Пътуване с автобус и деца от Европа към България

  • 9 288
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 244
Сори
Госта бях аz
Не се бях логнала

# 61
  • Мнения: 4 399
Цитат на: debelanata
Заради zагубената лична карта не става с пълномоЩно


Може и някой друг да ти го е казал вече, но аз нямах време да изчета всичко. Няма никаква връзка между задграничния ти паспорт и загубената ти лична карта. На мен току що ми подадоха документите за паспорт с пълномощно и никoй не ми е искал нито тук нито в БГ лична карта. Имаш около 30 мин работа в посолството да си попълниш формулярите, пълномощното и след това го изпращаш в БГ. След 1 месец паспорта ти е готов ако платиш обикновена услуга. Ако искаш, може и след 3 дена или 8 часа. А личната карта не ти трябва докато не си отидеш до БГ, така че следващия път когато се прибереш ще я декларираш за изгубена. Защо си усложняваш живота с тия автобуси? Направо не искам да си го представям това твойто пътуване. Аз съм пътувала с автобус и след това ми държи влага по 5 години докато отново в някакъв изблик на лудост реша че не е толкова много пътя. Ама аз пътувам без деца и при мен пътя никога не е бил повече от 23 часа, а в момента е 14 часа. Но и 14 часа вече ми се струват много.

# 62
  • Мнения: 4 244
Проста аритметика
С автобуса Ще ми иzлеzе насам и натам 300 ? а с самолета 800
Това zа личната карта е по последни данни на майка ми като я пратих да пита в полицията

# 63
  • Мнения: 4 399
Да де, за парите разбрах. Имам пред вид че просто не ти се налага да се прибираш изобщо за да си извадиш паспорт. Аз мойта лична карта даже и не я знам къде е, пък паспорт си вадя. Ама както си прецениш, де.

Успех и шофьорския курс. Но ако искаш да караш в Germany, по-добрия вариант е да караш курс там. Знам че струва много пари, но това са важни неща. А и в БГ да я извадиш после пак ще трябва да повтаряш в Germany и лично аз накрая стигнах до извода че варианта с БГ не е много по-евтин.

# 64
  • Мнения: 945
Цитат на: debelanata
Проста аритметика
С автобуса Ще ми иzлеzе насам и натам 300 ? а с самолета 800


Писах ти го на лични, ама и пак да те предупредя

Не пътувай с автобус... Иzтегли zаем, намери бавачка zа 1 седмица, ако трябва смени си мъжа с по богат и раzбран  Laughing  Wink (това на майтап), но не пътувай с автобус.

Уф, ама това твоето е маzохиzъм Grinning  Simple Smile

# 65
Цитат на: Anonymous

Бях на хор, че имахме репетиция zа турнето в Щатите


Аз май пак взех да разсъждавам много, но след като не можеш да му ги оставиш за една седмица (или даже за един час) как смяташ да решиш проблема с турнето в Щатите? Или и там ще взимаш децата Wink

# 66
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Биба
Цитат на: Anonymous

Бях на хор, че имахме репетиция zа турнето в Щатите


Аз май пак взех да разсъждавам много, но след като не можеш да му ги оставиш за една седмица (или даже за един час) как смяташ да решиш проблема с турнето в Щатите? Или и там ще взимаш децата Wink

За тогава майка ми си е уредила отпуска, а и Ще е само 2 седмици
Засега няма как да си я вzеме и да дойде тя, а така поне Ще им се порадва малко. Не ги е виждала цяла година.
А сега смятам да постоя до тукаШния Великден

# 67
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Дебеланка, само да ти споделя последното инфо дето имам по повод пътуванията с автобус не толкова за Бг колкото от Бг насам. На словенската граница масово спират автобуси, свалят хора или връЩат самите автобуси обратно. При4ина: неясна. Казват,4е уж били потенциални емигранти, нямали пари или документите им не били в ред. Казвам ти го не заЩото могат да те свалят ами заради не4овеШкото забавяне което се полу4ава.
Мен съЩо ме интересува тая работа Щото 4акам мам4ето към края на февруари и ми е малко спе4ено. Вземи да провериШ ако е възможно как стоят неЩата с фирмата с която смятаШ да пътуваШ ако ти дадат някакво инфо по въпроса  Thinking

# 68
  • Мнения: 4 244
Спуках телефоните да zвъня де Що поzнавам маймуни от наШенско да събирам и аz инфо точно  zа пътуването оттам zа насам, че аz като се zамислих то направо е ад.
Щото н атам иди дойди = автобусите праzни, карат бърzо и не ги спират по митниците.
Ама оттам zа насам ставало бойно поле и то на унгароавстрийската граница?????
И питам се zаЩо иzобЩо унгарците вляzоха в ЕО след като държат тая митница.
Би трябвало да я няма, ама не е моя работа де
Та по най нови сведения там се чака по 6  ч и даже не ти давалил да слеzеШ да идеШ да се иzпикаеШ.
Аz така подивях като чух тия неЩа че иzпаднах в паника какво да правя

Реве ми се и не zнам какво да правя.
Говорих с майка си. Милата и тя в паника.
Мъжа ми вика Щом е тъй Ще платим zа самолета ама zа книжка няма да имаШ пари
Ще умуваме тая ноЩ пък да видим какво Ще реШим на сутринта. Нлаи каzват утрото е по мъдро от вечерта.
На въпроса ти zа коя фирма отксде минава не zнам , освен zа таzи с която смятах да пътувам = Др. Ветко. те минават преz Австрия, Унгария и Сърбия. Щото по минтиците на СЛовения и Хърватска много се чакало.
Така поне раzбрах от чичото дето придава билетите тука.
А че се чака на Унгария не ми каzа.

Абе то един цирк нямам думи.
Та да видим какво Ще ми дойде утре на акъл

Благодаря на всички иzа помоЩта под каквато и форма да е тя.

# 69
  • Vienna
  • Мнения: 519
moita sterka e na 2 god. i 5 mes. predi 1 mesec ni se naloji sasto taka neo4akvano da zaminem za BG, no ot viena do sofia patuvames avtobus 1 ve4er, 1 nost i ok. polovin den. i as re6ih 4e sas samolet ste mi izleze dosta po-skapo, ta haide s avtobusa... biah mn. priatno iznenadana - vsi4ko mina dosta dobre.as i biah vzela igra4ki, knijki, liubimata i vazglavnica i 1 odealce.spa sama na dvoina sedalka (slojih pred sedalkata 4anti, za da ne pada na poda), no se bude6e dosta 4esto, no ne plaka izobsto i mn. dobre se zabavliava6e. na vrastane sasto mina OK, no 4akahme dosta na bulg. granica (4e na koia li druga!?) #2gunfire
patuvahme ok. 25 4asa i ve4e be6e dosta iznervena nakraia, ta i as pokrai neia. no obsto vzeto cialoto patuvane mina mn. po-dobre ot o4akvaniata mi!

# 70
  • Vienna
  • Мнения: 519
pak sam as, kolkoto po-prazen e avtobusa, tolkova pove4e svoboda na dvijenieto ste imat i decata i ti. vij niakoia firma, koiato ne e tolkova natovarena... ako e vazmojno..

# 71
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Да се обадя и аз като прясно пътувала България - Швейцария и обратно с бус. Предварително уточнявам, че пътувах с 9-местните микробуси, до Женева голям автобус не пътува  Close  От преди имах спомен за тоя път като не повече от 26-28 часа, обаче сега заради прословутите проблеми на хърватската и словенската граница се обикаля много и пътят идва с близо 1000 км отгоре, т.е. почти 2 пълни дни се пътува. Малките бусове имат практика да събират хората почти от къщите, което само по себе си е удобно, но и допълнително удължава времето. За сравнение като пътуваме с кола го вземаме това разстояние за около 20 часа, при условие че сме 2 шофьорки в колата, сменяме се и си пътуваме като бели хора през Хърватска, Словения и Италия, а не обикаляме цяла Унгария, Австрия и половин Германия.

Дебеланке, не знам - пробвай се, дано издържат дечицата само. Аз самолетите по принцип не ги долюбвам много, а напоследък с тези случаи на загубен багаж или пък липсващи неща от него (това май някъде по нашите ширини се случва  #Cussing out ) - съвсем. Задължително се информирай обаче за маршрута на автобуса и дали смята заради въпросните проблеми да обикаля през разни гори тилилейски, че не е приятно хич  Close , а с деца си е жива трагедия направо.  Поне тая информация би следвало да ти дадат, за да можеш да прецениш + и -.

# 72
  • Мнения: 4 399
Абе, хора, автобусите от Германия не минават нито през Словения, нито през Хърватско. Те пътуват директно Германия-Австрия-Унгария-Сърбия-БГ. Това е най-прекия път и единствения който се използва, поне доколкото на мен ми е известно.

# 73
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Те и тези за Швейцария не минаваха през Унгария, например, затова ми беше такава голяма изненадата на мене - ако се бяхме замотали още малко като нищо можехме да посрещнем Нова година по пътищата (на 29.12 пътувах натам). Но миналата и по-миналата година ги нямаше тия проблеми. Аз затова и написах да се пита, общо взето си правят каквото искат всички 'транспортери'  #Cussing out

# 74
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Vjara
Абе, хора, автобусите от Германия не минават нито през Словения, нито през Хърватско. Те пътуват директно Германия-Австрия-Унгария-Сърбия-БГ. Това е най-прекия път и единствения който се използва, поне доколкото на мен ми е известно.

Вяра ти кога zа последно си пътувала са автобус
ИмаШе един период който минаваха само преz Австрия, Словения и Хърватска.Отскоро минават пак само преz Унгария zаради голямтот мотане по Словения и Хърватска на минтинците
А и те не могат фирмите да си сменят както искат марШрута Щото имат договори и ираzреШителни от Европа zа тия марШрути и го глобяват ако не минават откъдето им е раzреШение
ОЩе умувам и не съ стигнала до никакво роеШение как да пътувам
Говорих тук с един поzнат да ни даде наzаем пари, ама после как Ще връЩам не zнам

Общи условия

Активация на акаунт