Грижите ли се за мъжа си след като ви е изневерил?

  • 7 455
  • 221
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 972
Нормално е да чувстваш гняв, когато се сблъскаш с предателство.
Но да се поддадеш на първичността и да тръгнеш на война, не го разбирам.
Сакчето с шапката, гащите..и кой от където е! Оставяш се да ти се наместят чакрите и тогава следващ етап на действия.
Туй цял квартал/ град да чуе..Да ти съчувства..И после да се върнеш щото много се обичате. Не мога да си го обясня.

# 181
  • Мнения: 1 261
Само аз не ти пиша, Папи. Ех, ех. :>

Напротив. В сънищата ми, все ти ми пишеш. Sparkling Heart

# 182
  • Мнения: 1 236
От първо лице, човек, който е бил участник в такава сага, изневеряващата съм била аз, ще кажа, че "жертвите" реагират неадекватно. Дебнат, знаят, че нещо не е наред от години, но и те си затварят очите и не искат да пуснат човека. После като разберат(или им се признае, че има изневяра и човека до тях иска да си тръгне), започват да прояват добрина, която никой не им е искал, да прощават, да обгрижват, да заплашват.
Виновен е този, който е изневерил, разбира се. А този, който знае от години, че човекът до него не е ок, пък и накрая прави драми, или се прави, че нищо не се е случило, пере, готви, готви му, слага му обяд за работа, какъв е? За мен манипулатор, за вас може би е жертва на несправедливост....

# 183
  • Мнения: 1 261
Виновни са и двамата, че вместо да си обяснят в началото на кой какво му е важно, кой в какво вярва и какво търси и очаква, ходят на море и пият водка от "Турция".

Сега, и да има, и да няма изневяра, и аз не бих дал телефон, ако някоя ми скочи отгоре и каже НА ТИ МОЯ, ПОКАЖИ ТВОЯ ВЕДНАГА ТАКА. Как ли па не.

То, да хванеш някого в изневяра, трябва и акъл. Не само желание. А желанието тук е голямо - и да няма изневяра, ще си я измислим.

# 184
  • Мнения: 4 972
От първо лице, човек, който е бил участник в такава сага, изневеряващата съм била аз, ще кажа, че "жертвите" реагират неадекватно. Дебнат, знаят, че нещо не е наред от години, но и те си затварят очите и не искат да пуснат човека. После като разберат(или им се признае, че има изневяра и човека до тях иска да си тръгне), започват да прояват добрина, която никой не им е искал, да прощават, да обгрижват, да заплашват.
Виновен е този, който е изневерил, разбира се. А този, който знае от години, че човекът до него не е ок, пък и накрая прави драми, или се прави, че нищо не се е случило, пере, готви, готви му, слага му обяд за работа, какъв е? За мен манипулатор, за вас може би е жертва на несправедливост....

Странно..Обикновено като харизаш без драми към любовта, не си тръгват. Запъват се като магарета..

Какви обяснения важат след 20г брак:)

Хем ти е тръпка, хем си искаш стабилността..и се започват сериалите обикновено

Последна редакция: ср, 13 юли 2022, 22:51 от Рози и Бодли

# 185
  • Мнения: 18 866
Вярно е. Рядко искат развод, настояват да се влачи някакъв си брак там, и да си съществува. Иначе любовта да си продължи де Simple Smile

# 186
  • Мнения: 1 236
Моята гледна точка и моят случай няма как да е всеобщо валиден.
Но това, което съм наблюдавала около мен от познати и приятели. Мъжът си тръгва рядко, той няма смелост да се заяви. Дали е той с любовница или му изневряват, трае. Той обещава, това за което е притиснат. Няма повече да се виждам с нея - добре, искаш друг, ама аз ще стана по твоя вкус-добре. И после обясняват на любовницата, че жената праи драми и не го пуска. А на жената, че ще се промени. Всичко това е, за да е спокойно и да не се пъне той. Не трябва да се дава голям избор - напускам те, щото изневеряваш, или напускам те, щото си гола вода и имам друг. Все тая факт е, че друг е направил избора и, че е виновен вместо него.

# 187
  • Мнения: X
Т.е. вината е на предадения в по тази логика. Защото е бил влюбен, доверчив или другият е лъжец.
Не, просто е направил грешен избор. В крайна сметка, глупостта и широко затворените очи никога не са безплатни.

# 188
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Виновен е този, който е изневерил, разбира се. А този, който знае от години, че човекът до него не е ок, пък и накрая прави драми, или се прави, че нищо не се е случило, пере, готви, готви му, слага му обяд за работа, какъв е? За мен манипулатор, за вас може би е жертва на несправедливост....

На така формулираните изводи, първосигналния ми коментар е  - пърите са безгръбначни, вторите - мекотели.
Само дето действията на вторите, са опит да наваксат заради отнетото им право на решение. Едно е да ти кажат, вече не те обичам/искам/задушаваш ме и да пробваш да направиш промяна/вземеш решение за бъдешето, друго да те правят на маймуна, а междувременно ти да даваш всичко от себе си (или поне така мислиш). Тооо, изневеряващият първо себе си не уважава, но ако съм потърпевша страна, това, предполагам, малко ще ме вълнува, а на обиди отвръщам подобаващо - не включва обгрижване на кръшкача.

# 189
  • Мнения: X
Аз едно не разбирам. Като единият е тръгнал да изневерява, не може ли поне да си покрива следите? Или яко се услажда новата тръпка и става невнимателен/на?
Понеже в днешно време има как да се скриеш, освен ако не си в село или малък град. На мен ми е нагло да се лензиш по месинджъра с някаква кака... Като цяло времето след работа вечер е времето, в което вкъщи се виждаме и можем да общуваме. А тоя седи на чатче...

Поне като вършат нещо, да се крият качествено.

Аз телефони не следя и не ровя, за мен е грозно да чета и да търся под вола теле. Но съм съгласна с Фивър, не си делим телефоните толкова на "мой" и "твой", особено ако сме на вън и единия остане без батерия и т.н. За снимки ползваме моят, защото е с по-хубава камера. Понякога като пише някой приятел, отговаряме вместо другия, пример: пишат на неговия тел за кафе, но отговарям аз, защото събота и неделя имаме традиция цялата компания да ходим в едно заедение да пием кафе/бира.

# 190
  • София
  • Мнения: 12 946
Аз едно не разбирам. Като единият е тръгнал да изневерява, не може ли поне да си покрива следите? Или яко се услажда новата тръпка и става невнимателен/на?

Според мен е комбинация от липса на уважение към половинката (приемат я за досаден дразнител) и някаква степен на сигурност, че каквото и да правят, няма да ги зареже, ако изобщо им пука на даден етап вече. Тези са съвсем друг типаж от серийните изневеряващи, които трупат бройки, но са решили, че половинката ще е тази, която ще им поддържа домакинството и ще им гледа децата. Вторите обикновено са по-внимателни, защото са си подбрали угодна съпруга и си пазят рахата.

# 191
  • Мнения: 18 866
"Угодните съпруги" знаят всичко, просто си траят. Няма начин такова нещо да остане скрито повече от 2-3 месеца, ако ще и да си в Ню Йорк.

# 192
  • София
  • Мнения: 12 946
Ами те затова са угодни Wink

# 193
  • София
  • Мнения: 35 301
Угодно да си шетам от кмх на кхм и да си мисля - тоя моя глупак луд ли е, е нищо повече от личностен емоционален дефицит, който лично сама разтягам във времето.
Срам пред себе си нямат някои хора и си трият гузната съвест в чужди гърбове.

# 194
  • Мнения: 4 818
Зависи колко истински и как си живял с/ до/ заедно/ използвайки и т.н. този човек.  Истината винаги е в малките детайли - жестове, думи и отворените сетива.

Общи условия

Активация на акаунт