Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване 78

  • 40 448
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 332
Ели, благодаря за темата!

Бихте ли ми препоръчали на какъв период и къде да правя профилактика за себе си, след като съм с фамилна обремененост? Разбрах от видеото в 1 от 8, че е добре да си правя мамография , а не ехомамография. До момента съм правила една мамография при  д-р Свещаров и няколко ехо в диспансера в Младост 1 през годините, от къде да знам, че съвсем скоро ще ми се наложи да се замисля повече.....

Мама прави химията в Надежда, но не са ѝ предлагали каска.
Аз нямам негативни впечатления нито от д-р Манов /много подробно ни обясни всичко и отговори на всичките ни въпроси преди първата ХТ, както и толкова много насоки/, нито от д-р Алхалаби, целият им екип беше в кабинета и всички бяха много любезни и внимателни. Всеки път е така и нямам забележки, дори съм възхитена. Обаче има много, много пациенти....жалко, жалко.

# 16
  • Мнения: 563
Ей DZ, къде се загуби бе моме?
Само така!  И аз чакам ММ и ще си сипем по едно за тренинг преди празниците! След това ще направя тиквеника за утре, че да има време да дръпне! На една ракия ще видим какво ще се получи? Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 980
Моли, тук съм си, ама и мъжо закъса здравословно... и съвсем закъсах психически.
С майка се занимавам. Официално вече имаме генна мутация🙄 Ама нямам време да се притесня.
На работа от един месец поемам половината смяна на колежка (друга колежка взема останалата част). Мъжа на колежката е много зле и помагам Sad
За януари вече ще наемат пенсионирана колежка, че не смогваме... Зам.директорката коментира, че щом аз не съм ухилена от сутринта, значи работата е зле вече...
 Прането ми седи от неделя на стола... нямам време и сили за нищо 🙄
Та, наздраве🍻🍻🍻😂
Смятам да пия и да спя до 2-ри😂😂😂

# 18
  • Мнения: 52
Здравейте и от мен.Благодаря и аз за новата тема на Ели,желая много много здраве на всички ни.Весели празници!❤️

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Айде и аз тук. Благодаря за новата тема.
Аз събрах документите за телка, трябва ми само направлението от личната и ще подавам документи. Казаха, че вече ще ми дадат пожизнено. Поне да спра да се занимавам с тъпите им бумащини. Аз обаче съм и с друг проблем, който много се влоши. Правиха ми нови снимки на гръбнака и освен липсващите и смачкани дискове, имам и счупен и смачкан прешлен. Ходя сама, но болките са… И сега не знам дали ще го вземат под внимание. Аз преди да се разболея имах 50 процента само за това, а на миналото явяване ми ги свалиха ба 30, при условие, че имам сериозно влошаване. Не съм обжалвала, че   Беше само за няколко месеца, но сега ако ме резнат пак, мисля да обжалвам. Чудя се дали има смисъл.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 707
Ели, благодаря за темата!

Бихте ли ми препоръчали на какъв период и къде да правя профилактика за себе си, след като съм с фамилна обремененост? Разбрах от видеото в 1 от 8, че е добре да си правя мамография , а не ехомамография. До момента съм правила една мамография при  д-р Свещаров и няколко ехо в диспансера в Младост 1 през годините, от къде да знам, че съвсем скоро ще ми се наложи да се замисля повече.....
 
За профилактиката - зависи на колко години си, но принципно всяка година бих правила аз,  може и на 6 м при фамилна обремененост. Но нямам предвид мамография на 6 м, дори и на 1 година не бих правила, зависи от плътността на гърдите - при висока плътност мамографията не върши работа, по-добре ехограф или ямр.
При Свещаров не бих се следила, при мен и още няколко жени изпусна рак.

# 21
  • Мнения: 3 980
Лейди, идея нямам Sad
Обаче няма как да е пожизнен, ако включиш и гръбначната диагноза 😔

# 22
  • Мнения: 345
Към мнението на Олив за Свещаров се присъединявам. Пълен некадърник и мен ме изпусна...но аз съм си крива, че не потърсих второ мнение, но катэ каза че няма проблем се успокоих, някак си човек търси второ мнение при имане на проблем, я мен ме успа, че нямало нищо...пълен нещастник. Не ходете при него никога!

# 23
  • Мнения: 1 800
Благодаря, Ели за труда ти, записвам се и аз в новата тема. Мнение нямам нито за Свещаров, нито за ТЕЛК.  И мен ме завъртя ваканцията и Коледния дух. Направо забравих, че съм болна, ама аз и не се чувствам болна де. Голямо готвене, голямо пазаруване, опаковане......Не съм се спряла, сега си сипах едно винце и сядам да видя какво ще сготви Генчо и каква му е коледната украса Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 дек 2022, 20:11 от Alik

# 24
  • Anywhere
  • Мнения: 1 103
Здравейте мили момичета! От известно време ви чета и се възхищавам на куража ви! От години имам образувания от всякакъв вид в гърдите, както и фамилна обремененост, баба ми по майчина линия беше с мастектомия направена на много късен етап.....
На 40г съм и ..
Имам ужасно мастопатични гърди, пълни със стари и нови кисти, фиброаденоми 6-8бр с различни размери. Една от зоните обаче е много съмнителна за нещо по-лошо Sad. На 4 януари ще ме приемат в Коц Пловдив, за да се провери какво е точно. Нито на ехограф, нито на мамография могат категорично да кажат какво е, но хирурга беше видимо притеснен.
Толкова ме е страх, какво ще се окаже! Страх ме е от лечението.  ...
Паралелно с биопсията н атози участък ще извадят и фибро аденомите. Но понеже са на различни места се чудя как да процедираме. Всяка гърда трябва да се реже поне на 2 места.
Споделете опит моля! Особено ако има сред Вас момичета от Пловдив!
С каква упойка се извършва операцията? Какво да очаквам?
Прегръщам ви силно!!

# 25
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Точно в този момент трябва да останеш хладнокръвна. Страхът само ще попречи на вземането на правилните решения. А сега е момента за тях. И дори рак да излезе, виждаш-борим се! Минаваш си терапиите и живота продължава. Утре може и тухла да ти падне на главата. Защо не те е страх от нея? Каквото ни е писано, това ще е. Борим се, падаме, ставаме, наместваме короната и газ напред. Един живот имаме. Дишай. Другото е Божа работа


Моите гърди бяха същите и под две големи кисти излезе говедото Sad
Няма как да знаем каква ще е упойката, защото не казваш какво точно ще ти правят. Отворена биопсия по-вероятно. Би трябвало да е с местна ама всеки хирург си решава.

# 26
  • Мнения: 1 355
Pretti shy, какъвто и да е резултат (разбира се, че хубаво би било да ти няма нищо), но ракът на гърдата вече се лекува. Медицината се разви много, има много съвременни допълнителни изследвания.... Не се тормози. Дано да е добър хирург, който ще те оперира.

# 27
  • Мнения: 237
Ели, благодарности за темата! 🙂

Моли, това за калция и фосфора не го знаех, не мисля, че въобще са ми ги изследвали. Но ще имам предвид занапред.

ДЗ, доста неща са ти на главата, но наистина отпусни душа, колкото е възможно сега по празниците!

За ехография и разчитане на мамография бих препоръчала д-р Спирдонов, преглежда в Медиарт, в сградата на ИСУЛ. Може да се запише час през сайта easydoc.

Хубави празници, момичета!

# 28
  • Anywhere
  • Мнения: 1 103
Благодаря Ви за куража, момичета! Един от добрите гръдни хирурзи е. Д-р Румен Тулев. Да иска да направи отворена биопсия и паралелно с това да отстрани фиброаденомите. Всъщност ако гефрира установи, че находката е злокачествена как се процедира? На момента ли се оперира или се прави повторна операция?

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Лейди, идея нямам Sad
Обаче няма как да е пожизнен, ако включиш и гръбначната диагноза 😔
Ами така ми казаха, че ще е пожизнен.
Няма как да не се включи гръбначната диагноза, там е много зле всичко. А защо да не може?

Общи условия

Активация на акаунт