Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 18

  • 52 427
  • 779
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 744
Аз от непоносимост към гъби преди( повръщаше ми се само от мириса) сега са ми вкусни дори, не ми дразнят стомаха.
Проблеми и аз имам всякакви възможни.
Да се похваля отслабнала съм 9 килограма. 😋😋😋

# 751
  • Мнения: 13 911

Да се похваля отслабнала съм 9 килограма. 😋😋😋

Завижд! Завижд!

# 752
  • Мнения: 39 615
Сега кажи диетата.

# 753
  • Мнения: 744
Аз съм го казвала няколко пъти - поклонник съм на суровоядството. Проблемът е, че вече не искам да отслабвам,( може би само един или два килограма още ) че вече съм 64,  65 кг. на 168 см.  но искам да си продължа режима със суровоядство, защото се изчиствам много добре. Когато съм в този режим повече от 5-10 дни и си пусна изследвания на хормоните всичко си е в норма, иначе имам леко отклонение в щитовидните хормони.
Но вече не пазя режима повече от два дена последователни. Само някоя неделя, ако имам нужда съм изцяло на плодове, повече киви за засилване на метаболизма, без кафе, без нищо друго , (не пуша) само плодове и вода.
След този един ден или два, или три, колкото ми дойдат, правя захранване с картофи само и лека-полека си възвръщам нормалното ядене като не се ограничавам от нищо. Обичам много сладко, ям много шоколади, сникерси и баклави. Угаждам си яко.
Ако не е суровоядството никога, ама никога няма да отслабна защото имам хашимото. Досега трябваше да се търкалям отивах 74 кг. вече и нагоре. И как ми тежаха, а все си ходех гладна и тъжна. 😀🤪😁

# 754
  • Бургас
  • Мнения: 6 490
И аз отслабнах лятото, но не знам точно колко, с разтоварващи дни по луната, но аз ям елда или кафяв ориз със зеленчуци, или някаква супа пасирана, зеленчукова.После следващия ден пак по-лека храна и така става номера, но понякога влизам в периоди, в които изтървам ритъма и се окръглям.Така искам този навик да го задържа завинаги-да си правя 1 път седмично разтоварващ ден, дори и 2 пъти месечно пак е достатъчно.Мисля, че на нашата възраст това е най-мекия вариант за поддържане на тегло.Става така, че от само себе си се променя апетита към гадните храни и не ти се ядат и всъщност 90% от времето се храниш прилично.Когато изпадна в другите цикли без тези дни постепенно пак ми се разваля апетита и почвам да искам вредни неща.

# 755
  • Мнения: 7 257
Ла Гитана, да разбирам ли, че ядеш само плодове, зеленчуци, ядки? Щото то всичко друго си иска термична обработка. Аз нямам проблем с кг, даже съм доста слаба, но ме заинтригува това, че ти се наместват щитовидните хормони. Аз съм с хипофункция, но и с ИР и от години съм на нисковъглехидратен режим.

# 756
  • Мнения: 744
Да, ядки ям само когато са повече дни, че не се издържа. По принцип са ми забранени заради дивертикулоза. Мисля , че ИР нямам ( правих много изследвания, ендото ми назначи не помня вече колко и какво, но отклоненията бяха само за хашимото. )
Хормоните ми бяха към 7 тсх , после паднаха, после влязах в норма и накрая останаха на 4 и малко.

# 757
  • Мнения: 897
Здравейте,  да питам нещо. Имали ли сте по време на цикъл много силна диуреза,  откакто сте в пременопауза?  Имам предвид ходене до тоалетна 10-тина пъти с пълен пикочен мехур и следствие на това силна жажда. Днес цял ден съм така, заради силната диуреза изпих над 3л вода, а колко изпишках нямам идея.... Не пия никакви лекарства. Чудя се дали утре да се юрна да изследвам  кръвна захар, инсулин, бъбреци и т. н. или да изчакам да свърши МЦ  и да видя дали ще премине.

Само да дам отчет,  че вече втори ден съм с нормално ходене до тоалетната. Няма свръх диуреза и съответно пия нормално количество вода.  Какво беше това чудо преди 2 дни не знам. Сега правя сметка че тогава съм изпила повече от 4л вода заради обезводняване.

# 758
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Повече от 10 кг съм свалила това лято. От нерви и стрес Sad Работа, жега и грижи.

# 759
  • София
  • Мнения: 894
И аз отслабнах лятото, но не знам точно колко, с разтоварващи дни по луната, но аз ям елда или кафяв ориз със зеленчуци, или някаква супа пасирана, зеленчукова.После следващия ден пак по-лека храна и така става номера, но понякога влизам в периоди, в които изтървам ритъма и се окръглям.Така искам този навик да го задържа завинаги-да си правя 1 път седмично разтоварващ ден, дори и 2 пъти месечно пак е достатъчно.Мисля, че на нашата възраст това е най-мекия вариант за поддържане на тегло.Става така, че от само себе си се променя апетита към гадните храни и не ти се ядат и всъщност 90% от времето се храниш прилично.Когато изпадна в другите цикли без тези дни постепенно пак ми се разваля апетита и почвам да искам вредни неща.

Аз от около година започнах да правя разтоварващи дни преди и около цикъл.
Или само на плодове като La Gitana, или на плодове и салати, подправени само с лимон/оцет - 1-2-3-4 дни и после започвам постепенно да се захранвам, поне още толкова дни колкото съм била на режим, като месото го въвеждам най-накрая. И общо взето от месеца около 1 седмица съм на режим, без кафе и алкохол. То поне още седмица не ти се мисли за джънк и си поддържам кг, а и силните ми и обилни цикли намаляха.

Но след 3 седмична ваканция и прекаляване с всичко, много ми е трудно да си върна формата.

# 760
  • Мнения: 1 291
И аз забелязвам при себе си връзка между загубата на килограми и нормализирането на кръвотеченията. Не се бях замисляла, че може да е и от качеството на храната, не само количествата. Предполагам, че хормоните се повлияват.

# 761
  • Мнения: 23 275
В мастните слоеве около
корема се натрупват хормони или поне това ми бе обяснил един ендокринолог.Затова е хубаво да държим килограмите в норма.Бях ходила
по повод на бременност и бях с малко наднормено тегло в един период.

https://m.az-jenata.bg/a/5-zdrave-i-krasota/58139-kakvo-tochno-e … o-i-e-opasno/amp/

# 762
  • Мнения: 1 373
На мен пак ми дойде. Определено след абразиото ги няма онези кръвоизливи. Затова пък ми горчи в устата, втриса ме, нямам сила, абе все едно съм болна. И някаква меланхолия, поплаках си днес. Аман от хормони или липса на такива…и аз не знам вече.😞Оплаках ви се.

# 763
  • Бургас
  • Мнения: 6 490
И аз забелязвам при себе си връзка между загубата на килограми и нормализирането на кръвотеченията. Не се бях замисляла, че може да е и от качеството на храната, не само количествата. Предполагам, че хормоните се повлияват.

Когато се гладува, тренира много силово и изчезне подкожната мазнина изчезва и цикълът.Обаче аз нямам толкова воля да  направя нещо толкова драстично.

# 764
  • Мнения: 74
Здравейте може ли да ми препоръчате нещо за пиене за топли вълни пиех вечерна иглика и нещо се пия феминор дуо и леко намаляха вълните.Цикълът ми е нередовен прескача един месец има идва следващият не.Какви други синтоми имате преди менопаузата от скоро имам световъртеж незнам дали има нещо общо с менопаузата де правих изследвания и всичко е ок

liiya, изчакай да свърши МЦ, преди това вероятно заради хормоните преди цикъл си задържала много вода и сега, когато хормоните вече се нормализират, се отделя задържаното. Същата промяна в хормоните забавя и перисталтиката в червата, от което коремът се надува, но на първия-втори ден нещата се нормализират.
Поне при мен е (беше) така. Сега само се надувам около датата, но ми прескача и съответно си оставам надута, отвратително е. Трябва жените да имат повече отпуска именно заради мъките в пременопаузата, това състояние е по-лошо от болест.
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт