Френски мадами - пак 3?

  • 20 686
  • 279
  •   1
Отговори
# 240
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Брей, не може да ви из4ете 4овек   Laughing

Шомон, у дома никой не е идвал след раждането да ни съветва или наблюдава, само една жена от Лактариума за млякото, но то е разли4но. Целувки на Калоян  Hug

Роца, аз си поръ4ах от Ла Редут миналата събота и в сряда отидох да си взема колета от едно Реле коли. Звънни им и ги питай, да не би колета ти да те 4ака някъде.

Клео и щрумфи , весело посрещане на неделния изгрев слънце  Wink

Мистик, в много красиво град4е живеете. Гушки на Мади  Hug

4умби, Мирянка ще да е много кроти4ка, на вси4ки снимки спи милото  Heart Eyes

Мишенце, казват 4е от кърменето се отслабвало, защото се изразходва енергия за образуването на млякото, така 4е давай смело  Flutter

Лека нощ на вси4ки останали  Hug

# 241
  • Мнения: 1 194
Ехо, здравейте и от мен! HugАз съм тук, ама само наминавам вечер да видя какви ги вършите, обикновено правя нещо друго , четейки и нямам време за писане, ама днес се заразих от раздвижването на темата ни...

Мистик, извинявай, че не ти отговорих по-бързо на няколкото питания. Разбира се, че можеш да ме питаш каквото те интересува, надявам се да мога да отоговоря. Не обещавам светкавична бързина на отговора, вече си ме разбрала, че не съм нет-адикт. Ако искаш може и на ЛС.

Ротса, и аз получих онзи ден + отговор за замяната на книжката ми с френска. Размърдали са се нещо от нашата Версайска префектура .Навярно не си спомняте, че есента се чудех дали да поискам френска, после нали съм шубе, не се осмелих да карам с бг и направих молба. Сега трабва да намеря време да се снимам и да ходя да си я взема. Е....после и кола трябва да си купя, дребна работа WinkА най-трудното е да се осмеля да карам-доста психотерапия ми трябва...ама на есен отивам да работя в друг град и нямам избор.

Мишенце, сори за неуспеха с фризьорката. И аз както всички тук съм доста разочарована от прословутите френски коафьори. Сега имам една българка , която ходи да подстригва по домовете. Скоро я викахме- всичко подстрига и ни взе доста по-евтино от фр. салони. Дори да не е супер добра, поне можеш да  и обясниш като хората, а тя е супер търпелива и може да те дооправя с часове.

Шомон, кураж в тези странни първи мигове с бебчо. човек , както си даваш сметка живее в друго измерение, но това са много интензивни мигове, за които си спомняш цял живот. Един известен теоретик  психоаналитик , Уиникот, нарича това състояние preoccupation maternelle primaire, и особена чувствителност, която ти помага да рабереш нуждите на бебето и най-вече да ги поставиш над своите собствени, но и състояние, което ако го няма бебето би наподобявало чисто психично разстройство...Всичко сме минали оттам, и все сме оцелели... Целувки на малкия Калоян, и чакаме разказ за Тенон. Hug
Не трябва да се бърка ПМИ със социалните. PMI(Protection Maternelle et Infantile)са медицински лица, чиято цел е помощ и здравни грижи за бебето и майката. Една от мисиите им е да минават по домовете, но далеч не винаги го правят, особено около Париж, много сме хора да се справят с тази задача. Иначе социалните са ASE(Aide Sociale de l'Enfance), те осъществяват социалните анкети ако има сигнал за проблеми.

Ох, нещо се отплеснах!
Лека нощ на всички и весело купонясване на късметлийките, които могат да си го позволят! Sunglasses

# 242
  • Мнения: 545
Готино е, когато темата живурка по-така..

Аз лично отслабвах, докато кърмех и нямах време за нищо друго  Rolling Eyes Но най-вече отслабнах по-сериозно, откакто се върнах на работа и на спорт на обяд...  Party Vive la vie active, le stress et la course boulot-crèche-maison... Blush ooooh!

Иначе, щрумфет, съм ти намислила изпитания от жанра:
1. Да пушиш кубинска пура с ром...дотук лошо няма...
2. Да отидеш и да попиташ един от барманите на Le Castel какво прави след работа ..юхууу, става все по-горещо..  Peace
3. Сандрина пък ти намисли да сложиш някоя екстравагантна червена или руса перука за цялата вечер... Joy
4... някой да има друга идея за интеграцията... ??!! bowuu

Като гледам по снимките чумби, няма много сняг и по вашия край..Дали изобщо някога ще имаме зими като миналите с това затопляне на планетата, което ни надвисва над главите...

По този повод, едно видео, което намирам малко агресивно, но го пускам за комент:
It's not too late

После ще ви кажа на кой ми прилича говорещия..

Хайде, аз заминавам на лег лифтинг!  Joy

Лек ден,
Клео.   bouquet

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 16:51 от cleoven

# 243
  • Мнения: 847
Охо ,темата се поразмърдала доста,Клео май на теб дължим това...
Ротца ,мерсаж за информацията за книжките!Аз сега оба4е пак съм в 4удене ,тъй като работата ми е свързана с БГ и съответно доста каране с кола и по бг пътищата ,се 4удя дали да си я сменям?? ThinkingВие как мислите?Мислих си и за варианта -да си я сменя ,а в БГ да си извадя нова ...но незнам дали ще стане???Тук си карам съвсем спокойно с бг книжката и наистина до сега нямам никакъв проблем ... Peace
За отслабването -ами бавно и постепенно стана -наистина с кърмене се отслабва доста ,но и със спорт ,по този повод снощи гледахте ли  Енвойе специал??беше интересно за надебеляването,диетите и разни там ...и какво се оказа -ми 4е вси4ко си е до метаболизма ,и от на4ина на хранене ,не от диетите...
Клео ,мила ,ма хи4 не ме плашиш ....като мина тези изпитания наистина ще се преформя във форума... Wink
За 1-нямаш проблем.
За 2-ами ве4е съм правила нещо подобно
За 3-ами нямам нищо против русото ,ма май предпо4итам 4ервеното ... Joy
За 4- ти нямаш идея ,аз пък какво съм ви подготвила ....  Mr. Green
Ма ти нещо много се гласиш -да нямаш среща бе жена? Mr. Green
Хайде лек ден от мен ,днес времето не ми стига за нищо,ма така който спи до късно ,добре ,4е дребито и то поспаланко като баща си ... Heart Eyes
 Мистик , Heart Eyes,мила -ти къде за4езна ,да не ми приготвяш някоя приятна изненада ,и да си отпрашила за летището? Hug Hug
Мамо Щрумф- приятен следобед на теб,и целувки на Тони от нас!


# 244
  • Мнения: 847
Да ви се похваля ,моя де4ко днес се изака за първи път в гърнето ...сам ...
От няколко дни сам си го взима и си го слага да сяда ,с дрехите ,при което аз му махам пампа и го слагам да седне и ....така ,днес се слу4и на обяд за първи път !
Е ,не се разминах и без едно пиш на пло4ките ,но така ще е в на4алото ...
Важното е4е сам си реши кога да седне и не съм го насилва за това...
 

# 245
  • Мнения: 545
Laughingщрумфет, честито първо ако в "цукалото"! Laughing

Имам среща, ами как да нямам! С 4 жени наведнъж!! Shocked Peace Добре, че имам мъж, който има 100% доверие в мен  Mr. Green

# 246
  • Мнения: 5 462
Френски мами , дайте ми някой друга рецепта за телешки джолан (мисля че така се казва ..месото ми е нарязано на тасове т.е. на колелца в средата има кост ) .Та въпроса ми е за някоя вкусна рецепта ..чувала съм че при вас телешко доста се готви.Хайде моля ви да ми помогнете .....???По възможност рецептите да са на български все пак.Че ви чакам с нетърпение, трябва ми възможно по бързо.

# 247
  • Мнения: 545
Markrit, ти май говориш за osso bucco...

на тиган
популярното osso bucco
рецепта, но на френски

Ох, изгладнях изведнъж...  chef

# 248
  • Мнения: 147
Здравейте на всички! Да ви се оплача-вече сме в България и започнаха проблемите,...много съм ядосана на консулския отдел в София  #Cussing out не искат да признаят акта за раждане на наща беба- с вас случвало ли се е този проблем   ooooh!!? Моля споделете как сте се справили в този случай? Обясняваме че такива са френските актове за раждане ,но "не"-бил съмнителен тъй като никъдде не пишело Франция, а от френското посолство ни казаха че не сме единствен случай и нищо,... просто ни казаха "оправайте се".Никой нищо не ти казва а ние просто сме в безизходица- не можем да се върнем отново до Франция за нов акт за раждане   #Crazy ! А от там и нито български акт за раждане не можем да направим и нито паспорт за беба  Cry !
Моля ако някой е имал подобния проблем  Praynig-дайте съвет!

# 249
  • Мнения: 847
Здравейте на всички! Да ви се оплача-вече сме в България и започнаха проблемите,...много съм ядосана на консулския отдел в София  #Cussing out не искат да признаят акта за раждане на наща беба- с вас случвало ли се е този проблем   ooooh!!? Моля споделете как сте се справили в този случай? Обясняваме че такива са френските актове за раждане ,но "не"-бил съмнителен тъй като никъдде не пишело Франция, а от френското посолство ни казаха че не сме единствен случай и нищо,... просто ни казаха "оправайте се".Никой нищо не ти казва а ние просто сме в безизходица- не можем да се върнем отново до Франция за нов акт за раждане   #Crazy ! А от там и нито български акт за раждане не можем да направим и нито паспорт за беба  Cry !
Моля ако някой е имал подобния проблем  Praynig-дайте съвет!
Сеа-фр ,аз не си спомням да съм имала такива проблеми .... ooooh! newsm78
Даже нямах никакви ...Ти не си ли преведе акта във Фр-я??Или пък от бг посолството в Париж не ти ли го преведоха?
Доколкото си спомням ние имахме само превод от превода4 ,после с него в кметството в служба Естграон и така си извадихме бг акт за раждане  и от там и паспорт...можеи да бъркам ,но мисля 4е така беше...трябва да проверя... Thinking

# 250
  • Мнения: 5 462


Да много правилно си ме разбрала , парчетата месо които имам ..са точно такива.на тиган
Но това ми изглежда многооо по вкусно, затова ще те помоля да ми дадеш рецептата.популярното osso bucco
рецепта, но на френскиОтносно тази рецепта ..може и да е вкусна , но няма нито снимка нито пък си имам понятие от френски.Ако можеш да ми помогнеш , цена няма да имаш.



[/quote]

# 251
  • Мнения: 1 909
Sea-fr,  а защо в консулския отдел? За заверката на превода ли не искат да признаят кръщелното? Аз извадих и на двамата български ЕГН-та в общината - малко дълго и трудно беше, запъваха се преводачите, искаха разни апостили, но в крайна сметка ги убедихме.

Маркрит, а какво ще кажеш за Пот-о-фю (ама че смешно изглежда) - Pot-au-feu, но за него май трябва мръвката да е цяла. Иначе рецептата е лесна. Просто се вари месото с праз, моркови, ряпа, лук, целина, картофи, и доста подправки

http://www.linternaute.com/femmes/cuisine/recette/176020/1027185 … /pot-au-feu.shtml


Ей, девойки, само правите скомина с тези ваши уговорки за срещи - ще ви завиждам целия уикенд!

Клео, я като специалистка по детска мода, дай идея как да направя  флионга на бейби, която си няма почти никаква косица... newsm78


# 252
  • Мнения: 664
Мами, много пишете, докато изчета всичко и забравих какво щях да пиша Simple Smile

Я да ви питам нещо практично, виждали ли сте разгъваеми фотьойли на прилични цени (имам предвид все пак да излиза по-евтино от едно канапе)? Аз гледах сайта на Конфорама и Икеа и видях само по един модел, доста грозноват...

# 253
  • Мнения: 147

Сеа-фр ,аз не си спомням да съм имала такива проблеми .... ooooh! newsm78
Даже нямах никакви ...Ти не си ли преведе акта във Фр-я??Или пък от бг посолството в Париж не ти ли го преведоха?
Доколкото си спомням ние имахме само превод от превода4 ,после с него в кметството в служба Естграон и така си извадихме бг акт за раждане  и от там и паспорт...можеи да бъркам ,но мисля 4е така беше...трябва да проверя... Thinking
Ами не, не го преведох в Париж и май ще съжалявам сега   Sad ! В наща община ни искат превод с легализация на документа. Сега ще ходим в София с адвокат че да се разправяме   #Cussing out !
Sea-fr,  а защо в консулския отдел? За заверката на превода ли не искат да признаят кръщелното? Аз извадих и на двамата български ЕГН-та в общината - малко дълго и трудно беше, запъваха се преводачите, искаха разни апостили, но в крайна сметка ги убедихме.




В консулския отдел във Външно министерство-шева му не искал да го подпише иначе всичко си има марки, печати.....уффф  ooooh!не знам как може с един да не се заяждад, а с  друг да минава-  пълна лудинца   #Crazy !

# 254
  • Мнения: 847
Мами, много пишете, докато изчета всичко и забравих какво щях да пиша Simple Smile

Я да ви питам нещо практично, виждали ли сте разгъваеми фотьойли на прилични цени (имам предвид все пак да излиза по-евтино от едно канапе)? Аз гледах сайта на Конфорама и Икеа и видях само по един модел, доста грозноват...
Ания -мисля 4е в Бют видях такива ,най разли4ни ,с разли4ни десени и размери ,за цената -не се сещам..но мисля 4е те навсякъде са горе долу една цена .. Peace

Общи условия

Активация на акаунт