Грижите ли се за мъжа си след като ви е изневерил?

  • 7 454
  • 221
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 35 301
Аха, как ли няма да съм виновна на рожбетата hahaha

# 166
  • Мнения: 1 853
И аз мисля, че понякога другия няма вина, изневеряващия е такъв...някакъв комплексар искащ да избива комплекси.

# 167
  • Мнения: 7 530
Ако погледнем реално, в случая няма и фактическа изневяра, така че....айде маминския форум да помилва горкия мъж.
Ма, да не ви става навик.

# 168
  • Мнения: 3 804
Обикновено никой не бяга от хубавото, но действително има мъже-безидейковци, които поради някакви си техни дефицити изневеряват и без да имат реална причина.

# 169
  • Мнения: 6 785
Е, то ако толкова си му е акъла по принцип, как изобщо си с такъв човек Rolling Eyes

# 170
  • София
  • Мнения: 13 613
Т.е. вината е на предадения в по тази логика. Защото е бил влюбен, доверчив или другият е лъжец.

# 171
  • Мнения: 1 467
Невъзможно е да се говори за грижа към човек, който върти паралелна връзка, тя му е приоритет във всяко едно отношение, а семейството - препъни камък. Не става. В такива случаи, когато се изчаква развитие на ситуацията поради ред причини, например децата, общи имоти, бизнес и т.н., жената просто гледа да си изпълнява семейните ангажименти, за да остане положението колкото се може по-спокойно, докато се уредят посочените въпроси. Но за грижа, твърдо НЕ. И колкото по-бързо се излезе от такива отношения, по-добре за потърпевшия. На другия обикновено не му пука особено.

# 172
  • Мнения: 6 785
Вината е и на двамата, и на предадения, и на изневеряващия. Вече точно защо, какво, как, е субективно. Но много хора не са способни на критичен самоанализ, пък да не говорим за анализ на динамика на взаимоотнията в семейството. Просто нямат капацитета да се осъзнаят отвъд Егото и поради това си валидират, както им е угодно.

# 173
  • София
  • Мнения: 13 613
Не мога да приема подобно (само)обвинение.
Професионално имам досег с много развеждащи се семейства. Когато поводът е друг, наистина имат вина и двете страни. Но за изневяра вината е само на изневеряващия. Когато нещо не върви, достойното е да си тръгнеш и да бъдеш честен с човека до теб, а не да поддържаш паралелни отношения и да се криеш като мишка.
Да не говорим, че никой предаден не праща другия да си сваля някъде гащите, но обичайно бива обвиняван в какво ли не други. Чувала съм за лошото готвене, качването на няколко кила след раждането, заспиването пред телевизора и подобни като причина. Всичко това са просто оправдания пред собствената съвест.
И двамата биха имали вина, когато и двамата изневеряват. Всичко останало се разрешава по начин различен от търкалянето по чужди кревати.

# 174
  • Мнения: 18 866
Докато не си го преживял всичко са просто общи приказки Simple Smile

# 175
  • Мнения: 573
Докато не си го преживял всичко са просто общи приказки Simple Smile
Към чий приказки го отправяш това?

# 176
  • Мнения: 18 866
Към тези, които смятат, че понеже връзката била дълга, всеки трябвало да чака, да дава шансове и подобни.

# 177
  • Мнения: 573
Към тези, които смятат, че понеже връзката била дълга, всеки трябвало да чака, да дава шансове и подобни.

От двайсетина постинга насам се обсъжда друго, та те възприех грешно, но ти сигурно си някоя и друга страница назад.

# 178
  • Мнения: 12 888
Не знам защо трябва да се търси вина.
Не те устройва този човек - кръшка, лъже, маже - оставяш го.
Какво те грее, ако го изкараш виновен.
Не го щеш - толкоз.
Или си го искаш, но с елементи на мрънкане, обвинения, ровене по месинджъри и изобщо живот в напрежение и тормоз. Защо бе, джанъм!

# 179
  • София
  • Мнения: 35 301
Не, не, някои тук потърпевшият изкарват виновен.
Той кръшка, виновна съм аз hahaha

И в най- идеалните семейства се случва, без липси, без децифици, без отчуждение.
Да секна овреме, че някой не разбрал проблема.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт