Дас ЗЕКСТЕ дойче ТЕМА

  • 13 689
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 357
Аз немски паспорт така или иначе ще и вадя. Въпросът е ще и трябва ли и български, ако е с двойно гражданство?

# 271
  • Мнения: 6 390
От 1.01. Ше може да се пътува само с ли4на карта, това са го каzали официялно по Тв. Тя и майка ми се кани така да идва, 4е нейният zадграни4ен отдавна иzте4е.
Добре де, ама те бебетата нямат лични карти newsm78


Не знам дали бащата е немец, но ако да, той би трябвало да може да си впише детето в личната карта  Wink Поне мъж ми има дъщерята вписана - и сме пътували без никакъв нейн документ  Wink
Регистрирала съм я и в БГ, но не съм й вадила паспорт, а и нямам намерение да вадя

# 272
  • Мнения: 1 178
Аз немски паспорт така или иначе ще и вадя. Въпросът е ще и трябва ли и български, ако е с двойно гражданство?


т.к. след влиzането ни в ЕС ще има промени, които zасега още не са ми ясни, аz бих иzчакала, примерно говори се, че няма да се допуска двойно гражданство и др..,   
до сега по бълг. zаконодателство, бълг. граждани напускат и влиzат страната с бълг. zадграничен паспорт.
как ще е след 01.01.07г.  Thinking

# 273
  • Мнения: 1 610
От 1.01. Ше може да се пътува само с ли4на карта, това са го каzали официялно по Тв. Тя и майка ми се кани така да идва, 4е нейният zадграни4ен отдавна иzте4е.
Добре де, ама те бебетата нямат лични карти newsm78


Ако искаш, можеш да и извадиш бг акт за раждане и после в БГ да ти я впишат в паспорта, но ще ти трябва декларация за съгласието на таткото.
Другия по-простичък вариант свързан с нетолкова тичане и нерви е да и извадите немски детски паспорт.
ооо, няма такова нещо като вписване в бълг паспорт мнооого отдавна.  Flutter
в бг може да й извадиш български, но не й трябва, ако има немски. в добавка- за първи бебешки паспорт ще те размотават в бг мин 14 дни , до един месец. не се занимавай изобщо според мен. освен това ще я запишат с второ бащино име/ прегледай фюнфте тема, там сме дискутирали проблемите с имената/ и ще има разминаване на имената. мен ли4но това ме влудява.
коп4е не могат да ти кажат с кой паспорт ще влиза бебето в българия, ако е герман4е  Whistling ....
бебетата имат в германия KINDERAUSWIEß. ще ти трябва снимка с голяма глава според новите немски изисквания от ноември 2005  bowuu според мен това е най-добрия вариант!!!

# 274
  • Мнения: 1 584
Ние си получихме сега паспорта - цялата галимация по преводи, легализации, ЕГН и паспорт отне към 1.5 месеца Sad Иначе нямаме проблем с бащино име (тук изрично искахме да бъде без бащино и в бг не са й добавяли Peace )

# 275
  • Мнения: 2 567
Мами, кой предлагаше рецепти за плецхени? Метнете някоя лесна и изпробвана, моля.  Hug
То аз се сетих много навреме де, хората вече ги изядоха, аз тепърва ще пека  Mr. Green

# 276
  • Варна
  • Мнения: 153
Ох,аз с тая ленти4ка нещо не мога да се справя Sad Стигнах до кода и после доколкото разбрах трябва да се копира,но къде?
И да попитам мамите от Мюнхен-знаете ли къде в интернет мога да потърся жилище?Или слу4айно някой да знае нещо,търсим си нещо двустайно-до 6оо eвро.Danke!!!

# 277
  • Мнения: 6 390
Аз немски паспорт така или иначе ще и вадя. Въпросът е ще и трябва ли и български, ако е с двойно гражданство?


т.к. след влиzането ни в ЕС ще има промени, които zасега още не са ми ясни, аz бих иzчакала, примерно говори се, че няма да се допуска двойно гражданство и др..,   
до сега по бълг. zаконодателство, бълг. граждани напускат и влиzат страната с бълг. zадграничен паспорт.
как ще е след 01.01.07г.  Thinking

ами пак същото, българските граждани ще влизат и излизат в БГ с бг документ за самоличност - лична карта или международен паспорт Wink

# 278
  • Мнения: 6 390
Ох,аз с тая ленти4ка нещо не мога да се справя Sad Стигнах до кода и после доколкото разбрах трябва да се копира,но къде?
Копирай си кода в профила, там където си избираш и аватар, по долу има
Цитат
Подпис:
Подписите се показват в долната част на всяка публикация или лично съобщение. BBC код и усмивки могат да бъдат използвани в подписите.
там слагаш твоя код Wink

# 279
  • Мнения: 357
Чакайте сега да ви обясня подробно как стоят нещата, че нещо съвсем се обърках Rolling Eyes Седя и се чудя значи да я правя ли Дрисличка официално българче или не. Изкарахме и международен акт за раждане и му сложих апостил (подобно на този за брак). Та ме интересува каква е процедурата в БГ и колко трае да знам дали изобщо да се захващам. Майка ми ще идва за Коледа и си мислех да и дам това международното да го даде в БГ да го преведат и ние като ходим на лятоска към Варна да и издадем български акт за раждане. Сега първия ми въпрос - трябва ли ми нещо друго освен превода на това международното (някой спомена нещо за декларация от таткото - що е то?) newsm78 И после като има бълг. акт за раждане, задължена ли съм да и издам БГ пас, щом тя си има немски вече и е влязла с него в новата си родина? Ами това е помагайте!

# 280
  • Мнения: 6 390
Марлийс
трябваше ми легализиран превод на акта за раждане, на мен ми искаха и легализиран брачно свидетелство, защото се водех свободна, дадох ги и за 3.дена ми изкараха бг акт за раждане -това беше процедурата за регистриране на бебе в бг.
Не е задължително да вадиш бг паспорт, не ти трябва разрешение-декларация от съпруга за да я регистрираш в бг, разрешение може би трябва като правиш паспорт Thinking
Нашата дъщеря е вписана в паспорта и в личната карта на баща й, и пътува навсякъде с него -вклЮчително и до бг, два пъти съм си била с нея сами в бг - бяхме й извадили паспорт чужд- няма проблеми никъде за нищо

# 281
  • Мнения: 3 880
Чакайте сега да ви обясня подробно как стоят нещата, че нещо съвсем се обърках Rolling Eyes Седя и се чудя значи да я правя ли Дрисличка официално българче или не. Изкарахме и международен акт за раждане и му сложих апостил (подобно на този за брак). Та ме интересува каква е процедурата в БГ и колко трае да знам дали изобщо да се захващам. Майка ми ще идва за Коледа и си мислех да и дам това международното да го даде в БГ да го преведат и ние като ходим на лятоска към Варна да и издадем български акт за раждане. Сега първия ми въпрос - трябва ли ми нещо друго освен превода на това международното (някой спомена нещо за декларация от таткото - що е то?) newsm78 И после като има бълг. акт за раждане, задължена ли съм да и издам БГ пас, щом тя си има немски вече и е влязла с него в новата си родина? Ами това е помагайте!

Що си усложняваШ живота? Wink

Иначе_ не, не си длъжна да й вадиШ паспорт, само zаЩото има гражданство. Ще си пътува с немския, като влиzате и иzлиzате Ще ви питат всеки път дали има БГпаспорт, вие Ще каzвате, че няма и така... Така съм чувала поне...

Да намачках дребната от мен Laughing

А има ли иzобЩо някакви съЩествени предимства от това детето да има И българско гражданство? Споделете ако има такива....

# 282
  • Мнения: 357
Що си усложняваШ живота? Wink

Ами и аз не знам 'що? Сякаш ми беше малко театъра през април, като си легализирах брака и си вадих нов паспорт Whistling ама на полага и се Mr. Green


А има ли иzобЩо някакви съЩествени предимства от това детето да има И българско гражданство? Споделете ако има такива....
май няма...освен ако трябва да ходим на доктор, че ще си плаща като българче Confused, ама то недай си Боже

Иначе благодаря за отговорите!


# 283
  • Мнения: 1 610
Новата тема се надявам да Ви хареса и като заглавие, и като оформление!
Дас Зийбте дойче Вайнахтстема 

Пак аз пускам тема,надявам се да не ви досадя, но какво да се прави като не ме лови сън.
Марлийс , Unfallversicherung на детето покрива разходи по лечение в чужбина, т.е. ако се наложи спешна помощ или престой в болница, недай боже, в България , ще ти върнат парите застахователите.Е, зависи от застрахователя естествено!

Общи условия

Активация на акаунт