Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 71

  • 25 324
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 701
Пуснах изследвания днес. Реших и антитела да пусна (за всеки случай, винаги са били ниско в референтните), нищо че съм "само" с хипофункция и дори никога не съм имала ТСХ над норма...Ударя ли ТСХ 3 и сбогом на отслабването...
Резултатите от днес са:

Резултатите от септември 2021 г (тогава бях на по-ниска доза):

Т3 се е закотвило около 2,700 и там си стои...😫 Не знам вече какво да правя, идеи?🤔🤔
Поне феритинът съм го качила до 82,75 (септември беше 14-15). Но доста ми се влоши настроението, като видях резултатите от щитовидните...🙄🤨

# 16
  • Мнения: 790
Моето Т3 спада много, дори и след като започнах хормон. Сега приемам селен и цинк- някъде прочетох,че помага, ама ще видим.

# 17
  • Мнения: 13
Здравейте, за първи път пускам такива изследвания и резултатите никак не са добри. Веднага ми е изписано лечение. Тъй като правим опити за забременяване, но така и не се получи ( ето и причината) въпроса ми е кога да очаквам да спада тсх, за какъв период от време се очаква да вляза в норма.

# 18
  • Мнения: 48 023
Олеее
Ами почваш хормона и постоянно изследване, ще видиш как се повлиява
Индивидуално е

# 19
  • Мнения: 13
Разбирам. Явно си е до организъм. Ще се надявам по бързо да успея да го сваля 😩
Олеее
Ами почваш хормона и постоянно изследване, ще видиш как се повлиява
Индивидуално е

# 20
  • Мнения: 48 023
Спокойно
Намерили сте проблема и ще действате
Това е добре

# 21
  • Мнения: 2 324
Само да допълня, че хормона се започва в ниска доза 12.5 или макс. 25 мкг, като следиш как се чувстваш, че като нищо ще те лепнат от началото на 50. Аз в началото няколко дни вдигах кръвно дори от 12.5.

# 22
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Здравейте, за първи път пускам такива изследвания и резултатите никак не са добри. Веднага ми е изписано лечение. Тъй като правим опити за забременяване, но така и не се получи ( ето и причината) въпроса ми е кога да очаквам да спада тсх, за какъв период от време се очаква да вляза в норма.

Оу, ужас, с какви дози започнахте (всъщност навремето когато посещавах ендокриноложки, някои искаха с 25, ама други директно с 50). Инак класическата препоръка е изследване след 45 дни (в твоя случай може да направиш изследване след месец). Но ето ти на първия ти пост в тая тема, първия съвет, който да запомниш и да следваш неотклонно, отсега нататък когато изследваш тсх и фт4 абсолютно винаги изследвай и фт3. Успех. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 13
Изписаха ми Л Тироксин 100, по половинка сутрин. Лекарката ми каза още другата седмица да отида при нея да и кажа как се чувствам от лекарството.

# 24
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Ами да, както и предполагах започнали са те с 50, и следващата седмица ако се чувстваш добре, ще ти го увеличат на 100.

# 25
  • Мнения: 13
Най вероятно да. И лекарката ми беше изумена от изследванията. Дори ме попита “Ти как си жива бе момиче” 🤣🤣
Дано ми действат добре, без странични ефекти.
 
Ами да, както и предполагах започнали са те с 50, и следващата седмица ако се чувстваш добре, ще ти го увеличат на 100.

# 26
  • Мнения: 12
.  Здравейте,за първи път изследвам щитовидни хормони поради проблеми с цикъла.Може ли да ми кажете дали има нешо притеснително в тях преди лекар да ги разчете?Благодаря

# 27
  • Мнения: 5 895
Здравей! Пусни и антителата - TAT и MAT, за да се доизясни картинката.
За момента - имаш хипофункция на щитовидната жлеза.
По принцип, не споменаваш на колко години си и дали целиш забременяване. Като цяло, при тези стойности на показателите, може да почнеш малка доза синтетичен хормон.
Не е зле да се изследваш и за някои дефицити на витамини и минерали - D, B12, Фолиева киселина, Феритин, Желязо и т.н.

# 28
  • Мнения: 12
Благодаря.На 35г с едно дете.За съжаление при половите форми и картината е още по-зле Не знам дали бременност е възможна 😒

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 12
Здравейте!
Моля да ми помогнете да интерпретирам следните резултати:
TSH - 0,288 (норма 0,350-4,940)
FT3 - 4,14 (норма 2,43-6,01)
FT4 - 10,94 (норма 9,01-19,01).
В момента приемам Еутир. 100 мг. При предишното изследване резултатите бяха следните:
TSH - 1,482 (норма 0,350-4,940)
FT3 - 4,78 (норма 2,43-6,01)
FT4 - 10,68 (норма 9,01-19,01).
Тогава приемах по-ниска доза хормон - 50 мг. Не мога да разбера защо TSH пада, а FT4 не се повишава.
Имам Хашимото (антителата са ми в норма, но при прегледа се установи, че има изменения), имам и ИР, наднормено тегло. Симптоми: липса на енергия, косопад, тревожност, невъзможно отслабване. Не консумирам глутен, млечни  - да, но умерено. Отскоро започнах да приемам желязо под формата на сироп, заради нисък феритин - 20,43 (норма от 4,63 до 204,00).

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт