Как възпитавате децата си?

  • 5 503
  • 158
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 627
MeMyselfI, моля те да споделиш повече за бокса, ако искаш и на лични, да не оспамим. Детето много иска, но треньорът каза да навърши поне 8 г. Приятели, които се занимават с бойни спортове, пък ми казват, че не е добра идея, защото травмите на главата са много вредни в детска възраст, а в бокса са неизбежни. Синът ти на каква възраст започна? Имал ли е травми на главата (аркади, комоцио, счупен нос)? Често ли се случва?

# 151
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
MeMyselfI, моля те да споделиш повече за бокса, ако искаш и на лични, да не оспамим. Детето много иска, но треньорът каза да навърши поне 8 г. Приятели, които се занимават с бойни спортове, пък ми казват, че не е добра идея, защото травмите на главата са много вредни в детска възраст, а в бокса са неизбежни. Синът ти на каква възраст започна? Имал ли е травми на главата (аркади, комоцио, счупен нос)? Често ли се случва?
На 18 Simple Smile Тренира от една година, но за тонус и не се състезава, въпреки, че го викаха. Когато не се състезават си работят с треньорите и до сега не е имал никакви травми. Реално нямам представа дали може в група например. Той работи с индивидуален треньор. Освен тренера да го омаа, друг начин за травма не виждам.

На 8 не бих го пуснала на бокс. Не защото ме е страх от травми, а защото държа да осъзнават, че това е спорт, който не бива да се пренася на улицата. Не мисля, че на 8 много деца го осъзнават.

# 152
  • Мнения: 41 798
Аз имам  някакъв опит с бойни изкуства и моето мнение е, че преди да навършат 10 години няма много смисъл, защото децата не могат да схващат концепциите и само папагалски имитират формата, без съдържание. Е да, все ще научат нещо, но това което ще научат за две години после един 12 годишен ще научи за месеци.
Иначе на тази възраст травми няма да има, но много по-полезно ще бъде да тренира плуване или лека атлетика или нещо общоразвиващо, гимнастика.

# 153
  • Мнения: 6 627
Благодаря ви за мненията. Той друг спорт с треньор не иска, пробвахме какво ли не, вкл. и карате, но не ще. Бокс, та бокс. Сложихме круша вкъщи, веднъж седмично наш приятел го води в залата "по мъжки" и един от треньорите му показва удари. То реално не е бокс. Съмнявам се да пренесе спорта навън. Той е много затворен и не обича да се хвали и демонстрира.

# 154
  • Мнения: 5 135
Моето дете, като тръгна първи клас все го избутвали на лафката и не можеше да си купи нищо, ако батко му не се случи там, все на него вземаха нещата и т.н. Като го записахме на бокс и от втори клас взе да се оправя самичък.Спортист не стана, но стана по- уверен я себе си.

# 155
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Държа на режим, добри маниери и да не ме лъже. За лъжа се карам и наказвам дори повече от колкото за повода за който е лъжата. Хващала съм го няколко пъти, за дреболии. Брутално глупави дреболии.
Преди се карах за оценки, вече не. Знам какво му харесва, интересно му е и учи със желание. Другото е пълнеж, обща култура и просто трябва да мине. Разбира се искам да успее в живота, но се отказах да имам супер - дупер големи изисквания към някои неща. Вече е доста голям, в пубертета. И предпочитам вместо да се караме и да хабя нерви, да си пия хапчета " майната му", вместо да си разваляме отношенията. Така или иначе тоя период ще мине до 3 години. Като цяло имам разбрано и добро дете, с чувство за хумор и времето с него му е удоволствие. Радвам се, че ми споделя. Знае , че с баща му сме зад гърба му на 100%, знае че го обичаме и се гордеем с него, дори да не е пълен отличник. Но пък в сферата която го вълнува е изключително добър и ние го подкрепяме.

# 156
  • Мнения: 41 798
Няма младеж, който да не лъже за някои неща. Все пак не всичко се казва на родителите, колкото и да сте близки. Ти да не си забравила себе си като млада?

# 157
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Така е. Като цяло сме нещо като приятели, без да се прекрачва границата на уважението, че все пак съм майка му. Но ми има доверие.
Отиват на хижа с класа. Чудесно. С баща му сме му говорили как се пие по малко и се яде, за да не се напие. Прибира се с гордост, че не се е напил. Пуши ли? Предпочитам истината. Казва си. Говорим открито за секс, момичета, наркотици. Няма забранени теми. Никога не сме го лъгали. Личният пример е важен. Дори като беше малък, не съм го залъгвала че щъркел го е донесъл, купили сме го от магазина и др. Позната беше бременна с второто си, когато сина ѝ на 4г каза, че ще му купят братче. А моя си каза директно, че майка му и баща му се обичат и са си го направили сами.

# 158
  • Мнения: 12 922
Както и да възпитаваш, един ден детето ще ти каже "А ти защо  тогава... и също... Не трябваше така да казваш / правиш." И ще видиш, че е право детето.
Няма как да постъпваш идеално, защото не си идеален, но поне като родител се стараеш да правиш най-доброто, на което си способен в момента и с наличната информация.

Общи условия

Активация на акаунт