 50
Като четях поста на Дона все едно ставаше въпрос за нас. Съседите под нас непрекъснато отправят "забележки" към нас и към съседите под тях (мога да попълня лист с формат А4 от двете страни). Досега приживяхме силна музика, средношно тропане по тръбите защото неможела да спи и съответно никой нямал правото да спи, заплахи и каквото се сетите. Заболяла ме е устата да разяснявам, обяснявам как ходим с чехли, как не давам на малкия да тропа с играчките и т.н.
Опитвам се да реша този проблем цивилизовано вече 4 години и все още не ми се отдава така че съвет или решение за ситуацията не мога да ти дам, само знам караници и тропане по тръбите, както и разни мръснишки номера не помагат и са под достойнството на един интелигентен човек.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
ами ревлив си беше, не съм го щипала за да реве.
Joy Joy Joy

Ами то верно, какво да направи съседката ти, за да озапти играещите си деца? Много добре знам, от събиранките на дъщеря ми с други деца, че става мазало и всяко прави, каквото си иска, пищят, дърпат се, търкалят се и всяко е със собствено мнение. Как да ги накара да не си играят и да не вдитаг шум? Thinking
А полицията, какво би могла да направи също? Става въпрос за 2 малки деца Thinking...
Не че съм й защитничка в момента, но просто се чудя, как би могла да спре шумотевицата, при наличието на две деца Thinking.

За играещите деца - малко повече внимание от страна на родителите. Някакви общи игри и такива неща. Вярно е че не могат да пазят винаги тишина, но трябва да се съобразяват с хората около тях.
Полицията на малките деца нищо няма да им направи, но би могла да глоби родителите.

# 52
  • Мнения: 1 756
Благодаря на Пипинка, гмсветла и другите мами които споделят моето мнение, че няма лощшо когато мама се опита да занимава децата и да им осигури някаква по тиха игра
А тя просто не иска да се занимава, на мен така мис е струва и ги оставя да правят каквото и когато си поискат,и не иде толкова ре4 за ОГРАНИ4АВАНЕТО ИМ, колкото до МЪРЗИ МЕ И НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА С ТЯХ
да правят каквото си искат
Да сме живи и здрави ,ще го прежцивеем
Благодаря пак на вси4ки Peace Hug  bouquet

# 53
  • Мнения: 46 520
Според мен едно хапче лексотан ще спаси положението.
И аз имам бебе.Лятото съседите оставиха бележка в асансъора,че ще ремонтират покрива.Звуците бяха,все едно космически кораб се приземява над главата ми и всеки момент ще кацне в хола.Това продължи цял месец.Ама какво да направя-изтърпях го, бебето и то.Гушвахме се двамата и чакахме да свърши.Хората няма да си променят плана само заради мен.

Едно е да изтърпиш ремонт за няколко дена, даже месец, а съвсем друго с години да има тормоз ...

# 54
  • Мнения: 4 668
Абсолютно съм съгласна с Никол   Peace
И имам подозрения , че повече хора , които не могат да разберат защо авторката се е ядосала , са също от типа съседи , които гледат само себе си и не се съобразяват , че не са сами в блока !
За всичко има решение обаче ... по един или друг начин , но най - страшно е да имаш насреща си прости хора  Sick

# 55
  • Мнения: 1 756
а това с лексотана, просто ме разби, аз направо ще стана наркоман Joy
А Pipinka ,наистина безсилна съм срещу дамата,която си мисли че тъй като е финансово по обезпечена и светът се върти само около нея,но има една поговорка
Недай боже сляпо да прогледне  bouquet

# 56
  • Мнения: 819
Отрови ги...!Аз планирам нещо такова за съседите ми,които направо ме побъркват!Ще взема лекарство от зъболекарката ми,онова,смрадливото,и ще им го излея пред вратата.От смрад...ще умрат!
Иначе не съм толкова зла,да знаете!!!

# 57
  • Мнения: 1 756
Отрови ги...!Аз планирам нещо такова за съседите ми,които направо ме побъркват!Ще взема лекарство от зъболекарката ми,онова,смрадливото,и ще им го излея пред вратата.От смрад...ще умрат!
Иначе не съм толкова зла,да знаете!!!
Joy hahaha

# 58
  • Мнения: 3 447
А... слаба работа е това... Вземи едно пакетче кайма, отиди у тях под някакъв предлог, изчакай я да излезе от стаята и натъпчи каймата във фугите на паркета. После само чакй да се размирише  Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 1 756
А... слаба работа е това... Вземи едно пакетче кайма, отиди у тях под някакъв предлог, изчакай я да излезе от стаята и натъпчи каймата във фугите на паркета. После само чакй да се размирише  Twisted Evil
е супер сте такива яки идейки, но искатината е че нещата се подобриха Peace

Общи условия

Активация на акаунт