Заглъхнало ухо - помощ

  • 5 198
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте! Разболях се - кашлица,гърло и температура. Приемах антибиотик и други медикаменти. Преди няколко дни вдигнах 130 кръвно (нормалното ми е 80/60) и това за мен е високо и след това ми заглъхна ухото. Отидох на УНГ - каза , че няма проблем и ми изписа някакви хапчета , които пия пети ден и няма ефект. Моля ви , споделете някой лек за този неприятен проблем. Не ме боли , няма инфекция .. просто заглъхнало и бучи. Влудяващо.
Изпробвах прозяване,преглъщане,капки за уши,свещи за изчистване на кал … и няма ефект. Всякакви съвети и техники са добре дошли Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Пробвахте ли да си запушите носа с пръсти и едновременно с това да надувате през носа. Така изпуква ухото и се оправя.

Знам, че топло също помага. Ако нагреете хавлиена кърпа с ютия и слагате на ухото. Лягате на страната на болното ухо с кърпата притисната към ухото.

# 2
  • Мнения: 1 607
Невролог.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Вървете на унг за промивка на уши. Няма да повярвате какво ще излезе. Става и с направление. Първо дават едни ампулки, с които капете в ушите всеки ден. След 5 дни отивате и правят промивката. Процедурата няма как да стане вкъщи, не се лъжете от това, което пише в нета. Играх го тоя филм преди няколко месеца. Ако ухото е задръстено с ушна кал, тя се набива навътре и става тапа. Свещи НЕ помагат за дълбоко почистване. Аз минах през всичко. Бях почти загубила слух на едното, а какво излезе от него, не ми се говори. Много плътна тапа, надълбоко беше, в резултат на години чистене на ушите с клечки.

Ако това не помогне, поне ще сте изключили козметичен проблем и ще знаете, че търсите друго. Не искам да ви плаша, но мой познат след прекаран вирус изгуби изцяло слуха на едното си ухо. Така че действайте и успех.

# 4
  • Мнения: 5 142
Подкрепям HighSpeed. Промивка на ушето, но само ако са убедени, че няма инфекция! На мен по ред причини УНГ зоната ми е много проблемна и през няколко години ми се налага да ми ги промиват Simple Smile От както ползвам спрей за уши имам по-малко проблеми, де, но пак Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 030
На мен преди години ми помогнаха таблетки против алергия - зиртек, ксизал или др. Но УНГ каза, че нямам възпаление, а само запушена евстахиева тръба.
  Какъв е този спрей?

# 6
  • Мнения: 5 142
Щом е запушена значи трябва да е отпуши. Wtf?! Извинявай, ама какъв е този УНГ, който вижда запушване и го оставя така?! Отиди при друг лекар, моля те.
Спрей за почистване. Ползва се вместо клечки за уши. Чукни в Гугъл или питай в аптеката. Има много.

# 7
  • Мнения: 13 809
Ампулите се казваха Церумен. Капят се няколко дена, изтичат разни гадости и ако няма подобрение се предприема  промивка на ушите. Това трябва да се направи за да се изключи този проблем. Иначе ако унг смята че е от евстахиевата защо не ви е предписал антихистамин.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 405
На мен УНГ ми изписа Орофар таблетки са смучене, но най- вече каза да преглъщам често ... Тоест да дъвча дъвка , смуча бонбони някакви и по този начин и често преглъщане . И да проверявам чрез запушване на носа и да надувам , дали се чува това изпукване.

# 9
  • Мнения: 180
Най-редовно ми заглъхват ушите. Според УНГ причина няма при мен. Запушвам нос с пръсти и започвам да надувам.  Понякога се оправя,  друг път не ми минава с дни.

Общи условия

Активация на акаунт