Преследвач

  • 13 041
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 902
И аз съм две ръце да се разкаже всичко на мъж, семейство, приятели. Вярно всички ще се притеснят, но криенето на проблема само дава козове в ръцете на този луд. После абсолютно блокиране от всички мрежи, телефони. Ама и приятели и роднини да го блокират, въобще да няма достъп до профилите на всички ви. И жалби, разбира се, в полицията. Ако трябва и до медиите. Няма лошо да се раздуха проблема, със сигурност не си единствената, дето има проблеми с някоя откачалка. А като нищо ще излязат и негови бивши жертви. Гласност трябва, да разбере нахалникът, че не си сама. Много неприятна ситуация..

# 16
  • Мнения: 1 623
Здравейте,
Опитах два пъти да говоря с мъжа ми - отнесе се хумористично. Каза, че това са глупости: "А, да бе, следи те някой. Не ме занимавай с глупости". Не съм влизала в детайли, просто опитах да започна разговор с него като му казах, дебнат ме, забелязвам, че и той ме прекъсна и каза, че са глупости. То част от причините да се разделим беше точно, че трудно изразява емоциите си
Не мога да изчезна от населеното място, най-малкото имам дете, което тепърва ще е 1 клас и изплащаме ипотека.
Скрила съм се от социалните мрежи, блокирах да не могат да ме търсят скрити номера.
Фантазията е около това, че раздялата е временна, ще ме чака цял живот, защото съм всичко и оттам липсва ресурс въобще да стигне до осмисляне, че няма "ние". Притеснявам се дали няма да направи нещо на детето ми или на някой близък за да ме накаже.
Той никога не ме е заплашвал буквално, всичко е прекарано през "любов" и "копнеж". Мисля, че заплаха от трето лице би предизвикала ответна агресивна реакция.
Не мога да правя снимки, тъй като той винаги е в движение, никога не е спрял на едно място, а нямам заплашително съобщение, само такива с любовни истории.
Не приемам подаръците - последно колегите ми, които не са знаели са приели от куриер огромен букет.
Буквално се опитвам да изчезна и да се скрия, но не ми се получава, а само вървя и се оглеждам. Разбрах, че с правене, че не се случва и надежда само да се размие няма да стане. Сега се опитвам да изградя план за действие, в който да минимализирам страничните негативни въздействия, най-вече за детето ( притеснява ме да не ме спре на улицата и пред детето да направи нещо).
Мислих си дали да не извикам негов близък приятел и да му разкажа за ситуацията с идеята да поговори с него? Как мислите?
Колкото до ограничителна заповед - тя се издава на база закон за защита от домашно насилие, което важи и за бивши, но трябва да докажеш, че сте съжителствали заедно (така поне ми обясниха) и да приложиш доказателства.

# 17
  • София
  • Мнения: 19 306
Какво да ти кажа, освен - за чий .....се върна при мъжа си, щом реагира така? Заради ипотеката?
Разкажи му истинската причина, а не "без подробности". Букети, подаръци и т.н. - ВСИЧКО. Не си виновна, че ти се е лепнал някакъв ненормален, можеше да стане и без да имате връзка.

Хвърлянето на умерен бой не е зле като идея, но наистина изпълнителят трябва да е някой близък. Иначе треперенето и охкането типично по женки може да продължи много. По-добре ужасен край, отколкото ужас безкрай.
Мен ако питаш - спасявай се и от двамата, но едва ли ще стане.
Дори да е скрит номер - вдигни, като изрично кажеш, че не желаеш да общува с теб, междувременно записвай. Със записа иди в полицията, все е нещо. И да, добре те съветват да излъжеш, че те причаква.

Последна редакция: пн, 25 юли 2022, 15:21 от Cuckoo

# 18
  • Мнения: 10 902
Е, браво на мъжа ти! Може ли такова нещо... нямам думи... значи първо почваш от мъжа ти. Поставяш въпроса сериозно и без извинения. Ти, ако на него не можеш да разчиташ да ти е опора..

# 19
  • Мнения: 6 196
И за интимни отношения също се издава. Просто онези от районното искат да си бъркат в носа по цял ден и гледат да отбият всяква работа допълнително. Отиваш, пускаш жалба, пишеш и че те е причаквал и заплашвал устно, нека иде да докаже че лъжеш. Ще го привикат  да му връчат предупредителен протокол, след тва можеш да му трошиш главата, може и да го напръскаш с лютив спрей като те притисне пак за разговор.

# 20
  • Мнения: 6 690
Ама чакай малко. Ти обясни ли му на този твоя мъж всичко от-до? Че си имала връзка с този и всичко подробно. А не само "някой ме следи" ама кой, защо.. обясни всичко.

# 21
  • София
  • Мнения: 35 190
В главата си имаш план далеч от ефективен.
Отиде ли в полицията, пусна ли жалба?
На мъжа си разказа ли всичко?

# 22
  • Мнения: 1 623
Сискоо, ипотеката си е моя, не е обща. Просто мъжът ми е много далеч от подобен типаж и за него такова поведение е необяснимо и някак невъзможно.
Не, не съм разказала за връзката и детайла, защото разговорът и двата пъти е прекъсван с това, че са глупости и има работа и аз спирах. Прави сте, че е трябвало да съм по-настоятелно, но все се надявах това само да отшуми и да изгуби инерция. Но тази сутрин вече реших, че не мога да продължавам така, защото колкото и да не искам да си призная, тази ситуация ме променя и ми влияе, а не мога да живея в страх и една тревожност. Навярно позволих това така да се проточи, защото не е имало пряка заплаха и се надявах да се смени фокусът.
Аз нямам роднини в града, в който живея и не мога да разчитам на тяхна подкрепа.
Ms.Gorgeous, отидох в полицията, казаха ми, че нищо не могат да направят тъй като няма доказателства, че не е статичен за да бъде хванат, а се придвижва с автомобил и винаги може да каже, че просто минава. Да си помисля като го привикат дали няма да агресира и да ме причака след това. Посъветваха ме да не се саморазправям и да не го провокирам, защото цитирам: "може да те набие" и да търся винаги да има хора около мен, когато се случва. Веднъж се обадих на 112, докато дойде патрул - беше изчезнал.

# 23
  • Мнения: X
Грешката ти е в това, че мъжът ти не знае всичко.
Ако идеята ти е била да спестиш, че си имала вземане-даване с оня...

# 24
  • Мнения: 10 902
Ами, хайде вземи се в ръце и разкажи на мъжа ти какво се е случило. Страх те да не се разсърди, че си била с друг ли? А по-добре ли е да те е страх от някакъв луд?

Ти недей слуша полицията, егати и полицията. Недей да подаваш жалба, щото може да те набие... страхотна логика и то от полицай... значи всеки нахалник и откачалник може са си прави каквото иска, ей отвратителна работа!

# 25
  • София
  • Мнения: 19 306
izgaria6tata, щом нямаш роднини в града, единствено ти остава да натиснеш мъжа си.
Но ти не поднасяш нещата адекватно. Започваш със "някой ме преследва", без да разкриеш истинската причина, и аз не бих ти повярвала.
Кажи му "имах връзка и този ми се лепна и няма отърване" и тогава гледай чудо - честта му ще бъде засегната.

А полицаите реагират като мъже, разбира се - ще те плашат с бой, защото виждат че те е страх и защото са солидарни с муньото. Следващия път заплаши, че ще пуснеш сигнал до по-висшето ръководство и до медиите.
И всъщност може да го направиш - като използваш струната за домашно насилие и поукрасиш нещата.

Последна редакция: пн, 25 юли 2022, 15:36 от Cuckoo

# 26
  • Мнения: 1 578
Снимки най-добре да прави познато момче или момиче с повече свободно време. Жалба в полицията не подавайте директно срещу него, а по-скоро подайте сигнал, че в района в който живеете/работите, има оплаквания от жени. Подновявайте сигнала периодично. Подсигурете си сигурни свидетели. Без мъж на Ваша страна, който да осигури постоянна елементарна физическа закрила, не предприемайте рисковани ходове. Съпругът трябва да заеме страна, ако не той - следващият по веригата близък човек от мъжки пол - колега, познат, само трябва да е отзивчив човек. Детето дръжте надалеч от цялата работа. В Бургас имаше преди време едни млади момчета, които се разправяха с педофили и снимаха за тях филм по телевизията. Има какво да се научи, интересен репортаж:
https://nova.bg/news/view/2022/01/29/354922/ничия-земя-ловци-на-педофили-видео/

# 27
  • Мнения: 1 358
Авторке, планът ти е абсолютно неефективен, последвай съветите които ти бяха дадени.

И бъди по настоятелна към мъжът си. Кажи му точно какво става, не с увъртане - директно започваш с това, че бивше гадже те преследва и разказваш с всички подробности.

Да не би да те е страх да му кажеш, че си имала връзка с друг докато сте били разделени?

Последна редакция: пн, 25 юли 2022, 15:43 от Tessaria

# 28
  • Мнения: 14 935
Мъжът ти - хващаш го и му казваш, че с този човек си имала връзка и че те заплашва и теб, и детето ви. Лъжеш, бе!
Това за статичността са пълни глупости. На полицаите не им се занимава. Независимо дали е 'статичен' сталкерът, пуснеш ли веднъж жалбата, са длъжни да го намерят и да обяснява. Полицаите се мъчат да те спрат да пускаш жалба, защото тогава ще трябва да се размърдат.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 406
На мъжа ти сядаш и казваш всичко. Не с намеци. Явно не е наясно с истината. "Докато бяхме разделени, имах връзка с един, който не приема раздялата ни и сега ме преследва, заплашва и т.н." Не просто "някой ме преследва".
Ако и след изясняване на всичко продължи да му е смешно, виж следния съвет:
...
Мен ако питаш - спасявай се и от двамата, но едва ли ще стане.
...

+1

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт