Изследване на ХОРМОНИ – 25 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 43 711
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 53
Здравейте!
Правим опити за бебе. Това са резултатуте на мъжа ми. Ше може ли мнение? Вижда се,че кортизолът е много висок,но той беше много напрегнат преди да му вземат кръв.

# 721
  • Мнения: 1 232
Защо сте изследвали кортизол?
Не мога да коментрирам останалите неща, но витамин Д е в сериозен дефицит.
Интересно е, че моят мъж също има дефицит на витамин Д, а януари месец нямаше - беше на долна граница, но все пак в нормите. А сега юни под долна граница, при положение, че вече ходи с тениски и къси панталони, поне 1-2 в седмицата работи навън на слънце, има ТКЗС-ски тен 🧐 Поне сега сам поиска да пие от моя витамин Д.

# 722
  • Мнения: 53
Защо сте изследвали кортизол?
Не мога да коментрирам останалите неща, но витамин Д е в сериозен дефицит.
Интересно е, че моят мъж също има дефицит на витамин Д, а януари месец нямаше - беше на долна граница, но все пак в нормите. А сега юни под долна граница, при положение, че вече ходи с тениски и къси панталони, поне 1-2 в седмицата работи навън на слънце, има ТКЗС-ски тен 🧐 Поне сега сам поиска да пие от моя витамин Д.

Явно стоенето на слънце не означава автоматично качване на витамина.
Кортизолът знам,че е важен хормон и ми беше любопитно, то пък се оказа доста над нормата.

# 723
  • В сърцето на трима мъже...
  • Мнения: 29
Здравейте,

Моля и аз за мнение с готовите резултати. На пръв поглед е видимо, че АМХ е нисък, но пък  за годините ми вероятно е нормален:


Часът ми за лекар е в събота и искам да знам какво да очаквам Neutral Face

# 724
  • Мнения: 9
Здравейте, искам да попитам за мнение на моите резултати. Понеже доста напълнях и реших да си пусна изследвания. Личната ми каза първо годишните и ако има нещо нередно тогава допълнително и други. Според нея всичко е наред, само желязото и витамин Д са ми ниски. Но доколкото знам ТСХ трябва да е под 2 за бременност. Не пожела и обременяване с глюкоза, панеже захарта е в норми. Но миналата година като си бях в България ми направиха и казаха, че съм с ИР. Но понеже тук ми бяха казали, че всичко е ок и не си вдех лекарството да го пия..Споделям и резултатите;
Кръвна захар: 80           74-99
Желязо :           40           37-145
Витамин Д:      15.2        >30
ТСХ:                   3.20        0.35 - 4.9
Т3:                     1.01         0.35 - 1.9
Т4:                     9.4           4.8 - 11.7

# 725
  • Мнения: 290
Обременяване сами можете да си направите във всяка лаборатория. ИР не е шега работа и задължително трябва да се вземат мерки, поради много причини, най-малката от които качените кг...

# 726
  • София
  • Мнения: 36 110
Здравейте,
Скрит текст:
Моля и аз за мнение с готовите резултати. На пръв поглед е видимо, че АМХ е нисък, но пък  за годините ми вероятно е нормален:


Часът ми за лекар е в събота и искам да знам какво да очаквам Neutral Face
Здравей!
Показват НЯР, но за годините ти са добре, според мен.
АМХ е желателно да се пуска заедно с Инхибин В ( на 3 ден от МЦ) - тълкуват се заедно и защото АМХ може да варира и зависи от много неща - вкл. от серумните нива на много витамини и минерали ( споменавам го, защото това е най-лесния начин да му се повлияе и то в положителна посока ... доказано през годините, многократно).
ПП.
Сега си спомням, че когато търсехме напр. ВМИглика по аптеките  не бяха чували за нея... доставяха ни я спортните магазини ( GNC, Мусаши )... търсихме я под името - Йонотера биенис, че има и други видове Simple Smile.. а първата по-сериозна информация ( медицинска) за нейните ползи които открих ( около 2002 г. ако не бъркам ) беше, че се използва от израелска клиника по репр. медицина при случаи на цервикален стерилитет ( когато проблема е в цервикса (МШийка) и ЦСлуз) и са постигнати много добри резултати. Както и за Гуаифенезин-а ...както и да е Simple Smile
Ако някой се интересува - в сайта Зачатие, (създаден по-късно) , в библиотеката, има много полезна информация, с преведена литература от различни чужди клиники по репрод. медицина ( по-късно момичетата започнаха да превеждат и да  качват различна, полезна информация от различни, чужди клиники по репр. медицина).


Здравейте, искам да попитам за мнение на моите резултати. Понеже доста напълнях и реших да си пусна
Скрит текст:
изследвания. Личната ми каза първо годишните и ако има нещо нередно тогава допълнително и други. Според нея всичко е наред, само желязото и витамин Д са ми ниски. Но доколкото знам ТСХ трябва да е под 2 за бременност. Не пожела и обременяване с глюкоза, панеже захарта е в норми. Но миналата година като си бях в България ми направиха и казаха, че съм с ИР. Но понеже тук ми бяха казали, че всичко е ок и не си вдех лекарството да го пия..Споделям и резултатите;
Кръвна захар: 80           74-99
Желязо :           40           37-145
Витамин Д:      15.2        >30
ТСХ:                   3.20        0.35 - 4.9
Т3:                     1.01         0.35 - 1.9
Т4:                     9.4           4.8 - 11.7
Здравей!
ТСХ над 2.0 - показва, най-общо, че има Хипофункция на ЩЖ ( но са важни и Т3 и Т4)... и това, при бременност, носи риск за самата бременност и за нормалното развитие на ембриона.
Самата Хипофункция на ЩЖ носи риск и за всеки, който я има Simple Smile , но не всеки и обръща внимание, докато не се проявят по-сериозни симптоми/проблеми - напр. ИР, качване на кг, проблем със ССС-ма, с косата, психиката и т.н.
Когато някой е с Хипофунция на ЩЖ, преди зачеване е желателно да държи ТСХ в оптимални граници, като идеалните са 0,5-1,0, като много важни са и нивата на Т4 и Т3.

За изследванията - имаш Хипофункция на ЩЖ, дали ще я контролираш или не - ти си решаваш.
Само КЗ - нищо не показва, защото при ИР е висока не КЗ, а Инсулина.
Имаш много сериозен дефицит на вит. Д... предполагам, че имаш и други дефицити на витамини и минерали  ( просто съвет да ги провериш, ако желаеш)
За обременяване с глюкоза - ако чаках лекар да ми препоръча това изследване, още нямаше да зная, че съм с ИР. Simple Smile
Хипофункцията на ЩЖ -  също сама си я "доказах". С един куп, най-различни изследвания отидох при д-р Катя Тодорова, с които едва ли не аз и показах къде имам проблеми ... и на което тя не се обиди ( защото други лекари го правят, ако нещо не е препоръчано от тях), беше супер любезна и ми назначи терапия.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 08:01 от denis©

# 727
  • Мнения: 495
Здравейте,
Скрит текст:
Моля и аз за мнение с готовите резултати. На пръв поглед е видимо, че АМХ е нисък, но пък  за годините ми вероятно е нормален:


Часът ми за лекар е в събота и искам да знам какво да очаквам Neutral Face
Здравей!
Показват НЯР, но за годините ти са добре, според мен.
АМХ е желателно да се пуска заедно с Инхибин В ( на 3 ден от МЦ) - тълкуват се заедно и защото АМХ може да варира и зависи от много неща - вкл. от серумните нива на много витамини и минерали ( споменавам го, защото това е най-лесния начин да му се повлияе и то в положителна посока ... доказано през годините, многократно).
ПП.
Сега си спомням, че когато търсехме напр. ВМИглика по аптеките  не бяха чували за нея... доставяха ни я спортните магазини ( GNC, Мусаши )... търсихме я под името - Йонотера биенис, че има и други видове Simple Smile.. а първата по-сериозна информация ( медицинска) за нейните ползи които открих ( около 2002 г. ако не бъркам ) беше, че се използва от израелска клиника по репр. медицина при случаи на цервикален стерилитет ( когато проблема е в цервикса (МШийка) и ЦСлуз) и са постигнати много добри резултати. Както и за Гуаифенезин-а ...както и да е Simple Smile
Ако някой се интересува - в сайта Зачатие, (създаден по-късно) , в библиотеката, има много полезна информация, с преведена литература от различни чужди клиники по репрод. медицина ( по-късно момичетата започнаха да превеждат и да  качват различна, полезна информация от различни, чужди клиники по репр. медицина).


Здравейте, искам да попитам за мнение на моите резултати. Понеже доста напълнях и реших да си пусна
Скрит текст:
изследвания. Личната ми каза първо годишните и ако има нещо нередно тогава допълнително и други. Според нея всичко е наред, само желязото и витамин Д са ми ниски. Но доколкото знам ТСХ трябва да е под 2 за бременност. Не пожела и обременяване с глюкоза, панеже захарта е в норми. Но миналата година като си бях в България ми направиха и казаха, че съм с ИР. Но понеже тук ми бяха казали, че всичко е ок и не си вдех лекарството да го пия..Споделям и резултатите;
Кръвна захар: 80           74-99
Желязо :           40           37-145
Витамин Д:      15.2        >30
ТСХ:                   3.20        0.35 - 4.9
Т3:                     1.01         0.35 - 1.9
Т4:                     9.4           4.8 - 11.7
Здравей!
ТСХ над 2.0 - показва, най-общо, че има Хипофункция на ЩЖ ( но са важни и Т3 и Т4)... и това, при бременност, носи риск за самата бременност и за нормалното развитие на ембриона.
Самата Хипофункция на ЩЖ носи риск и за всеки, който я има Simple Smile , но не всеки и обръща внимание, докато не се проявят по-сериозни симптоми/проблеми - напр. ИР, качване на кг, проблем със ССС-ма, с косата, психиката и т.н.
Когато някой е с Хипофунция на ЩЖ, преди зачеване е желателно да държи ТСХ в оптимални граници, като идеалните са 0,5-1,0, като много важни са и нивата на Т4 и Т3.

За изследванията - имаш Хипофункция на ЩЖ, дали ще я контролираш или не - ти си решаваш.
Само КЗ - нищо не показва, защото при ИР е висока не КЗ, а Инсулина.
Имаш много сериозен дефицит на вит. Д... предполагам, че имаш и други дефицити на витамини и минерали  ( просто съвет да ги провериш, ако желаеш)
За обременяване с глюкоза - ако чаках лекар да ми препоръча това изследване, още нямаше да зная, че съм с ИР. Simple Smile
Хипофункцията на ЩЖ -  също сама си я "доказах". С един куп, най-различни изследвания отидох при д-р Катя Тодорова, с които едва ли не аз и показах къде имам проблеми ... и на което тя не се обиди ( защото други лекари го правят, ако нещо не е препоръчано от тях), беше супер любезна и ми назначи терапия.

Здравейте, включвам се под поста на дамата с въпрос , относно "серумните нива на много витамини и минерали" , които биха повлияли на АМХ (ако е ниско)? Кои са тези витамини, освен вит, Д?
В моя сличай не съм изследвала Инхибин, предстои по време на цикъл да повторя, но АМХ ми е доста зле (под 1). Този месец и ТСХ ми се вдигна на 4.02 от 1.35 преди 2 месеца. Ендокриноложката ми предписа Еутироскин най-ниската доза, за да го регулирам, тъй като и ще следим след 45 дни. Нямам проблем с щитовидната за сега, гледаха ме и на ехограф.

# 728
  • София
  • Мнения: 36 110
Скрит текст:
Здравейте,
Скрит текст:
Моля и аз за мнение с готовите резултати. На пръв поглед е видимо, че АМХ е нисък, но пък  за годините ми вероятно е нормален:


Часът ми за лекар е в събота и искам да знам какво да очаквам Neutral Face
Здравей!
Показват НЯР, но за годините ти са добре, според мен.
АМХ е желателно да се пуска заедно с Инхибин В ( на 3 ден от МЦ) - тълкуват се заедно и защото АМХ може да варира и зависи от много неща - вкл. от серумните нива на много витамини и минерали ( споменавам го, защото това е най-лесния начин да му се повлияе и то в положителна посока ... доказано през годините, многократно).
ПП.
Сега си спомням, че когато търсехме напр. ВМИглика по аптеките  не бяха чували за нея... доставяха ни я спортните магазини ( GNC, Мусаши )... търсихме я под името - Йонотера биенис, че има и други видове Simple Smile.. а първата по-сериозна информация ( медицинска) за нейните ползи които открих ( около 2002 г. ако не бъркам ) беше, че се използва от израелска клиника по репр. медицина при случаи на цервикален стерилитет ( когато проблема е в цервикса (МШийка) и ЦСлуз) и са постигнати много добри резултати. Както и за Гуаифенезин-а ...както и да е Simple Smile
Ако някой се интересува - в сайта Зачатие, (създаден по-късно) , в библиотеката, има много полезна информация, с преведена литература от различни чужди клиники по репрод. медицина ( по-късно момичетата започнаха да превеждат и да  качват различна, полезна информация от различни, чужди клиники по репр. медицина).


Здравейте, искам да попитам за мнение на моите резултати. Понеже доста напълнях и реших да си пусна
Скрит текст:
изследвания. Личната ми каза първо годишните и ако има нещо нередно тогава допълнително и други. Според нея всичко е наред, само желязото и витамин Д са ми ниски. Но доколкото знам ТСХ трябва да е под 2 за бременност. Не пожела и обременяване с глюкоза, панеже захарта е в норми. Но миналата година като си бях в България ми направиха и казаха, че съм с ИР. Но понеже тук ми бяха казали, че всичко е ок и не си вдех лекарството да го пия..Споделям и резултатите;
Кръвна захар: 80           74-99
Желязо :           40           37-145
Витамин Д:      15.2        >30
ТСХ:                   3.20        0.35 - 4.9
Т3:                     1.01         0.35 - 1.9
Т4:                     9.4           4.8 - 11.7
Здравей!
ТСХ над 2.0 - показва, най-общо, че има Хипофункция на ЩЖ ( но са важни и Т3 и Т4)... и това, при бременност, носи риск за самата бременност и за нормалното развитие на ембриона.
Самата Хипофункция на ЩЖ носи риск и за всеки, който я има Simple Smile , но не всеки и обръща внимание, докато не се проявят по-сериозни симптоми/проблеми - напр. ИР, качване на кг, проблем със ССС-ма, с косата, психиката и т.н.
Когато някой е с Хипофунция на ЩЖ, преди зачеване е желателно да държи ТСХ в оптимални граници, като идеалните са 0,5-1,0, като много важни са и нивата на Т4 и Т3.

За изследванията - имаш Хипофункция на ЩЖ, дали ще я контролираш или не - ти си решаваш.
Само КЗ - нищо не показва, защото при ИР е висока не КЗ, а Инсулина.
Имаш много сериозен дефицит на вит. Д... предполагам, че имаш и други дефицити на витамини и минерали  ( просто съвет да ги провериш, ако желаеш)
За обременяване с глюкоза - ако чаках лекар да ми препоръча това изследване, още нямаше да зная, че съм с ИР. Simple Smile
Хипофункцията на ЩЖ -  също сама си я "доказах". С един куп, най-различни изследвания отидох при д-р Катя Тодорова, с които едва ли не аз и показах къде имам проблеми ... и на което тя не се обиди ( защото други лекари го правят, ако нещо не е препоръчано от тях), беше супер любезна и ми назначи терапия.

Здравейте, включвам се под поста на дамата с въпрос , относно "серумните нива на много витамини и минерали" , които биха повлияли на АМХ (ако е ниско)? Кои са тези витамини, освен вит, Д?
В моя сличай не съм изследвала Инхибин, предстои по време на цикъл да повторя, но АМХ ми е доста зле (под 1). Този месец и ТСХ ми се вдигна на 4.02 от 1.35 преди 2 месеца. Ендокриноложката ми предписа Еутироскин най-ниската доза, за да го регулирам, тъй като и ще следим след 45 дни. Нямам проблем с щитовидната за сега, гледаха ме и на ехограф.
Имам предвид, че при дефицит ( на някои витамини и минерали) и по-ниски нива на АМХ и Инхибин В, след попълване на този дефицит и поддържане на оптимални нива - в много случаи, това повлиява положително тези два хормона.
По-важните витамини и минерали, които имат пряко и/или косвено отношение към функцията на репр. с-ма,  са посочени на 1 стр. ( нулевия пост ) на темата.
Напр. вит. Е който не е посочен и който е много важен, дотолкова че самото му име означава, най-общо, витамин на плодовитостта (токо-ферол... от лат., токос - потомство, феро – нося) не е посочен, но е от задължителните добавки за репр. функция.
Но, трябва да се внимава и каква форма се приема, защото има и токсични такива Simple Smile ... дозата също е много важна.

# 729
  • София
  • Мнения: 351
Здравей, denis©,
Търся и аз насоки. Бях на лекар и ме накара да пусна изследвания, но след това не успявам да стигна до нея, много хора и все бременните са с предимство. Днес отново чаках 2 часа и отново не ме прегледаха, а пък се тормозя с изследванията. Накратко на 36г. (есента правя 37) съм, опитваме за бебе от 1г., за съжаление няма резултати Anguished  Нямам деца предишни. При прегледа с докторката, каза, че яйчници всичко е ок, но хормоните вероятно не са по нейно предположение и препоръча да пия фолиева и Омега /пия ги вече 4та седмица/. Казва, че не правя овулация според нея и вероятно е хормонално. Каза да изследвам tsh i ft4 . Резултатите ми са ...лоши според мен  и съм в невероятна паника и стрес и само го мисля. И в момента и ми закъснява, но едва ли съм бременна.  Няма шанс просто.
Правени са на чист ден след цикъл /цикъла ми беше от 11 до 17.05./, изследването е правено на 31.05.
Моля за мнение и насоки какво да пусна още.


Благодаря предварително и хубав ден.

# 730
  • София
  • Мнения: 36 110
Здравей, denis©,
Търся и аз насоки.
Скрит текст:
Бях на лекар и ме накара да пусна изследвания, но след това не успявам да стигна до нея, много хора и все бременните са с предимство. Днес отново чаках 2 часа и отново не ме прегледаха, а пък се тормозя с изследванията. Накратко на 36г. (есента правя 37) съм, опитваме за бебе от 1г., за съжаление няма резултати Anguished  Нямам деца предишни. При прегледа с докторката, каза, че яйчници всичко е ок, но хормоните вероятно не са по нейно предположение и препоръча да пия фолиева и Омега /пия ги вече 4та седмица/. Казва, че не правя овулация според нея и вероятно е хормонално. Каза да изследвам tsh i ft4 . Резултатите ми са ...лоши според мен  и съм в невероятна паника и стрес и само го мисля. И в момента и ми закъснява, но едва ли съм бременна.  Няма шанс просто.
Правени са на чист ден след цикъл /цикъла ми беше от 11 до 17.05./, изследването е правено на 31.05.
Моля за мнение и насоки какво да пусна още.


Благодаря предварително и хубав ден.
Здравей!
Показват, че си с Хипофункция на ЩЖ... нищо страшно, с медикамент се контролира.

# 731
  • София
  • Мнения: 351
Благодаря,  denis©, за бързата реакция, значи направо на ендокринолог  да ходя.

# 732
  • София
  • Мнения: 36 110
Благодаря,  denis©, за бързата реакция, значи направо на ендокринолог  да ходя.
Да, Ендокринолог

# 733
  • Мнения: 44
Здравейте пуснаха ми хормонални изследвания на 4ти ден от цикъла
Според вас всичко наред ли е с резултатите
С ПКЯ съм

# 734
  • София
  • Мнения: 36 110
Здравейте пуснаха ми хормонални изследвания на 4ти ден от цикъла
Според вас всичко наред ли е с резултатите
С ПКЯ съм
Скрит текст:
Здравей!
Добре са. В момента не показват да има ПКЯ... което означа, че вероятността да има О. е голяма.

Общи условия

Активация на акаунт