Храни, които НЕ трябва да консумираме по време на бременност

  • 4 813
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 47
Аз ги чета по испанските сайтове тези неща. Иначе аз имам чувството че преди да разбера, че съм бременна съм яла всичко, което не трябва - има един колбас тук, който много обичам, точно сурово-пушен и преди няколко дни ядох от него, миналата седмица ядох суши и сандвич с пушена сьомга, също и рохко сварено яйце Sad
 Да не говорим за лекарствата за алергия които пих и един дерматологичен крем, който не трябва да се използва по време на бременност, но това вече е друга тема.
Надявам се всичко да е наред Hands Pray

# 46
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Не го мисли толкова, то не е казано, че всеки полу- суров животински продукт е заразен с опасни бактерии. А, че има такава вероятност и затова трябва да се избягват. Всичко ще е наред. Лека бременност!

# 47
  • Мнения: 424
И аз не живея в БГ. И аз консумирам сиренето на Лидъл - Милбона. Но както е казала VickyTaylor
Не само, че е разрешено, а направо си е задължиърлно да се яде сирене/кашкавал/ извара, т.к. нуждите на майката и бебето от калций са големи.”
Здравейте! Разрешено ли е да се яде краве сирене по време на бременност? На мен много ми се яде в момента, но не съм сигурна, че и то е безопасно, тъй като четох, че някои сирена трябва да се избягват.

И аз идвам със същия въпрос. Четох, че дори да е направено от пастьоризирано мляко пак може да е заразено със листерии. Аз не живея в България и тук си купувам сирене от Lidl, на марка Milbona. Вчера разбрах, че съм бременна, а преди да разбера доста си похавах сирене. Много обичам, но сега имам съмнения дали е безопасно. Вие ядете/яли ли сте бяло сирене по време на бременност?

# 48
  • Мнения: 2
Здравейте, дами!!

Радвам се на втора бременност, в момента съм в 10 г.с. Знам кои са храните, които не се првпоръчват по време на бременност, но изпаднах в много т#па ситуация и се надявам някой да ме успокои малко:

Поръчах си в заведение десерт, профитероли с шоколадов крем. На всички десерти бяха написани с цифрички алергените, тези профитероли нямаха нищо.

Донесоха ги, малки като топчица еклерче, с шоколад. Хапвам 1, усещам вътре крем, с целия си акъл, хапвам още 1 и чак тогава се замислям дали да не отрежа едно да видя какво има вътре! То вътре крем. Питах сервитьора какво има, не знаел, някакъв баварски крем...? Накарах го да пита дали има яйца, защото съм бременна. Идва и ми казва "Ами има яйца, съжалявам".
И като казах, че не пише в менюто, че има някакви алергени, както на другите десерти, отговорът пак беше "Съжалявам".

Сега знам, че с притеснение и вайкане няма да си помогна, нито ще се успокоя, но ако някоя е имала подобна ситуация или може да даде съвет/коментар по темата, изключително много би ми помогнала и успокоила.

Благодаря, че ме изчетохте!

# 49
  • Мнения: 670
Не разбирам защо се притеснявате. Какво като има яйца? Баварският крем се вари и те не са сурови.

# 50
  • Мнения: 2
Не разбирам защо се притеснявате. Какво като има яйца? Баварският крем се вари и те не са сурови.


Проблемът е, че момчето не можа да ми каже какъв е кремът. Предположи просто с някакво име на крем, който знае "баварски", а после само се върна и каза "Амиии, има яйца". Ама сурови ли са, какво са, не знаел. Съжалявали. Та това ме ядоса и притесни.
Естествено, яко бях реагирала и аз по-адекватно в ситуацията и бях вдигнала малко повече шум, щях да стигна до дъното на нещата и да ми кажат в крайна сметка какво има в тоя крем, а не да пиша по форуми и да си скубя косите, ама съм бавна.

# 51
  • София
  • Мнения: 13 402
Какъвто и да е кремът, не е суров и няма място за драми.
Освен ако не си алергична към яйца.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 600
Не мисля, че в ресторант ще рискуват да правят кремове със сурови яйца.

# 53
  • Мнения: 588
Аз пък мисля, че трябва да си по-спокойна и да не взимаш толкова нещата навътре, че ако сега се притесняваш за едни миниатюрни еклерчета с малко кремче, какво ще правиш до края на бременността. Допитвала съм се до приятелки и познати дали е имало храни, които да избягват и знаеш ли какво са казвали.. "Яла съм каквото ми се е яло" Не може да знаем навсякъде какво има и какво слагат. Лека и спокойна бременност!

# 54
  • Мнения: 399
И къде е драмата ако има яйца ? Имате ли алергия? Какви са тези вайкания и терзания, яжте си спокойно всичко, все пак няма да ядете отрова за мишки, предполагам ?

# 55
  • Мнения: 359
А какво мислете за домашното овче сирене? Имаме вкъщи и толкова да ми се хапва от него, но не знам как е приготвено...дали може да е от непастьоризирано мляко? Също домашното овче кисело мляко, него съпругът ми го прави, като преди това кипва млякото, ама дали е достатъчно това ме притеснява и не смея да ям и от него?

# 56
  • София
  • Мнения: 247
Здравейте и от мен! В момента няма с кого да споделя притесненията си и видях тази тема, та реших да го направя с вас! Няколко пъти виждам отрицателен тест и миналия месец след опитите, реших да си направя ранен тест. На 6ти и 8ми ден. И двата отрицателни. Тъй като бяхме хванали нещо от детето, проблемен нос, леко зачервено гърло, главоболие. Та си казах, щом са отрицателни, няма да се мъча. Пих парацетамоли, смуках някакви неща за гърло, смуках валидол, защото имах няколко стресови дни, пръсках Назонекс в носа. Също така мих банята с пулверизатор пълен с доместос и веро, щото не ми се ходеше до магазина за препарат, стоях сигурно 30 мин вътре затоворена и си чистих. Кой знае още колко неща съм правила, за които сега не се сещам. И след като ми закъсня 4 дни и имах един останал тест, реших да си го направя. И какво да видя - 2 черти! Даже не можах да се зарадвам, а започнах да въртя лентата... Отделно месец преди да забременея съм се мазала с кортикостероидни кремове за разни проблеми. Мъжът ми е на изопринозин от няколко месеца, защото има проблем с имунитета и много се разболява. Казвам ви, не знам къде се намирам. От паника дори не мога да се сетя кога какво и по колко съм взимала. На лекар съм утре 13.06. Предполагам, че съм около 5та г.с. Ще споделя с нея тези неща, но се съмнявам да ми каже нещо конкретно.

# 57
  • Мнения: 399
Здравейте и от мен! В момента няма с кого да споделя притесненията си и видях тази тема, та реших да го направя с вас! Няколко пъти виждам отрицателен тест и миналия месец след опитите, реших да си направя ранен тест. На 6ти и 8ми ден. И двата отрицателни. Тъй като бяхме хванали нещо от детето, проблемен нос, леко зачервено гърло, главоболие. Та си казах, щом са отрицателни, няма да се мъча. Пих парацетамоли, смуках някакви неща за гърло, смуках валидол, защото имах няколко стресови дни, пръсках Назонекс в носа. Също така мих банята с пулверизатор пълен с доместос и веро, щото не ми се ходеше до магазина за препарат, стоях сигурно 30 мин вътре затоворена и си чистих. Кой знае още колко неща съм правила, за които сега не се сещам. И след като ми закъсня 4 дни и имах един останал тест, реших да си го направя. И какво да видя - 2 черти! Даже не можах да се зарадвам, а започнах да въртя лентата... Отделно месец преди да забременея съм се мазала с кортикостероидни кремове за разни проблеми. Мъжът ми е на изопринозин от няколко месеца, защото има проблем с имунитета и много се разболява. Казвам ви, не знам къде се намирам. От паника дори не мога да се сетя кога какво и по колко съм взимала. На лекар съм утре 13.06. Предполагам, че съм около 5та г.с. Ще споделя с нея тези неща, но се съмнявам да ми каже нещо конкретно.

Изобщо не се шашкай, нищо притеснително не виждам да си направила. Аз в 8 сесмица имах криза от невралгията, пих 2 аулина (аг ме посъветва), после имах жлъчна криза (пак лекарства и глад), после хванах вирус от дъщеря ми и бях болна 3 седмици, 10 дни на антибиотик и инхалации с пулмикорт. Та горкото ми бебче... според аг се развива чудеано, дано е така, но нямах избор в никоя от ситуациите. Да не споменавам, че бях 2 пъти в болница за хорионбиопсия и полипектомия и покрай тях пак си има медикаменти. Абе, Бог да е с нас!

# 58
  • София
  • Мнения: 247
Здравейте и от мен! В момента няма с кого да споделя притесненията си и видях тази тема, та реших да го направя с вас! Няколко пъти виждам отрицателен тест и миналия месец след опитите, реших да си направя ранен тест. На 6ти и 8ми ден. И двата отрицателни. Тъй като бяхме хванали нещо от детето, проблемен нос, леко зачервено гърло, главоболие. Та си казах, щом са отрицателни, няма да се мъча. Пих парацетамоли, смуках някакви неща за гърло, смуках валидол, защото имах няколко стресови дни, пръсках Назонекс в носа. Също така мих банята с пулверизатор пълен с доместос и веро, щото не ми се ходеше до магазина за препарат, стоях сигурно 30 мин вътре затоворена и си чистих. Кой знае още колко неща съм правила, за които сега не се сещам. И след като ми закъсня 4 дни и имах един останал тест, реших да си го направя. И какво да видя - 2 черти! Даже не можах да се зарадвам, а започнах да въртя лентата... Отделно месец преди да забременея съм се мазала с кортикостероидни кремове за разни проблеми. Мъжът ми е на изопринозин от няколко месеца, защото има проблем с имунитета и много се разболява. Казвам ви, не знам къде се намирам. От паника дори не мога да се сетя кога какво и по колко съм взимала. На лекар съм утре 13.06. Предполагам, че съм около 5та г.с. Ще споделя с нея тези неща, но се съмнявам да ми каже нещо конкретно.

Изобщо не се шашкай, нищо притеснително не виждам да си направила. Аз в 8 сесмица имах криза от невралгията, пих 2 аулина (аг ме посъветва), после имах жлъчна криза (пак лекарства и глад), после хванах вирус от дъщеря ми и бях болна 3 седмици, 10 дни на антибиотик и инхалации с пулмикорт. Та горкото ми бебче... според аг се развива чудеано, дано е така, но нямах избор в никоя от ситуациите. Да не споменавам, че бях 2 пъти в болница за хорионбиопсия и полипектомия и покрай тях пак си има медикаменти. Абе, Бог да е с нас!

О, много съжалявам за всичкия ужас, който си изживяла! Пожелавам ти отсега да нямаш никакви проблеми и едно здраво и сладко бебенце накрая! Благодаря за подкрепата!

Общи условия

Активация на акаунт