Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 6

  • 47 111
  • 891
  •   1
Отговори
# 870
  • 1st floor
  • Мнения: 9 139
Привет! При пуснати изследвания хемоглобина е в норма, но е ниска глюкоза серум 4,09 (референтни стойности 4,1-5,9) . Какви други изследвания би трябвало да следват? Какви  заболявания трабва да  се изключат?

При ниска глюкоза вероятно има висок инсулин (неговата роля е да сваля глюкозата в норма). Така, че изследване на сутрешен инсулин.
Благодаря! Тези изследвания му ги пусна личната поради изтръпване/иглички в ръцете от доста време, а след това започнаха и да му изстиват ръцете и краката, които винаги преди това са били много топли.

# 871
  • Мнения: 11 894
Ами симптомите на хипогликемия (ниска кръвна захар) са подобни и силно изпотяване също.
Иначе не е лошо да се пусне изследване за щитовидна жлеза, както и вит.В12 във връзка със симптомите.

# 872
  • Мнения: 23
Здравейте. Бременна съм в началото на 8ми месец и реших да си пусна изследване за цитомегаловирус след третата фетална морфология.Първо направих тест за IgM и IgG в Рамус, където излезе, че имам антитела,но няма активна инфекция.

Още в същия ден отидох в Геника, където отново пуснах тест за антитела и авидитет. И двете са с високи стойности. Може ли някой да ми разчете какво означава високия авидитет, тъй като никъде не е посочено. За съжаление следящият ме АГ е в болничен и не ми отговаря. Много съм притеснена, защото знам че вирусът е опасен за плода.

Последна редакция: пт, 06 яну 2023, 17:11 от kelly735

# 873
  • 1st floor
  • Мнения: 9 139
Ами симптомите на хипогликемия (ниска кръвна захар) са подобни и силно изпотяване също.
Иначе не е лошо да се пусне изследване за щитовидна жлеза, както и вит.В12 във връзка със симптомите.
Ще помоли да му пуусне личната и тези изследвания. Изпотяване няма, но забравих най-важното - за половин година смъкна 10кг, като и преди това не беше дебел. Сега съвсем изкльощавя. Та затова личната се съмняваше за диабет.

# 874
  • Мнения: 11 894
Ами симптомите на хипогликемия (ниска кръвна захар) са подобни и силно изпотяване също.
Иначе не е лошо да се пусне изследване за щитовидна жлеза, както и вит.В12 във връзка със симптомите.
Ще помоли да му пуусне личната и тези изследвания. Изпотяване няма, но забравих най-важното - за половин година смъкна 10кг, като и преди това не беше дебел. Сега съвсем изкльощавя. Та затова личната се съмняваше за диабет.

Щом е отслабнал и другите симптоми задължително проверете щитовидната, при хиперфункция се отслабва

# 875
  • Мнения: 82
Бременна съм в 4-ти месец това да ми изследванията от днес.Петък съм на доктор .Има ли нещо притеснително освен общия белтък за който сигурно ще ми изпише нещо



Хемоглобина ти е леко понижен, яж повече дробчета и храни богати на желязо.

# 876
  • Мнения: 11 894
Бременна съм в 4-ти месец това да ми изследванията от днес.Петък съм на доктор .Има ли нещо притеснително освен общия белтък за който сигурно ще ми изпише нещо


Хемоглобинът ти е нисък, но желязото е добре, тогава изследвай си вит.В12 и фолиева киселина

# 877
  • Мнения: 4 159
Някой може ли да разчете резултата от снимка на бял дроб

# 878
  • Мнения: 133
Здравейте, дали може мнение за резултатите.Има ли нещо притеснително като цяло? На какво може да се дължат повишените стойности на желязото и пикочната киселина. От известно време се чувствам с понижена енергия, умора.

# 879
  • Мнения: 494
Здравейте. Бременна съм в началото на 8ми месец и реших да си пусна изследване за цитомегаловирус след третата фетална морфология.Първо направих тест за IgM и IgG в Рамус, където излезе, че имам антитела,но няма активна инфекция.

Още в същия ден отидох в Геника, където отново пуснах тест за антитела и авидитет. И двете са с високи стойности. Може ли някой да ми разчете какво означава високия авидитет, тъй като никъде не е посочено. За съжаление следящият ме АГ е в болничен и не ми отговаря. Много съм притеснена, защото знам че вирусът е опасен за плода.

Позитивирането на IgG и негативирането на IgM е показателно за прекарана в миналото първична цитомегаловирусна инфекция. Бременната жена е придобила имунитет, но е възможен рецидив по време на бременността. Повторение на изседването в следващите 3 седмици.


Някой може ли да разчете резултата от снимка на бял дроб


Перибронхит с давност, възможно хроничен. Възможна находка при пушачи. Не се вижда цялото заключение - има изкривяване на гръбначния стълб в гръден отдел и нещо друго, което не се вижда на снимката, понеже е изрязана.



Здравейте, дали може мнение за резултатите.Има ли нещо притеснително като цяло? На какво може да се дължат повишените стойности на желязото и пикочната киселина. От известно време се чувствам с понижена енергия, умора.

Подагра. Трябва да започнете лечение и диета.

# 880
  • Мнения: 133
Здравейте. Бременна съм в началото на 8ми месец и реших да си пусна изследване за цитомегаловирус след третата фетална морфология.Първо направих тест за IgM и IgG в Рамус, където излезе, че имам антитела,но няма активна инфекция.

Още в същия ден отидох в Геника, където отново пуснах тест за антитела и авидитет. И двете са с високи стойности. Може ли някой да ми разчете какво означава високия авидитет, тъй като никъде не е посочено. За съжаление следящият ме АГ е в болничен и не ми отговаря. Много съм притеснена, защото знам че вирусът е опасен за плода.

Позитивирането на IgG и негативирането на IgM е показателно за прекарана в миналото първична цитомегаловирусна инфекция. Бременната жена е придобила имунитет, но е възможен рецидив по време на бременността. Повторение на изседването в следващите 3 седмици.


Някой може ли да разчете резултата от снимка на бял дроб


Перибронхит с давност, възможно хроничен. Възможна находка при пушачи. Не се вижда цялото заключение - има изкривяване на гръбначния стълб в гръден отдел и нещо друго, което не се вижда на снимката, понеже е изрязана.



Здравейте, дали може мнение за резултатите.Има ли нещо притеснително като цяло? На какво може да се дължат повишените стойности на желязото и пикочната киселина. От известно време се чувствам с понижена енергия, умора.

Подагра. Трябва да започнете лечение и диета.

Подагра ли? Как ще имам подагра на 23 години, при положение че се храня здравословно през повечето време, нямам наднормено тегло и никакви оплаквания, свързани с подобна болест, откъм болки в кости и стави?

# 881
  • Мнения: 11 894
b5555 първо пикочната киселина ти е малко завишена, може просто да си прекалила с някоя храна в момента.
Но това ти учудване на колко си години и т.н. няма нищо общо, подаграта не е болест на старите хора. Също така - здравословно хранене, не значи хранене без пурини (проблемните при подагра). Баща ми е с подагра и като му дадоха храните, които не може да яде ...с две думи почти нищо не може да яде. Тоест в много голяма част от храната има пурини, не само месото както принципно се знае за подаграта и в бобови и в зеленчуци и в какво ли не. В алкохола също има много, най-вече бирата.

# 882
  • 1st floor
  • Мнения: 9 139
На последните ми профилактични и моята пикочна киселина излезе в повече. Не знам инцидентно ли е, защото май предния ден прекалих с мезетатат, но се чудя дали като се придържам към по-висок протеин (около 100гр, аз съм 53кг в момента и тренирам всеки ден), мога да компенсирам с повишен прием на вода? Примерно 2-2,5 литра на ден. Пикочната киселина беше 436 при референтни стойности 140-357. Не знам много ли, средно ли е или малко отклонението...И аз  нямам болки за сега, пу-пу.

# 883
  • Мнения: 11 894
Да, пиенето на вода е важно за по-доброто изхвърляне, но дали е достатъчно не знам. При такива случаи не е зле да се провери работата на бъбреците, обикновено там има проблем и затова се нарушава правилното изхвърляне на пурините от храната. Повечето хора с високо кръвно също имат висока пикочна киселина.

# 884
  • Мнения: X
Аз бих повторила изследването на пикочната киселина, ако бях на ваше място. Това, че сте на 23 не означава, че имате застраховка срещу болести. Може да е моментно, може и да не е. Както казаха и преди мен, не е само месо проблемната храна. Бира, бобови… баща ми имаше подагра и помня, че много неща не можеше да яде, които попринцип не са вредни. И да, млади хора също имат подагра, за съжаление. Разбира се, това е форум и тук не можем да слагаме диагнози, а да ви насочим какво да направите, за да си решите проблема, ако наистина имате такъв.

Общи условия

Активация на акаунт