Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 18

  • 52 425
  • 779
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 191
liiya, изчакай да свърши МЦ, преди това вероятно заради хормоните преди цикъл си задържала много вода и сега, когато хормоните вече се нормализират, се отделя задържаното. Същата промяна в хормоните забавя и перисталтиката в червата, от което коремът се надува, но на първия-втори ден нещата се нормализират.
Поне при мен е (беше) така. Сега само се надувам около датата, но ми прескача и съответно си оставам надута, отвратително е. Трябва жените да имат повече отпуска именно заради мъките в пременопаузата, това състояние е по-лошо от болест.

# 736
  • Мнения: 897
Благодаря за отговорите. Опитвам да си наложа волево да изчакам, защото понякога се паникьосвам с или без причина и знам че няма полза.
Rosita, и аз преди цикъл задължително съм със запек и доста други екстри. Но вода досега не съм задържала и нямах усещането тези дни да съм задържала.  Дано все пак да е хормонално,  че другите варианти не искам даже да ги споменавам.
За отпуски покрай тези състояния можем само да си мечтаем Simple Smile

# 737
  • Мнения: 744
Не се плашете от нищо всичко е възможно. На мен какви ли не периоди ми минават, макар да пия хзт. Аз като пишкам и докато изляза от ВЦ-то пак се връщам . Хормоните са много побъркващи, чак отклонения в урината ми даваха и постоянно ми изписваха антибиотици, докато разбрах сама какво се случва.
Наскоро имах и обезводняване от пълно разстройване на всички отделителни системи, едва оживях. Беше някакъв ад. От силното обезводняване вдигнах температура чак  2 дни, сякаш се срина изведнъж имунната ми система и цяла седмица бях болна.

# 738
  • Мнения: 39 614
ДХЗ, дама която пише във форума беше опитала много неща, но единствено добавката ДИМ и калций глюкарат бяха дали резултат.

# 739
  • Мнения: 1 373
Цитат на: Rosita
Трябва жените да имат повече отпуска именно заради мъките в пременопаузата, това състояние е по-лошо от болест.
[/quote
Напълно съм съгласна. Има дни, в които наистина е ад от симптоми.
Може и да се променят нещата в това отношение, но няма ние да го доживеем да се случи. Дано за наще дъщери.

# 740
  • Мнения: 13 910
Аз съм на лягане така. Ходя по 5-6  пъти за да съм сигурна че няма да ставам посреднощ  и все ми се струва, че има още. Купих си боровинка да съм една идея по-спкойна.

# 741
  • Мнения: 23 275
И аз от години, покрай ову, пишкам интензивно, понякога по една капка, а зорът е за 1 литър.Вече знам по това само, че съм в ову или около.Висока нервност като имам пак така става- абонат на тоалетната.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 09:55 от ДХ3

# 742
  • Мнения: 7 257
А проблеми със стомах и черва някой има ли вследствие на пременото? При мен зачестиха и се чудя кого да обвиня... Grinning
Както и рецидивиращи е.коли във влагалищен секрет. Пак си го обяснявам с променения хормонален фон, който променя и киселинността на влагалището. Но ако има някой друг с подобни оплаквания, съвсем ще си затвърдя мнението, че пременото е виновно.

# 743
  • Мнения: 7 191
Аз писах за подуването на корема, което започна преди 7 години - на 41 - 42 г., един от първите признаци, хормоните са виновни за забавената перисталтика. Нали организмът се подготвял десетина години за грандиозната промяна, а спирането на менструацията е чак крайният етап на този ужасен процес.
При мен бактериите са следствие от понижен имунитет и честа употреба на антибиотици заради бъбреците.
Не ми се вярва пременопаузата да е виновна и за бактериите, но не ми пречи да я обвиня и за това.Laughing

# 744
  • Мнения: 3 777
От месец пия от това по една таблетка вечер след хранене.

https://bulgarbiotic.bg/product/femin-specialized-female-formula

# 745
  • Мнения: 7 257
Рангелова, доволна ли си? Аз също си ги взех, пия по 2т на обяд, след хранене. Но от около 10-на дни ги пия.

# 746
  • Мнения: 3 777
Аз взимам по едно вечер ей така да пробвам нещата. Не ми действат зле, сякаш нещата са по-добре.
Момичета това с подуването на корема, запека, къркоренето на червата мисля, че се среща при почти всяка една от нас в премено.

# 747
  • Мнения: 7 191
Bio-Cult ползвам аз, пробиотик е, всички варианти са хубави, но лилавият Bio-Cult Candea е за вагинална защита от инфекции, а розовият Bio-Kult ProCyan e при цистит - с червена боровинка, редувам ги - 2 таблетки вечер на гладно. Поръчвам от Амазон УК.

Скрит текст:
Дано не се сметне като реклама, но ги имало и в БГ - случаен линк давам:
https://galen.bg/brands/bio_kult

# 748
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
Ако не ям тестени и въглехидрати нямам проблеми със стомаха.

# 749
  • Мнения: 13 910
А проблеми със стомах и черва някой има ли вследствие на пременото? При мен зачестиха и се чудя кого да обвиня... Grinning
Както и рецидивиращи е.коли във влагалищен секрет. Пак си го обяснявам с променения хормонален фон, който променя и киселинността на влагалището. Но ако има някой друг с подобни оплаквания, съвсем ще си затвърдя мнението, че пременото е виновно.
Да аз, сериозно влошаване на и без това кекав стомах и към него ужасни проблеми с червата (газове, къркорене, проява на непоносимост към храни, с които съм нямала проблеми, за съжаление и т. Н). Чак СРДЧ ми сложиха.
Иначе Е. Коли го изтрепахме преди 20 години. И понеже явно след това ставаш резистентен повече не ме е навещавала.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2022, 19:30 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт