Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 18

  • 52 425
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 7 730
Абе смитана работа е пустият баланс Grinning. Скоростно станах половин доктор от зор защото обиколих 100 светила и всички ми вдигат рамене и ми казват свиквай.

На мен ще ми е интерсена статията. Точно от две седмици започнах добавка с DIM и още 100 щуротии вътре като силимарин,бял трън/за черния дроб/.....та явно с автора сме в една посока.

# 721
  • Мнения: 57
Здравейте! Май не съм за тази тема, но не намерих друга активна. Аз съм на 30г, днес си пуснах изследвания на хормони. В момента съм 3ти ден в цикъл. Някой може ли да съдейства с разчитане на резултатите, понеже ще мине време преди да отида да ги покажа на лекарката. Поразрових си и всъщност май само този Естрадиол е високичтк за ден 3 , макар и в норма по референтни стойности. Като цяло цикъла ми е супер редовен(пу-пу) . Миналият месец беше доста слабичък и по този повод пуснах изследванията. Ето ги:

# 722
  • Мнения: 7 257
Принцесата, коя е тази добавка?

# 723
  • Мнения: 1 373
Здравейте , как сте ? Имате ли някакви постоянни симптоми, които бихте определили със сигурност че са симптоми на премено и менопауза? Бихте ли ги споделили тук?  Аз от известно време съм с постоянно виене на свят. Главата ми кога повече кога по-малко е все замаяна. Меря кръвното, понякога се колебае, но в повечето случаи е нормално. Дали това е симптом при жени като нас?

# 724
  • Мнения: 23 275
Момичета, какво трябва да изследвам, пия, направя за силно болезнени гърди между овулация и цикъл? Болят ме от няколко години, но този цикъл е кошмар.Усещам тъпа пареща болка постоянно.Не знам ъова проблем ли е, била съм с болки и като момиче.После спряха и от 2-3г пак болят, рядко пропускат.Но така силно не са сякаш.

# 725
  • Мнения: 8 178
Момичета, какво трябва да изследвам, пия, направя за силно болезнени гърди между овулация и цикъл? Болят ме от няколко години, но този цикъл е кошмар.Усещам тъпа пареща болка постоянно.Не знам ъова проблем ли е, била съм с болки и като момиче.После спряха и от 2-3г пак болят, рядко пропускат.Но така силно не са сякаш.
Препоръчвам консултация с мамолог и ехомамография. При мен много помогна мастопатичен чай (така си го знаят в билковата аптека, готова билкова смес с указания за ползване). На йака ми бяха изписали прогестерон за мазане на гърдите...

# 726
  • Мнения: 23 275
На мамолог ходя на всеки 6м., скоро бях, но не се сетих да коментираме това точно.Всичко е наред ехографски и мануално.
Има месеци, в които не ме болят, но са единици тези случаи.Иначе
имам мастопатия и затова ме следят на 6м., отделно имам операция за премахване на доброкачествено образувание.

# 727
  • Мнения: 13 911
На мен гинеколожката ми бяше препоръчала вит А и Е комбинация. Както и добавка Фемикур Н, която наистина много ми помагаше. Тя е със сух екстракт от плодове от аврамово дърво. Мен почна да ме боли много осезаемо на 44 ( преди това съм имала дискомфорт но не чак да не мога да слизам по стълбите защото бюста се тресе) , имах там едни стресови ситуации, пък то нали знаете че нещата са и свързани. Освен цялостната болка по гърдите имаше там.едно място, все едно там шиш ме бучка, едно такова затопляне, леко парене, и така от  ову до цикъл.  На ехограф се видя киста. На много странно, забутано място.  Мамоложката, която е много добър ехографист със стаж, каза че ако не съм усещала болка да покажа къде е, нямало е даже да го намери  ( отстрани е по-ребрата) и било странно че толкова точно го усещам и показвам защото кистата беше малка - около сантиметър.  От тогавава я следим. Но с фемикур ( него го пиех като почнат болките в гърдите докато ми дойде, прекъсвам го и после пак), витамините ежедневно но само студените сезони, първо спря да ме боли бюста , после кистата спря да расте. Все още е там и не е пораснала.

# 728
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
И мен този месец много ме болят гърдите, до степен да не понасям сутиен( при това аз нося само памучни бюстиета без банели и подплънки). Направо ми е ад от 3-4 дни, боли ме от водата под душа.

# 729
  • Мнения: 23 275
Интересно, че
и яйчниците ми почукват и ми е едно такова тежко  няколко дни, а вече е минала овулацията, ако съдя по болките в гърдите.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 18:15 от ДХ3

# 730
  • Мнения: 7 191
ДХ3, вечерна иглика в по-големи дози ми помагаше преди време при болки в гърдите, за друго може би нямаше ефект, но за болезнените гърди - да. Сега вече нямам този проблем.

# 731
  • Мнения: 1 435
Прогестогелът е много добър, облекчава, но е с рецепта. Прим ойл също.

# 732
  • Мнения: 23 275
Скоро съм на ендокринолог и ще я питам, дано се сетя.

# 733
  • Мнения: 897
Здравейте,  да питам нещо. Имали ли сте по време на цикъл много силна диуреза,  откакто сте в пременопауза?  Имам предвид ходене до тоалетна 10-тина пъти с пълен пикочен мехур и следствие на това силна жажда. Днес цял ден съм така, заради силната диуреза изпих над 3л вода, а колко изпишках нямам идея.... Не пия никакви лекарства. Чудя се дали утре да се юрна да изследвам  кръвна захар, инсулин, бъбреци и т. н. или да изчакам да свърши МЦ  и да видя дали ще премине.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 21:01 от liiya

# 734
  • Мнения: 23 275
Изчакай няколко дни, но е добре да се види дали има проблем ако продължава.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт