Идеи за здравословно хранене в офиса

  • 3 260
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 473
Все си мисля, че ако ядеш достатъчно на обяд, не би трябвало да имаш нужда от снаксове.
При правилно балансирана храна глад няма.

Безглутенови крекери или сурови ядки хапвам.

# 16
# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 667
Предлагам ти мюсли (каквото ям всекидневно).
Аз хапвам такова около 17ч. и според това колко овесени ядки съм сложила, то ми е последното хранене.
Може да си носиш двете смеси (суха и мокра)  и смесваш всичко в офиса.
Може да са различни плодовете и ядките.
Аз най-често ползвам -  по 1с.л. конопено семе, пчелен прашец, мляно ленено семе и сусам;  блокче черен шоколад - накълцано,  накълцани ядки - колкото 2 орехови ядки примерно;  сушени плодове - накълцани 3 стафиди например;  подправки - индийско орехче, канела, сух джинджифил и кардамон;   и овесени ядки (цели ползвам, не фини) - 1-2 с.л. или без тях - това е сухата смес.  
В киселото мляко забърквам - 1/2 банан - една част намачкан с вилица, друга на парченца и/или манго - по същия начин / ябълка - настъргана и на парченца;   малко боровинки/ягоди/ горски плодове;   портокалова/лимонова/лайм кора; малко порток. сок - 1с.л.; 1ч.л. черницов или друг петмез;  малко вода.
Без овесените ядки е много лека закуска.  Овесените ядки редувам с Хуск.   Всичко е по-малко.
Друг вариант е малко сварени овесени ядки + доста и разни пресни зеленчуци; ядки; сирена...
Освен грозде и смокини, круша, праскова (гриловани също) са страхотни със сирена.

# 18
  • Varna
  • Мнения: 35
Имайте предвид че бисквити хогаренас са доста калорични, въпреки че нямат обем и на човек му се струва, че не е ял много. Не бих ги избрала при диета.

И на мен ми се струва, че са малко прехвалени хогаренас.

Благодаря на всички за идеите, набелязах си доста, които да пробвам!

Искам да споделя и аз, че след ровене из интернет попаднах на този корнфлейкс от лимец, който ми изглежда интересен, не бях чувала за него досега.

# 19
  • Мнения: 1 930
А протеиновия шейк с какъв протеин го правите т.е каква марка бихте препоръчали?

# 20
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Имайте предвид че бисквити хогаренас са доста калорични, въпреки че нямат обем и на човек му се струва, че не е ял много. Не бих ги избрала при диета.

И на мен ми се струва, че са малко прехвалени хогаренас.
...

Калорични са, спор няма. И са вкусни, поне за мен и мога да изям...доста. Съдържат фибри и семена, според мен на това се дължи популярността им.
Лидл имат едни бисквитки с мюсли, и от тях си вземам понякога. Ето така изглеждат

# 21
  • Мнения: 12 473
За енергия: по-добре си носи буркан с мед, лимон и джинджифил, може и с орехи.

# 22
  • Мнения: 1 708
А протеиновия шейк с какъв протеин го правите т.е каква марка бихте препоръчали?
Приемала съм от тези:
Скрит текст:
ALLMAX, Gold AllWhey, 100% Premium Whey Protein




NOW Foods, Sports, Whey Protein Isolate

# 23
  • Мнения: 1 271
Всякакви тънки резенчета зеленчуци са идеални за следобеден снакс. Също бурканче с резенчета морков с лимон и вода. Има и рецепти за домашни крекери, така няма да са купени от магазина и да има какво ли не в тях.

# 24
  • Мнения: 1 793
Аз си нося следобедна закуска за офиса, ако имам тренировка след работа - в такъв случай се прибирам към 20 ч. и съм доста гладна, затова ми е нужно да хапна около 17:30-18 ч, иначе в дните, в които не тренирам, минавам без следобедна закуска. Най-често ям 150 гр. извара (харесвам Лидл-ските в кутийка или тези на шайби) с чаена лъжичка мед, или просто котидж (той ми е вкусен и самостоятелно). Отвреме навреме за разнообразие си слагам пуешка шунка (фабрично нарязана) с нискомаслен кашкавал (пак от фабрично нарязаните), завити на рулце - 2 до 3 такива рулца ме засищат. Не обичам плодове, но понякога си нося печена тиква, към която слагам 2-3 с.л. извара и е доста засищаща комбинация. Нямам веган/безмлечни предложения обаче Simple Smile

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Банан. Ябълка. Десерт от тиква с орехи и мед. Сурови ядки. Оризов чипс.
Не ям хляб. Понякога си взимам сварени яйца и някаква салата.
Друг път - някакво месо сготвено предната вечер, пак със салата.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Днес - филенца от скумрия, печени на скара. С филия пълнозърнест хляб. И домат, краставица, чушка, овкусени само с малко сол и оцет. За закуска - вода, кафе, банан и ябълка. Още не съм решила какво ще вечерям.

# 27
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Аз днес обядвам ризото с пуешко и зеленчуци - сварен бял ориз, съвсем леко сварени броколи, варено пуешко бутче (от миналата седмица, обезкостено и нарязано, прибрано във фризера), сурови морков, червена чушка и домат, овкусено със стандартния дресинг, който си поддържам в офиса - сол, мед, горчица, басамико, зехтин.

# 28
  • Varna
  • Мнения: 35
Аз искам да споделя, че в ровенето си за идеи попаднах на тези мъфини мъфини https://otmamazamama.bg/%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0 … 0%B8%D0%BD%D0%B8/и са върхът!  Правя си 6 и си имам за 2-3 дни закуска в офиса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт