Как възпитавате децата си?

  • 5 490
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Много често пъти, чувам хора коментират  "Липсват първите 7г". За вас какво е, как възпитавате децата си?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Зле ги възпитавам.

Иначе ей сега ще се навървят 200 форумни члена да обясняват как си възпитават добре децата. Пък всеки смята различно за добро възпитание.

# 2
  • Мнения: 52
Зле ги възпитавам.

Иначе ей сега ще се навървят 200 форумни члена да обясняват как си възпитават добре децата. Пък всеки смята различно за добро възпитание.

И аз мисля, че се справям зле. Огаждам, когато се тръшка. Пускам Тв, когато иска. Немога да я науча да си дава ръката, когато сме на вън (почти 1г и половина сме). Всички ми казват, че ще я "изтърва". Интересни са ми и други гледни точки.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 782
Много често пъти, чувам хора коментират  "Липсват първите 7г". За вас какво е, как възпитавате децата си?
А ти как ги възпитаваш?

Аз съм строга по принцип. Днес например отказа да си направи закуска, остана без такава.

# 4
  • Мнения: 2 646
С личен пример най вече. Защото дрънкането ( теорията) от едното ухо влиза, от другото излиза. Когато умра няма да помнят какво съм говорила, а какво съм правила, как съм изглеждала, как съм действала и реагирала. Поне аз това помня от майка ми - личния й пример.
Голямата вече не живее с нас, студентка е, и мога да кажа, че се справя доста успешно. Въпреки, че не даваше вид, че ме слуша, сега виждам колко много неща е възприела от мен и как ги прилага в ежедневието.

# 5
  • Мнения: 7 690

Както мога - тъй.

Не съм жалостива, "Не" значи "Не"!

# 6
  • Мнения: 2 601
Отдавна съм приключила с възпитанието, но - строго.
Така и аз съм научена.

# 7
  • Мнения: 4 420
С личен пример, спрямо ценностната ми система. Има недопустимо поведение и поведение, което не ми пречи. Тръшканици и хленчене не понасям. Не угаждам просто ей така, за да не се сърди. Обаче не наказвам, не бия, не се държа неуважително спрямо нея. Уважавам чувството й за справедливост и се извинявам, когато съм сгрешила.
Обаче викам много, когато се наложи. Сигурно е същото като да забърша един шамар, ама това е моя начин. За сега гледам, че все нещо остава в главата.
Факт е, че като е физически уморена е най-прекрасното дете и затова гледаме просто да си изразходва неизчерпаемата енергия до дупка. Вечер просто баня, вечеря, миене на зъби и сън.

# 8
  • Мнения: 1 591
Зависи от възрастта, но Не е Не и колкото и да е рядко не подлежи на дискусия.

Хареса ми примера на Milenaka със закуската Hands V
Живот и здраве ще видим колко сме се справили всички, та кой зле, кой добре е възпитавал е доста относително.

Последна редакция: сб, 05 ное 2022, 20:02 от Threemafan

# 9
  • Мнения: 5 711
С любов.
Възпитавала съм с идеята да стане добър, умен, внимателен и стойностен човек. Често съм била строга но не винаги. Винаги водещо е било, ако отстъпя на някоя глупост, че това е вреда за в бъдеще, но и съм жалостива, така че без крайности.
Още докато беше малко детето четох и запомних едно изречение, че на децата трябва да им се поставят граници (в смисъл на правила). Старала съм се да го спазвам.
С годините съм станала изключително нетолерантна към тръшкания и лигости на чуждите деца. Съжалявам има много изпуснати.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 791
С баткото бях непреклонна - без лиготии. С малката бях по отстъпчива и това си пролича в ранните тийн години, побеля ми главата. Слава богу, всичко отмина, мисля че се справихМЕ, вече са големи хора. И да, виждам че е останало много от говореното. И да, адски много тръшкащи се хлапета виждам (и чувам)

# 11
  • София
  • Мнения: 28 782
Според мен тръшкането не е проблем. Проблем е, ако родителите козируват на това тръшкане.

# 12
  • Мнения: 41 370
Както и да ги възпитаваш, един ден все ще се намери нещо, за което да се питаш "И къде сбъркахме?" Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 755
Като към човек се отнасям към децата. Ако се затръшка за нещо, ще получи същата реакция, каквато би получила някоя приятелка, ако реши да решава спорове с рев.
Както и да ги възпитаваш, един ден все ще се намери нещо, за което да се питаш "И къде сбъркахме?" Simple Smile
Хаха, не. И без да се питам ми е ясно, че съм сбъркала на 101 места, но пък съм дала най-доброто от себе си за момента и каквото стане, стане. Нямам време за философски размисли, наближавам 50, животът е на приключване.😂

# 14
  • Мнения: 2 646
Точно днес ми разправяха за едно две годишно, което вече втори телефон на майка си чупело. Родителите ( модерни и и интелигентни) го оставяли да се себеизразява и само да решава кога, кое и как. Водещо във възпитанието им било да не го пречупват.
Аз може и да не съм права, но на моите им казвах кое как да става и общо взето аз бях водеща в отношенията ни. Пък станаха хора .

Общи условия

Активация на акаунт