Юнчетата подарък чуден ще направят - по коремчето на мама ритничета ще шарят

  • 24 225
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 50
здравейте!!!
първо искам да кажа ,че ако се  прочетат внимателно постовете ми се вижда,че аз не отричам витамините и минералите,според мен те трябва да се ограничават(.т.е приемането им по време на цялата бременност не е нужно и даже води до нежелателни последствия)аз също пия витамини!!!
аз не съм лекар и не държа мойте думи да се приемат за истиност,нито ще тръгна да оспорвам нечие мнение,защото нямам нужните знания и образование за този въпрос,просто исках да споделя мнението на моя гинеколог,както обикновенно правят много бъдещи  и настоящи майки  в този форум.
относно въпросните проучвания за "калцирането на костите на бебето"искам да кажа,4е са правени наблюдения(които според  Lioness- "наблюдението" е изследователски метод, но тъй като е най-субективният по оценка от всички научни методи, е най-неуважаван и неточен)незная до колко това което зная е достоверно,може би 0%,но въпреки това тъй като тази тема вече е започната ,ще кажа моето мнение.
при самото раждане главичката не бебчето преминава през таза на майката,нали?(освен ,ако тя не ражда секцио).при применаването на черепчето на бебето,според някои доктори Simple Smile преминава във така наречената"пъпешовидна"форма,което спомага за по-лесното и безболезнено преминаване на плода.
във случаите ,когато майката е приемала през цялото време на бременноста си (естествено ако е нямала проблемна бременност) витамини и минерали без прекъстване,при раждането се наблюдава -главичката не бебето не може да премине във "пъпешовидна "форма и остава идеално кръгла и твърда,което води до усложнения при плода и при майката по време на раждането.
пак повтарям ,че това е мнението на моя гиеколог.....всяка майка ,може сама да прецени и да се консултира с  лекаря си кое е по -добре за нея.аз съм преценила за себе си.
повече на тази тема няма да пиша,защото няма какво друго да кажа:)
благодаря на Lioness,че отговори на всички мои постове  от последните дни и да и кажа ,че съм съгласна с нея ,за много неща ,които е написала и въпреки това всеки си има мнение,а аз казах моето:)
приятен ден на всички .....вън времето е разкошно и аз излизам на разходка да приема с усмивка слънчевия поздрав:)

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 17:20 от silvadge

# 241
  • Варна
  • Мнения: 915
здравейте, юнски мами, само аз ли все още се ослушвам и очаквам (засега без резултат  Rolling Eyes ) първото ритниче  Cry
от една приятелка разбрах, че е твърде вероятно датата на първото усещане на бебчо да съвпадне с датата на раждането, запомнете си ги, пък после ще правим статистическо проучване  Simple Smile
моето бебче още си крие пола,  като бях при доц.Балев беше със свити крачета - срамежливче  Embarassed

# 242
  • Мнения: 486
И мен ме интересува мислили сте къде ще раждате.Аз съм си избрала 'ВИТА' , решихме че искаме да си платим и от частните болници за сега си харесах тази.Сега се услушвам за лекър във Вита към който да се обърна.Мисля да си преместя там и консултацията от 7 месец.

# 243
  • Мнения: 245
И мен ме интересува мислили сте къде ще раждате.Аз съм си избрала 'ВИТА' , решихме че искаме да си платим и от частните болници за сега си харесах тази.Сега се услушвам за лекър във Вита към който да се обърна.Мисля да си преместя там и консултацията от 7 месец.

Марияна Райчева няма ли договор с тях?
Тя е страхотна лекарка.
За съжаление Вита ми е прекалено скъпо, въпреки че и аз смятам да платя за раждането, изобщо не мисля да се оставя в ръцете на случайния екип.
Може и голям късмет да извадиш, но можеи обратното.

# 244
  • Мнения: 4 526
Аз лично съм доста разочарована от родилното в Бургаската болница, затова смятам да пътувам чак до гр. Тутракан за раждането. Там родилното (и най-вече завеждащият отделението) се е прославило в целия регион там - всичките ми съученички от Силистра там раждат и не спират да хвалят. Самото отделение е супер подобрено със средства на много фондове, а за лекаря не съм чула нито една лоша дума. При мен проблемът е, че второто ми раждане ще е много скоро след първото и всички ме плашат, че съм щяла едва ли не вкъщи да родя (има ли други мами в моето положение?). Затова смятам да вляза в болницата по-раничко и там да си чакам на спокойствие. После ще си остана при нашите около 2 месеца, тъкмо да ми помагат с баткото. ooooh! какво ме чака... живот и здраве...

# 245
  • Мнения: 245
mom_an, вярно, че децата ти ще са с малка разлика, но пък и в това има много хубави неща.
Ще си растат заедно, ще са по-близки.
Моят син ще е на 7 години като се роди бебето и мисля, че ще е доста грижовен с него.
Но пък разликата им е голяма и не знам дали ще са си толкова близки.
Въпреки че с брат ми напр. имаме 3 години разлика, но никак не сме близки.

# 246
  • Мнения: 486
Марияна Райчева няма ли договор с тях?
Тя е страхотна лекарка.
За съжаление Вита ми е прекалено скъпо
за Марияна Райчева -ей сега ще проверя, благодаря за инфото.
Да скъпо е, но като се замисля.Във Вита -1500 лв. от който държявата ти връща 360лв.
Във държавна болница 500лв. - избор на екип, 100лв-ВИП стая, 150 - епидурална упойка + памперси + морки кърпички + др.неща който трябва да си купиш и донесеш сам.разликата в цената не е толкоз голяма, но гаранцията че знаеш за какво си даваш парите....
Разбира се ако може да си го позволиш.Аз съм много щастлива от факта че мога.За цените не съм 100% сигурна че са точно такива.                                   

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 15:17 от Zoia_Alex

# 247
  • Мнения: 4 526
Разбира се, Лале, разликата във възрастта не винаги е определяща за близостта на братята и сестрите, макар че се смята, че по-близката възраст предполага и по-сходни интереси и нужди, но не е гаранция. Мен това не ме притеснява, по-скоро се чудя как ще се справям, но това е тема за един друг форум:)))

# 248
  • Мнения: 245
Ако е толкова е горе-долу поносимо, но си мисля, че това ще е цената само за раждането, отделно стая и т.н., не съм сигурна, разбира се.
А ако е секцио сигурно ще е повече.
В Тина Киркова ми казаха едни познати за секцио - 1000 лв.
За нормално - не знам.

Трябва да се провери.
 Simple Smile

Mom_an, ще се справиш, къде ще ходиш Grinning
Поне наведнъж ще си ги отгледала, а при мен всичко е толкова далечно, че ще се трябва да свиквам наново с всичко.

# 249
  • Мнения: 2 529
И мен ме интересува мислили сте къде ще раждате.Аз съм си избрала 'ВИТА' , решихме че искаме да си платим и от частните болници за сега си харесах тази.Сега се услушвам за лекър във Вита към който да се обърна.Мисля да си преместя там и консултацията от 7 месец.

Aз и сега си следя бременността във Вита, както и първата. Имам си лекарка от над 3 години вече там и това е д-р Кълвачева. Препоръчвам ти я, за мен е най-добрата  Grinning. Когато раждах първия път, бяха още в старата сграда и аз родих с уговорка в Шейново. Сега не съм решила още, може и във Вита, може и в Шейново, защото нямам оплаквания. Бях във ВИП в Шейново и приятелка ми каза, че нямало разлика между условията, които имах в Шейново и тези във Вита. Още повече, че има лекари, включително и педиатърката на сина ми, които работят и на двете места. Ще се почудя още, имам време  Laughing  newsm78

# 250
  • Мнения: 42
Здравейте името ми Рени и бих искала да се присъединя към вас.Аз съм от Бургас на 25години съм и живот и здраве определена съм за  5 юни.Това е първа бременост за мен.Искам да ви попитам кога може вече да се купува всичко необходимо за бебо.Чувала съм че не трябва да се бърза,но толкова неща трябва да се купят...Благодаря предварително

# 251
  • Мнения: 545
Привет и от мен на всички!Добре дошла,Рени  bouquet
Вие всички направо ме шашнахте,аз съм 19 седм.,а още не съм  усещала бебчето!Надявам се да се дължи на това,че ми е първа бременност! PraynigИначе отностно пола,като го гледахме последния път,беше така добро да се крие с ръчичка,така че......
Аз все още не съм решила къде да раждам,но моя много добра приятелка роди преди дни в Тина Киркова,едва се добра до VIP стая,пълна с хлебарки!Каза че малкия(има си син,да е жив и здрав!) преяждал и повръщал,в резултат на което си намокрял дрешката,но никой не благоволявал да я смени,дори когато тя ги молила за това,а
детето с мокра дрешка! #2gunfire


# 252
  • Sofia
  • Мнения: 559
Здравейте

и аз съм в чуденка още, за Вита нямам никакви  впечетления, но частните малко започват да ме плашат.Първия път, преди четири години са бях записала в Св Лазар и изкарах до началото на 5месец, когато се разболях с температура и всякакви други екстри.Моята"лекарка" ми каза по телефона "пий наколко аспирина и ще се оправиш" след което ми затвори. Е излишно е да казвам че бях дотам. Сега ходя при док Мазнейкова, несъмнено добър специалист, но в тяхната клиника раждаш при дежурния екип, лекарите са седем или осем и вероятноста да е някой който виждам за първи път и той мен така е много голяма, все пак аз хода само при Мазнейкова. А аз така не искам. Освен това имат доста работа и не могат да отделят кой знае колко време на пациентите си. Това е най-гадния момент, и пярвия път сменях лекари и сега така   #Cussing out  а това най го мразя. Сега се замислям за Токуда, някой от вас да има преки впечетления? Надявам се скоро да знам със сигурност за да се успокоя.

# 253
  • Мнения: 229
Mom_an  дори аz в чужбина zнам zа теzи лекари от Тутракан.Доколкото zнам са двама братя.Най добрата ми приятелка ражда там и е супер доволна.И на един поzнат там оперираха майка му zа тумор в матката...Слава богу и тя се оправи ...абе...много съм чувала zа теzи лекари.Дори исках като съм си в БГ при тях да си слагам спирала(е сега е твърде късно Mr. Green ) Иначе аz се zаписах zа планирано секцио вече...Но едва ли 6те съм ви полеzна с информация zа моята  болница...

# 254
  • Мнения: 1 512
Мили майчета, за съжаление аз ви напускам. Моето бебе ще бъде ангелче на небето.

Искам да пожелая на вас и вашите семейства много здраве, всичко друго е без значение. Пожелавам ви силни ритничета по тумбаците, а през юни за вас да греят очичките на дечицата ви.

Общи условия

Активация на акаунт