Всичко ми е каша. Трябва да споделя

  • 9 890
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 186
За жалост, авторке, никой не може да ти отнеме тревогите, защото те са на 3 фронта:
1. Имаш 2 деца.
2. Не обичаш мъжа си (защо направихте цели две деца с него тогава?)
3. Не си сигурна в другия човек.
Доколкото усещам що за душевност си, това твое терзание ще трае с години, докато не се намери някой друг "друг човек", който да те поиска с все деца и с все проблеми. Чак тогава ще има катализатор на раздялата. Дотогава - ще си все в ада на дилеми и терзания.

# 61
  • София
  • Мнения: 13 007
Добре е, че авторката може да се издържа сама, но дори това да значи и с двете деца, пак остава въпросът с логистиката. Ако го прави с идеята да даде шанс на отношенията с любовника да се развият, значи залага на губещ кон. Той й е сипал типичните реплики, които се казват, когато нямаш намерение да задълбочаваш, но искаш да продължиш да ползваш привилегиите. Ако наистина смята, че може да се оправи сама и има шанс да открие любовта (не с колегата), да прекратява тази изфирясала връзка. Ако не, й остава или да къта със съпруга (и любовници), или да предлага отворени връзки. Не знам неговата част в цялата работа каква е, защо е оставил отношенията им да изфирясат, има ли нещо настрани или просто си е интертен. Това трябва да си изясни с него.

# 62
  • Мнения: 7 538
Такава връзка си е чиста загуба, за авторката, откъдето и да го погледнеш.
Опитай да си съживиш брака, и за децата този вариант ще е най- добър.

# 63
  • Мнения: 18 383
Ако авторката беше мъж, а любовникът - жена, как бихме тълкували неговото изявление, че тази връзка не може да продължава с години? Че вероятно иска собствено семейство и ако насрещният не се разведе, за да се оженят те двамата, няма да чака до безкрай. Просто да споменем всички варианти...

# 64
  • Мнения: 15 132
Нарциса, друг форум четеш. Тук ако мъжът изневерява, защото жена му не прави секс, веднага се скача на главата му, защото жената сигурно е болна, насочват го какви изследвания да си пусне тя, изморена е от децата, той не домакинствал и въобще от 9 кладенеца се носи вода да се докаже колко е права жената да не иска да прави секс. После на мъжа се обяснява, че е мухльо, боклук и ще умре без да има кой да му смени памперса. Ако жената изневерява, моля прочети пак тази тема, защото нещо си се объркала. Ако искаш си извади мненията и си сметни процентите на тези, които я съжаляват, горкичката, любов нямала, миличката и сметни тези, които считат, че тя прави нещо нередно. Значи ако жената изневерява, това е със сигурност оправдано и мъжът го заслужава. Не знаем нищо за него? Ооо, ма всичко си е ясно - щом му изневеряват, значи все има нещо. Минимум и той си има любовница.
А, баш този форум чета. Умишлено споменах, че тук случаят не е като с всяка кръшкачка - тази тук е поискала раздяла, което я прави едно ниво нагоре.
Но тя е ясна... На мен ми е наистина интересно защо мъжът е започнал да се дърпа и да иска да поправят отдавна заминали отношения и как внезапно е решил да остане без секс за две години. Такива неща не се случват ей така в живия живот, просто не се.
За мъжете - ами извинявай, ама последните поне трима, които видях да пишат, на челото им е щамповано 'льохман'. Аз мъже льохмани не мога да търпя, но има жени - търсят си льохмани точно, защото могат да ги командорят.

# 65
  • Мнения: 18 383
Защо иска да запази брака си - смятам, че не заради жена си (която може би вече съвсем не обича), а за да живее с децата си.

# 66
  • при него
  • Мнения: 1 261
Хората понякога се отчуждават. Понякога е възможно да се преоткрият.
Аз бих казала, ако съпруга няма тежки провинения ( хазарт, алкохол, побоища), ако се грижи за децата и ако се е активизирал да подобри отношенията, вярвам, че е редно да му се даде шанс. Разбира се, може всичко да е временно, може да е проформа, но може и да не е. С две деца, е важно да има на кого да се разчита, а ако любовта не дойде отново, то към раздяла винаги може да се премине.
За любовника, там е ясно, сексуално привличане, което се е изчерпало и друго развитие няма да има.

# 67
  • Мнения: 21 687
Авторката ми прилича на тези мъже, дето оправдават изневярата си с "Тя жена ми не ме разбира". Хванала си е млад любовник, влюбила се е и семейството и се струва нетърпима тегоба, мъжът и непоносим, никога не го е обичала, всичко било счупено, но както е счупено бам - родила второ дете.

Вероятно се надява ако напусне мъжа си любовникът да продължава да я спохожда, но хич не е сигурно,  вероятно човекът ще се прехвърли на следващата неангажираща връзка и кой може да го вини.
Ако и се гледат сама две деца, да се разделя и да чака любов "като по филмите".

# 68
  • Мнения: 9 879
Нз. Вс е мн сложно за авторката.
Явно прекарва и доста време в чатене, та е придобила стила "Здр. Как си".

# 69
  • Мнения: X
Нямам нужда да се оправдавам. Факт е че не съм изнесла всички гледни точки,които са много за толкова години. И не сме направили второ дете просто така. Написах че всичко започна да се прецаква малко преди РАЖДАНЕТО, а не забременяването с второто ми дете. Но може би факта че голямото ми дете е с увреждания и 5 години бях изцяло поела грижите за него,факта че не помня от кога не ми е правил комплимент или факта че по-скоро аз съм в ролята на "мъжа" в семейството ме тласнаха в ръцете на друг. Като този друг също е разведен(само за протокола след изневяра на бившата му жена). По скоро съм склонна да мисля,че наистина не му се затормозява с мен и децата ми. Аз и не искам нищо такова от него.

# 70
  • Мнения: 9 879
"Ме тласнаха в ръцете на друг...'' Романтична душа, значи. Упражняваш се да пишеш ли?

# 71
  • Мнения: 18 383
Това със спасяването на брака е възможно до някакъв момент, който в случая изглежда достигнат, че и подминат.
Все едно докторите в спешното спасяват някого - докато сърцето бие, дори слабо, докато диша, има какво да опитват да направят. Умре ли - каквото и да правят, все тая.
Та затова авторката да си помисли - бие ли още сърцето на нейния брак, дава ли признаци на живот, или всичко е вече умряло.

# 72
  • Мнения: 29 970
Пак ще повторя....
Авторке, приключи връзката, дай шанс на мъжа си. Никой мъж няма да обича децата ти повече от баща им. Ако няма нещо сериозно, както каза Спийд Куин, дайте шанс на семейството си. Но трябва да го искате и двамата. Спираш за мислиш, че някой те "тласка" в ръцете на друг, стъпваш си на краката и си стягаш! Сядате с мъжа ти, говорите като големи хора, без сръдни и обвинения и се изяснявате - искате ли или не искате това семейство. После действате натам...

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
Тоест си се чувствала пренебрегната и претоварена, а когато си тръгнала на работа се е появил чаровният колега с комплиментите и изведнъж си разбрала отново, че си желана. И сега не знаеш какво да правиш, защото хем си опитала забранения плод, хем ти харесва, хем знаеш, че любовникът не иска нищо сериозно (особено да се занимава и с дете с увреждане, макар че не ти го е казал изрично). Обаче и няма как да си тръгнеш, защото няма да станат розови нещата предвид допълнителните усложнения. Стой си при мъжа и недей да правиш глупости, че накрая ще увиснеш сама с две деца, едното от които с увреждания и тогава освен на родителите си, няма да има на кого друг да разчиташ. Мъжът ти няма да търпи изневяра, ако се изпуснеш и му кажеш гордо, че си желана от другите мъже. За него това ще е жестока обида и колкото и да не иска да се разделяте, после ще ти го върне тъпкано дори съвсем неволно. Любовникът, дали този, дали следващ, не ги брой за подкрепа.

# 74
  • Мнения: 18 383
А то това в каква връзка е, че никой няма да ги обича като бащата? Той ще ги обича и без да е женен за нея. Ако не - ама то голяма обич било.

Общи условия

Активация на акаунт