Упорито жълто течение...

  • 1 339
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте, надявам се на съвет. От Русе съм и вече смених 3 гинеколога, слагах и пих какви ли не лекарства, но течението продължава да е жълто. Няма миризма, микробиология чиста, хламидия отрицателен, микоплазма,  уреаплазма и гарднерела също няма. Наистина вече не знам какво да правя...

# 1
  • Мнения: 12 129
Това изследване в Геника правено ли е, или само микробиологично.
https://www.genica.bg/profilaktichni-testove/intimno-zdrave

# 2
  • Мнения: 27
За съжаление лабораторията няма клон в Русе, ваг. и цервикален секрет съм пускала за изследване.

# 3
  • Мнения: 12 129
Тогава пусни в Рамус, имате в Русе,
UMC multiplex (Ureaplasma parvum, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma genitalium, Chlamydia trachomatis)
Това е DNA/RNA изолиране - PCR. В стандартна микробиология трудно се изолират патогените и може резултатите да бъдат фалшиво отрицателни.
Но трябва отново да посетиш АГ, за да ти вземе цервикален секрет.

# 4
  • Мнения: 27
Пускала съм.. всичко е отрицателно 😐
Благодаря за съвета все пак.

# 5
  • Мнения: 2 475
За трихомони тествала ли си се? Те също предизвикват такова течение, лошото е, че много трудно се хващат.
Видях в интернет, че имате областен кожно-венерически диспансер в Русе,  препоръчвам ти да отидеш в него, АГ не винаги успяват да открият причината за такива течения, а венеролозите са по-тясно специализирани в разните там инфекции.
Самата аз за течения и т.н. ходя в кожно-венерическия в София, а не на АГ.

# 6
  • Мнения: 27
Благодаря за съвета Blush май само за това не съм се тествала. Но май и симптомите не съвпадат съвсем.. този път съм решила, че ще пробвам всичко, така че най вероятно ще отидав кожно-венерическия.

# 7
  • Мнения: 2 475
То и моите симптоми при трихомони не бяха класическите, които ги пише, ни течение зелено имах, ни миризми, ама не успях години да се излекувам от тях.
Мъжът ми пък грам нямаше симптоми.
Уреаплазмата пък и при двамата не даде нищо, открих я аз случайно при профилактичен тест.
Не че
Казвам, че имаш трихомони, просто понеже трудно се откриват е необходимо да ги изключиш и тях. Най-вероятно не са те, но е редно да провериш.
Между другото - като бях по-млада - вечно бях с течение, разбира се, на превръзка изглежда жълто. Дори и преди да почна да правя секс. Сега последните години след като родих намаля, но ето примерно този месец ми е по-обилно, обикновено при смяна на сезона става това.
Може да е функционално, а не патологично.

# 8
  • Мнения: 27
Вчера ходих пак при АГ... пуснахме троен ДНК тест, въпреки че юни беше отрицателно всичко, сега е положителен за уреаплазма.. в лаб. Здраве.. предния път беше в Рамус... странно според мен, ноо това е положението...Close

# 9
  • Мнения: 2 475
В Рамус ДНК тест ли пуска или МБ? На мен Уреаплазмата не ми я хванаха на МБ, но на ДНК тест в Геника излезе положителна, на мъжа ми също. Лекувахме се и се оправихме с 1 курс АБ за 10 дни.
Иначе и двамата бяхме безсимптомни, аз се тествах от чиста хипохондрия.

# 10
  • Мнения: 27
Пак ДНК тест си беше...и от тогава нищо не се е променило.. нито човека, с който съм, нито   течението 😅

# 11
  • Мнения: 2 475
Странно, но се случват и такива неща, лабораторни грешки.
Е, явно това е причината за течението, лекувайте се и дано с 1 курс успеете да я уморите Уреаплазмата.
Не пропускайте и пробиотиците, както орални по време на АБ и поне месец след това, както и вагинални пробиотици, аз лично винаги с АБ слагам Гинофилус.
Като ми откриха уреаплазма докторката ми изписа Вибрамицин 10 дни 2 по 1, 1-5-10 ден Дифлукан, за да не гъбясам, орален пробиотик и Гинофилус по 1 вечер 14 дни.
На мъжа ми същото, без Гинофилуса, разбира се и с това приключихме с Уреаплазмата.

# 12
  • Мнения: 27
Понеделник ще се чуя с АГ,  предполагам, че и при мен ще е нещо подобно.. но си имах лактобацили при първото изследване преди 2 сед.
А приятеля ми не си е пускал изследвания,  но и той ще намаже най вероятно Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 475
Хубаво е и приятелят ти да си пусне изследване - ДНК тест от еякулат, като поне 2, ако не 3 дни преди това никакво празнене.
Аз на фона на Уреаплазмата бях с перфектна МБ, лактобацили в изобилие, 1-ва степен влагалищна чистота, без течение и оплаквания… но ето че бях положителна, накарах и мъжа ми да се тества - хоп и той положителен. Много са коварни уреаплазмите, могат да протичат скрито, а да вземат да правят бели по време на опити за забременяване и по време на бременност.
Затова се лекувайте и двамата.

Общи условия

Активация на акаунт