Отговори
# 1 185
  • Бургас
  • Мнения: 6 509
Какво лошо има да се вслушаш в някой, стига да не е нещо съвсем против разбиранията и вкуса ти? Все пак отстрани се вижда много по-добре.

# 1 186
  • Мнения: 29 055
Добро утро дами!
Много сте се разгорещили...Съни даже моите синджири с нежния диамант е забелязала. Ще ти кажа защо ги нося така, заради мъжа ми...иска да съм неговото златно момиче, а и аз се харесвам! Wink Това е единствения кич, който си позволявам! Wink

# 1 187
  • Мнения: 2 438
Едва ви прочетох! Мине не мине и спорим, но това не е лошо, различни сме и затова е интересно.
Аз се вслушвам в чуждо мнение, особено в това на мм.
Не ми натрапва нищо, изказва се само ако го питам и в повечето случаи се оказва прав. Има семпъл и елегантен вкус и хубав усет за цветове.
Аз съм склонна да залитам и неговото мнение често ми помага, още повече, че може да взима решения бързо.
Чакала съм го в магазин с обути различни ботуши на двата крака - идва и избира за секунда.
Общо взето, всичко, което сме купили заедно нося дълго и с удоволствие. Отстрани действително се вижда по - добре.
Сега да се оплача - ненадейно ми се появиха обсъжданите преди време кокалчета на краката. Явно и от постоянно носене на равни обувки се получават.
Много болезнени са, не знам какво да обуя.
Не съм носила маратонки от дете, но помня, че сте обсъждали някакви камери и пр.
Дали нещо такова би ми облекчило ходенето, или някакви стелки да взема?

Последна редакция: нд, 02 окт 2022, 11:01 от silver pearl

# 1 188
  • Мнения: X
Сигурна ли си, че е от равни обувки? Възможно ли е да е от тесни обувки? Има едни нещица дето се слагат около пръстите и са по-дългичко, покриват кокалчетата отстрани. Аз си бях купила такива и ги носех, докато ми минат. В последствие повече се съобразявах с обувките. Кокалчетата стърчат съвсем малко сега, и не са болезнени.

# 1 189
  • Мнения: 2 346
Добро утро, не пропускайте да гласувате дами Simple Smile. Няма особена активност засега.
Прясно боядисана и в обичаен стил.

Последна редакция: нд, 02 окт 2022, 11:53 от pep_si

# 1 190
  • Sofia
  • Мнения: 7 038
Май е трито, дискусията е накъсана.
Относно начинът на обличане с цел впечатляване на другия пол, определящи  са таргетът и целта.  Grinning

# 1 191
  • Мнения: 2 438
Пепси, много приятен цвят!
Карма, нося удобни обувки, оплаквала съм се, че не понасям и най - малкото пристягане.
Токове не нося от тийнейджър, освен по повод и тогава само седя.
Свързвам го с балеринки и равни чехли и сандали. Вечер понякога ме болят петите от тях. Доста ходя пеша.
Тези неща за пристягане влизат ли в обувки или само в къщи се носят?

# 1 192
  • Мнения: X
Балерини, които са по-твърди, могат да доведат до подути и болезнени кокалчета, от опит. Аз затова купувам само мека кожа и там също, и няма проблем. Ето такива имах предвид, има различни според това за кои пръсти ти трябват:

# 1 193
  • Мнения: 3 026
Нещата за пристягане не вършат никаква работа, само увеличават болката, защото ходилото е разположено още по на тясно. И преди съм писала, че ходих на хомеопат и тя ми обясни, че просто има хора предразположени към образуване на кокалчета и такива, които не са предразположени- зависеше от някоя от жлезите с вътрешна секреция.

# 1 194
  • Мнения: X
На мен ми помогнаха и определено не ми увеличаваха болката. Не съм капацитет по темата, споделям опит.

# 1 195
  • Мнения: 2 346
silver pearl, благодаря. От доста време ползвам само билкова боя на основата на къна. Доближава се максимално до естественият ми цвят и ми е най - лесна поддръжката. За обувките, аз цял живот нося ниски, май само на абитуриентският си бал съм била с токчета (удобни се оказаха в интерес на истината). Но съвсем равните обувки също са вредни за стъпалата и балеринките са едни от често срещаните модели предизвикващи умора и неудобство. Напоследък гледам да си избирам подметки с ортопедична стелка и поне 10-15 мм. подметка. Не мога да предложа нещо облекчаващо състоянието за съжаление. Може би модели от мека кожа, без никакви  тегèли и ръбове в зоната на кокалчето ще облекчи положението.

# 1 196
  • Мнения: 2 438
Благодаря, момичета, засега съм обула едни кожени гуменки Clarks, имат някакво подобие на ортопедична стелка вътре.
Предстои ми пътуване с много ходене и стоене на крак, та затова питах дали да си взема някакви маратонки.
В краен случай ще тръгна с туристическите, те са ми доста удобни.

# 1 197
  • Мнения: 2 908
За облекчаване на болките в краката и предотвратяване на всякакви травми - по-дебела и еластична подметка, по възможност ортопедична и мека кожа. Ширината на подметката също е от значение.
С годините стойката се изменя, тежестта също се преразпределя, а бе...мъка.
Аз си патя от едно микро мазолче между кутрето и предпоследният пръст на крака. Колкото главичка на карфица е, ама боли все едно ти режат пръста. Колкото и комфортна обувка да нося, при по-дълги престои на крак или ходене се появява. Спасението ми се оказа протектор. Едни силиконови пръстенчета, които надявам превантивно, без тях не става.
Скрит текст:

Немски са и много качествени, носят се дълго и не омекват. Мият се и има пудричка за поддръжка и съхранение. Има няколко размера.
Имат протектор и за кокалчета.  

Последна редакция: нд, 02 окт 2022, 11:41 от Sysly

# 1 198
  • Мнения: 13 497
За кокалчетата продават силиконови предпазители по ортопедичните магазини и дм. Предпазват от търкането, което прави болезнени кокалчетата. Може да се пробват коригиращите ортези  твърди са и неудобни и не мисля също че помагат.
Дъщеря ми е дюстабан, от малка до сега ходи със стелки, дюстабанът дали е коригиран незнам, но когато е без ортопедични стелки в ниски обувки я болят краката, в обувки на ток няма проблеми, за кокалчета ни предупредиха ортопедите, че е възможно в някой момент да се появят и те го направиха. От две три години има леко изпъкнало кокалче на единия крак, веднага почна да носи коригираща, но няма промяна, нито се увеличава, което има положителен елемент някакъв, нито намалява. Носи ги упорито, въпреки че създава дискомфорт нощно време.
За силиконовите предпазители има няколко и не намира разлика между бюджетни и скъпи, ако това ще е от полза в случай, че ще се купуват такива.

# 1 199
  • тук-там
  • Мнения: 5 810
Голяма дискусия се е заформила. Относно мнението на ММ, допитвам се при колебания и се вслушвам, той има вкус, а и аз слушам като цяло. Иначе и той не харесва широко, а на мен са ми много насърце всякакви чували Simple Smile
Магни и Агент, благодаря за окуражаването. Мн искам такива дънки. Ще пробвам и ще пусна за съвет. При мен не е слабота, а по-скоро липса на женски форми. Нямам добрата разлика между талия и ханш.
Пробвах дискутираната по-рано риза с бяла дънка:

И една снимка за неделно настроение:

Общи условия

Активация на акаунт