Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 71

  • 25 358
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Объркан хипофизен отговор, трябва да оправиш ир и нещата ще се подобрят. Провери витамини д и б12, относно феритина проучи сорбифер (помага за вдигане на феритина).

# 31
  • Мнения: 220
...

Последна редакция: нд, 14 авг 2022, 14:17 от VSSh

# 32
  • Габрово
  • Мнения: 12
Объркан хипофизен отговор, трябва да оправиш ир и нещата ще се подобрят. Провери витамини д и б12, относно феритина проучи сорбифер (помага за вдигане на феритина).

Благодаря за отговора. Изследвах наскоро витамините:
B12 - 414 (норма 187-883), D3 - 26,54, (знам, че не е оптимален, приемам в момента под формата на спрей). С ИР се боря, но е трудно, преди вземах Глюкофаж, но се оказа, че вреди на черния ми дроб и го спрях. Сега се опитвам без лекарства. Ще проуча дали тук има Сорбифер, живея в чужбина. Изписаха ми Feroplex, който е под формата на сироп и няма странични ефекти, надявам се, че е ефикасен също.

# 33
  • Мнения: 5 900
Благодаря.На 35г с едно дете.За съжаление при половите форми и картината е още по-зле
Скрит текст:
Не знам дали бременност е възможна 😒

Тези хормони точно на трети ден от МЦ ли са изследвани? Ако е така, стойностите действително не са добри. Ако планираш още една бременност, задължително пусни АМХ + Inhibin B, пак на трети ден от цикъла.
За антителата вече споменах - тествай ги, за да видиш дали нямаш Хашимото.
Може също да провериш Инсулин + Глюкоза, сутрин, на гладно и жадно, преди да си пила кафе или пушила. Особено ако си с наднормено тегло.

# 34
  • Мнения: 12
Благодаря.На 35г с едно дете.За съжаление при половите форми и картината е още по-зле
Скрит текст:
Не знам дали бременност е възможна 😒

Тези хормони точно на трети ден от МЦ ли са изследвани? Ако е така, стойностите действително не са добри. Ако планираш още една бременност, задължително пусни АМХ + Inhibin B, пак на трети ден от цикъла.
За антителата вече споменах - тествай ги, за да видиш дали нямаш Хашимото.
Може също да провериш Инсулин + Глюкоза, сутрин, на гладно и жадно, преди да си пила кафе или пушила. Особено ако си с наднормено тегло.

Благодаря отново🙂На третия ден са пускани,да.Нямам проблеми с кръвната захар,въпреки че скоро не съм пускала изследвания.Проблеми с килограмите нямам,тренирам 4-6 пъти седмично и се опитвам да се храня здравословно.Ще запазя час за ендокринолог и гинеколог и ще видим от къде да започнем🤞

# 35
  • Мнения: 27 720
Четох, че естрогенът и пригестеронът може да се свързват с щитовидния хормон и така той да не се усвоява. В такъв случай, когато е най-удачно да се изследват двата хормона? На трети ден от цикъла или пригестерон се изследва по друго време? Знам, че за половите хормони кога да изследваш зависи от това за какво искаш да ги изследваш...🤔
Попаднах отново на тази статия...Някой изследвал ли е SHBG?


И една молба, ако някой приема Аку-тирокс...
Скрит текст:
Имам нужда от рецепта, ако някой има желание да я сподели.🙂 Искам ми се да пробвам с това, вместо да увеличавам дозата на Л-тироксин с много...Явно по някаква причина не го усвоявам достатъчно добре.🙄   

# 36
  • Мнения: 11 876
Прогестерон се изследва на 7-ми ден след доказана овулация, тогава му е пикът.  Естроген може и на 3-ти ден, но ако ще се проверява за доминатност е хубаво да се пусне заедно с прогестерона. Аз този месец планувам да ги пускам, но трябва да си взема тестове за да засека овулацията.

П.П. преди да се информирам по темата, мамолог ме накара да пусна прогестерон на 21-ви ден и само си изгорих парите на вятъра. Т.е. това е пресметнато като идеален вариант - овулация на 14-и ден и 7 дни по-късно 21-ви изследването. Само, че после разбрах, че ако не е спазено точно да е 7 дни след доказана О, нищо не значи резултата...защото може да е нямало О, може да е била по-рано или да е по-късно... А се търси пик по това време и това, че ще засече ниски нива примерно, може да е защото О е минала по-рано

А SHBG, беше пускала една ендокриноложка на моя позната, аз не съм изследвала

# 37
  • Мнения: 27 720
Аз мисля, че моята овулация беше преди няколко часа.😁 Обикновено я усещам- бодване в единия яйчник, леко течение и др. Как се изчислява точно седмия ден?🤔 Ако реша да изследвам, заедно с днешния ден ли трябва да смятам?
И SGBG не ми е ясно дали също трябва да се изследва в определен ден или това няма значение...Не ми се иска да пускам "на сляпо" в произволен ден, ако трябва да е в точно определени дни от месеца.

# 38
  • Мнения: 11 876
Хаха замисли ме и мен, 7 дни след О....така, че би трябвало ако ти е била днес, да почнеш да броиш от утре.

А SGBG е по-специфично изследване, мисля, че на моята позната го правиха във връзка със завишен тестостерон и андрогени. Тоест не знам каква информация ще ти донесе.
Ето какво пише тук:
https://www.cibalab.com/dokuwiki/doku.php?id=hormones:shbg

# 39
  • Мнения: 27 720
Ами, някъде пише и да се изследва на седмия ден...😁 Затова се зачудих как точно се брои.🙂

# 40
  • Мнения: 11 876
Да де на 7-я ден си е, но след О хаха, т.е. броиш от следващия ден и на седмия отиваш да ти вземат кръв Simple Smile .

# 41
  • Мнения: 1 518
Долче, за акутирокса никога не са ми искали рецепта. Мисля, че няма да имаш проблем в аптеката.

# 42
  • Мнения: 27 720
Бонго, а дали поддържат наличности по повечето аптеки или трябва да се поръчва? Как напасна дозата на Аку-тирокс спрямо дозата на хормона на хапче? Предполагам, че от течния се приема по-малка доза?

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 01:09 от dolce miele

# 43
  • Близко съм
  • Мнения: 818
Добър вечер, Реверсивен т3 как е записан в лабораториите? Да го изследвам, другото,което е с доста висок калций съм 2.60 рефер. Стойност 2.50  утре ще си запиша час за ендокринолог, и тъй като четох че е свързан с парат хормона , някой от вас изследвал ли го е на  чист ден ли се пуска или по време на менструацията?

# 44
  • Мнения: 1 518
Бонго, а дали поддържат наличности по повечето аптеки или трябва да се поръчва? Как напасна дозата на Аку-тирокс спрямо дозата на хормона на хапче? Предполагам, че от течния се приема по-малка доза?
Обикновено имат по 1 кутия, но ако поръчаш, идва същия ден или другата сутрин. Нямат количества като еутирокса, но по 1 бр държат. Вътре са 2 бутилки, а дозите варират от 10 до 3000 взависимост от приеманата доза. Тъй че 1 кутия може да дойде и за повече от месец. При нас е за 33 дни. Започваш със същата доза, с която си на хапчета. След 45 дни правиш контрола и ако тр намаляваш. Да, много по-добре се усвоява от таблетната форма и може да се наложи сваляне на дозата. А наблюденията при детето са ми и, че е много по-добра конверсията от т4 в т3 с течния вариант.

(Аз обикалям няколко аптеки и така купувам  повече.Bowtie)

Общи условия

Активация на акаунт