Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 71

  • 25 348
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Добър вечер, Реверсивен т3 как е записан в лабораториите? Да го изследвам, другото,което е с доста висок калций съм 2.60 рефер. Стойност 2.50  утре ще си запиша час за ендокринолог, и тъй като четох че е свързан с парат хормона , някой от вас изследвал ли го е на  чист ден ли се пуска или по време на менструацията?
Не мисля, че има такава връзка, но би могла да изследваш витамин д, йонизиран калций и фосфор (евентуално и калцитонин, който заедно с паратхормона и витамин д участва в обмяната на калция и фосфора), реверсивния т3 обикновено е записан така - rt3.

# 46
  • Мнения: 5 898
Изследвала съм SHBG на 2-3 пъти в миналото и при мен, очаквано, стойностите всеки път са били относително ниски, което напълно кореспондира със заболяванията ми. Не си спомням в кой ден да цикъла съм го тествала, но мисля, че на трети, заедно с останалите полови.

От друга страна - към момента много подобрих начина си на живот и, респективно, всички показатели, които изследвам напоследък, са с добри стойности, та предполагам, че и при SHBG може да има оптимизиране.

# 47
  • Мнения: 293
Момичета, привет!

С Хашимото съм и ИР, след 6 месеца на ВМ-НВД съм качила холестерола от 6 на 8, как да действам?

# 48
  • Gotham City
  • Мнения: 220
Интересен въпрос! Аз съм с ИР и след същия режим за 2 месеца покачих холестерола над 8. Изписаха ми Езен, който не е статин.
 Трябва да ограничиш животинските продукти. Нищо мазно от животински произход, без свинско, само пиле, заек, риба, и то чисто месо, без кожа. Без масло, пълномаслени продукти, яйца много ограничено, около 2 на седмица и по-добре белтък. Много зеленчуци, плодове не са ок, щом си с ИР. Пълнозърнести продукти. Аз даже ограничавам и растителните мазнини, гледам на ден да консумирам около 1 с.л. зехтин. Освен това е хубаво да има движение - бягане, бързо вървене, плуване. Това ми дадоха като насоки, може би има още полезни съвети. Дано някой сподели.
Скоро четох, че при рязко отслабване, холестеролът може да се повиши. А с НВХ режим го има отслабването. Това също може да е една от причините за повишението.

# 49
  • Мнения: 293


Вече ще се гръмна!

Бел Епок, благодаря за отговора.

Явно ще намаля мазнините, с ниски въглехидрати съм, явно ще се беся…🤣🤣🤣

Тренировките са ми бомба, храната изчистена - без плодове, картофи, ориз, пшеничени, пакетирани, за торти, пасти, мед и захар, даже не можем да говорим.

Този холестерол ме хвърли в тъча, беше 6 преди шест месеца, но с повечкото мазнини явно съм го вдигнала. Вече съм 60 кг., 167 височина и добра мускулна маса / за жена, де/. Не знам накъде да свалям повече, ще заприличам на кощрамба.😂😂😂

Момичета, а вижте и грешката при гликираният хемоглобин - 2,5%.

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 16:02 от MinaRu1982

# 50
  • Мнения: 27 709
И аз щях да питам...какъв е този гликиран хемоглобин?🙃 Глюкомер имаш ли? 2,5% гликиран май е нещо като средна глюкоза 3,5?🤔🤔
За холестерола виж и това (триглицеридите и VLDL холестеролът ти са ниски; не разбрах този non-HDL холестерол какъв точно е- за първи път го виждам):

# 51
  • Мнения: 293
И аз щях да питам...какъв е този гликиран хемоглобин?🙃 Глюкомер имаш ли? 2,5% гликиран май е нещо като средна глюкоза 3,5?🤔🤔
За холестерола виж и това (триглицеридите и VLDL холестеролът ти са ниски; не разбрах този non-HDL холестерол какъв точно е- за първи път го виждам):


Да, имам 3 глюкомера!🤣

Като психопат съм вече, за мен това е сгрешена стойност!

И аз за първи път виждам non-HDL, ще го разуча.

# 52
  • Мнения: 27 709
Еее, не можеш да ме стигнеш, аз имам 5 глюкомера!😄🤣😂
Ами, странен е този гликиран хемоглобин, а пък този вид холестерол не мога да го засека спрямо другите холестероли откъде идва и как е изчислен...VLDL e разликата между LDL и HDL...

# 53
  • Мнения: 293
Еее, не можеш да ме стигнеш, аз имам 5 глюкомера!😄🤣😂
Ами, странен е този гликиран хемоглобин, а пък този вид холестерол не мога да го засека спрямо другите холестероли откъде идва и как е изчислен...VLDL e разликата между LDL и HDL...

Свързах се с личната лекарка, сега ще проверяваме в лабораторията, възможно ли е разликата да е от метода на изследване - TINIA?

Долче?

# 54
  • Мнения: 27 709
Хм, ами нали си има все пак референтни стойности? Би трябвало да са точно за използвания метод на изследване...🤔

# 55
  • Мнения: 293
Хм, ами нали си има все пак референтни стойности? Би трябвало да са точно за използвания метод на изследване...🤔

Ами, 4,2-6,1!

Значи средно, 3 месеца назад, съм била между 2 и 3 кръвна захар, което е абсолютно невъзможно. 

Объркали са нещо, аз такава цифра на ГХ не съм виждала никога.

Както и да е. Ще разбера истината.

Благодаря, Долче и Бел Епок. 🙏

# 56
  • Мнения: 1 518
Ако този гликиран е верен, черният дроб се опитва да прави глюкоза от де що види в тялото, за подържа жизнените му процеси и няма време да презареди резервите в случай на хипоглекимия. Много е вероятно затова и холестеролът да е такъв. Наистина повтори гликирания, защото ако е верен, не е никак добре и е животозастрашаващо.

(Сори, ама, нвх и веганството са най-великата глупост на 21 в., от които тепърва ще избуят много други автоимунни, като напр МС. Лично мнение!)

# 57
  • Мнения: 626
Здравейте,  Минавам да ви подпитам относно Тат и Мат. Имам стойности Мат над 1300 :О  така е описано в изследването. Възможно ли е да са толкова много 😳 чак се зачудих дали не е грешка ?! TSH, ft3, ft4 са в норма. ТАТ също е завишен. Имам диагностицирано хашимото, но не приемам хормон. Спрях го няколка месеца след раждането понеже беше паднало доста Tsh.

# 58
  • Мнения: 293
Ако този гликиран е верен, черният дроб се опитва да прави глюкоза от де що види в тялото, за подържа жизнените му процеси и няма време да презареди резервите в случай на хипоглекимия. Много е вероятно затова и холестеролът да е такъв. Наистина повтори гликирания, защото ако е верен, не е никак добре и е животозастрашаващо.

(Сори, ама, нвх и веганството са най-великата глупост на 21 в., от които тепърва ще избуят много други автоимунни, като напр МС. Лично мнение!)


Бонго, благодаря, че взе отношение!

Днес пак ще го пусна, защото съм в шок, сега си измерих КЗ - 4.8 е.

Последна редакция: вт, 16 авг 2022, 10:19 от MinaRu1982

# 59
  • Мнения: 2 324
Идеи за подобряване не усвояването на еутирокса и подобряване на конверсията? Че само увеличавам - другия месец ще ходя на изследвания и сигурно пак ще съм за корекция на дозата.

Общи условия

Активация на акаунт