В Бон Апети говорят за кърмене и късно захранване!!!

  • 12 599
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 180
Реших да изровя темата, защото от вчера предаванията в Бон апети с д-р Антонова се подновиха. Много ги харесвам, и от време на време приготвям на дъщеря ми някои от рецептите.
ЕТО ВЧЕРАШНИТЕ РЕЦЕПТИ.Само да поясня че ПОРЛЕТНАТА САЛАТА в сайта на Бон апети е дадена за деца над 10 месеца/ така я давам и аз/, но в предаването д-р Антонова каза че е за деца на 1 година. Може би са направили грешка в сайта.

Пролетна салата
Рецепта за деца над 10-месечна възраст

Списък на необходимите продукти:
1-2 листа  зелена салата
1/2 краставица
1/2 домат
3 маслини
1 яйце
2 стръка магданоз
1 стрък копър
3-4 с. л. кисело мляко
1 ч. л. зехтин
3-4 капки лимонов сок

Начин на приготвяне:
 Доматът и краставицата се обелват, след което краставицата се настъргва на ситно ренде, а доматът се нарязва на малки кубчета.
Листата зелена салата се нарязват на тънки ивици.
Зеленчуците се подреждат в порционна чиния.
Яйцето се сварява и белтъкът се отделя от жълтъка, след което се настъргва на ситно ренде.
Жълтъкът и маслините се поставят заедно с киселото мляко в блендер.
Добавят се лимоновият сок, магданозът, копърът и зехтинът и продуктите се смилат.
Салатата се овкусява с част от получения сос.


Кюфтенца с бял сос
Рецепта за деца на възраст над 1 година

Списък на необходимите продукти:
300 г телешка кайма
50 г пащърнак
50 г целина
1 морков
1/2 глава лук
2-3 стръка магданоз
1 к. ч. ориз
1 ч. л. олио
сол на вкус
брашно за овалване
за застройката:
1 яйце
1 ч. ч. кисело мляко
1 с. л. брашно


Начин на приготвяне:
Морковът се нарязва на колелца, пащърнакът и целината - на малки кубчета, а половината от лука – на ситно.
Зеленчуците се заливат с 1 л вряла вода, добавят се сол и олио и се варят до кулинарна готовност.
Останалата част от лука се нарязва на ситно и се смесва с каймата.
Добавят се предварително свареният ориз, яйцето и нарязаният на ситно магданоз.
Сместа се омесва и от нея се правят кюфтенца, които се овалват в брашно и се слагат при зеленчуците.
Яйцето за застройката се смесва с киселото мляко и брашното. Прибавят се няколко черпака от бульона и се вари около 5-6 минути, след което сосът се прибавя към зеленчуците.
Ястието се поднася, като зеленчуците могат предварително да се пасират.


Следващото предаване ще е в началото на април/ но не запомних точно датата/.

# 91
  • Мнения: 1 984
Аз имам едно предложение! Bulb Да записваме и съветите, които дава педиатърката! Например като това, че първо се въвежда зелена чушка, а после червена. Аз за съжаление не съм гледала повечето предавания, но ако някои от вас се сещат за разни такива, пишете ги и тях. Вече ще се постарая да не ги изпускам! tv
и после се стараем да правим точно обратното на това което казва... #Crazy

# 92
  • Мнения: 52
Д-р Антонова се връща Peace Това копирах от сайта на Бон Апети:

На 9 април в „Бон Апети” ще гостува педиатърът д-р Антоанета Антонова. Тема на предаването ще бъде храненето на детето при запек. В рамките на минутите за готвене, д-р Антонова ще представи подходящи рецепти за деца над 10-месечна възраст, с помощта на които да се подходи превантивно към проблема, или да се преодолее, ако е възникнал. 

# 93
Някой знае ли кога е следващото предаване с  Д-р Антоанета Антонова. Никъде не можах да намеря инфо аискам да го гледам.

# 94
# 95
  • Варна
  • Мнения: 102
Избутвам темата, за да могат да я видят повече майки.Предаването е днес от 9,30.Темата е точно за захранването.

# 96
  • Мнения: 99
Късното захранване е западноевропейска традиция за хранене на децата. Все повече привърженици има тази традиция и у нас и затова педиатрите практикуват и препоръчват захранването да започне след 6 навършени месеца.

Общи условия

Активация на акаунт