Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване 78

  • 40 455
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 350
Buttercake, би ли споделила името на онколожката. Благодаря много 🤗🤗🤗🤗
Доц. Трифонова от Онкологията в Дървеница, София.
За мен тази жена е моят ангел-хранител, който ми спаси живота. Аз винаги й го казвам, ама тя не вярва. Аз, обаче вярвам в тези неща или поне силно имам нужда да вярвам в този тежък за мен период.

# 46
  • Мнения: 1 494
Точно тя ми беше първият избор. Бях си запазила час две седмици по-рано за нея. Когато отидох, чаках, чаках, чаках и накрая разбрах, че била излязла в отпуск, била им се сринала системата и нямало как да ме предупредят. Но гледаха много гузно. Когато помолих да си запиша час възможно най- скоро ми казаха, че не може защото не знаели кога ще се върне от отпуск.
Но в началото на януари ще атакувам отново защото имам контрола от лъчетерапията и смятам да се паркирам там и да си тръгна със запазен час:)

# 47
  • Мнения: 220
Добър вечер, лъчезарни момичета! Благодаря и аз на Ели за новата тема и на всички вас за уютното местенце, изпълнено със сила, вяра и кураж. Не пиша често, но ви чета редовно. Моята химия остава в старата година, а новата живот и здраве ще открия с лъчетерапия. Нека всичко лошо остане в тази година, нека има само добри новини догодина и без нови попълнения! Весели празници! Сестринска прегръдка! Heart

# 48
  • Мнения: 114
Честита Коледа и весели Новогодишни празници на всички колежки по съдба!
Вярвайте в чудеса, бъдете здрави и обичайте близките си и живота.
Едно от нещата, които да ме крепят след като чух диагнозата преди повече от две години е на път да се случи-отивам да гледам Аватар с цялото ми семейство, подарък за рождения ми ден.
Сигурна съм, че ще се похваля тук и с най-дълго срочното събитие, за което съм решена да оцелея и да присъствам.
Прегръдки за всички вас, заедно можем много.

# 49
  • Anywhere
  • Мнения: 1 103
Честита Коледа, прекрасни борбени момичета!
Пожелавам Ви здрава и прекрасна идваща година, пълна с добри новини!

# 50
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Честита Коледа и от мен! Бъдете здрави и  щастливи!

# 51
  • Мнения: 563
И от мен едно хубаво пожелание, което получих, и с което искам да орисам и вас, мили мои, силни и колоритни момичета:
Честито Рождество!!!
Да е светлина в душата ти! 
Да е слънце по пътя ти! 
Да е вдигнато челото ти! 
Да тежи думата ти! 
Да е огън в огнището ти! 
Да са от радост сълзите ти! 
Да е верен другарят ти! 
Да е мир в съня ти! 
Да е споделена обичта ти! 
Да е мъдрост в избора ти! 
Да е здрав коренът  ти и
да пребъдат рожбите ти! 
Да бъде!❤️💕❤️

# 52
  • Мнения: 1 062
Живи и доколкото може здрави да сте, борбени момичета! Ако може и много обичани!
Това е моето Коледно пожелание към Вас!

# 53
  • Мнения: 88
Честита Коледа, момичета! Благодаря на Ели за темата. Бъдете здрави и силни духом.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Записвам се и аз в темата, за съжаление!

# 55
  • Мнения: 327
Записвам се и аз в темата, за съжаление!
Здравей.Пожелавам ти добри резултати.Кураж и много сили.

# 56
  • Мнения: 3 980
elsefi, ако имаш нужда от нещо, пиши🤗
Нито един нов не е добре дошъл, но винаги когато имаш нужда от нещо пиши.
Дори да е само, за да споделиш!

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Благодаря Ви, момичета! Изчетох предната тема. Мисля да върна и по-назад. Все още нямам биопсия, само предполагаема диагноза за злокачествено. От мамографията имам заключение от мамолог - 95% вероятност за злокачествено. Под 1см на лява гърда. Не е кръгло, като звездичка е и така да се каже, даже аз не го харесвам, като го виждам на ехограф. Никой не успява да го напипа, виждат го само на ехография и мамография. Имам запазен час за Турция на 3-ти януари, ще ми направят изследвания и на 4-ти ще се видя с хирург мамолог. Не мисля да отлагам и много да мисля. За сега само попивам информация, ще дойдат и въпросите, сигурна съм. Чета Ви и не ми се иска да остана в БГ. От цялото си сърце пожелавам на всички успех с тази диагноза. Три близки приятелки го минаха, надявам се да се справим и ние. Прегръщам Ви!

Последна редакция: чт, 29 дек 2022, 01:02 от elsefi

# 58
  • Мнения: 3 350
Аз пък никога не бих отишла в Турция на лечение. Аз ги имам за много некадърни. Даже фейк носовете, дето си направиха наште манекенки и фолк певици са като зурлички на свинчуги.
Смятам, че нашите онколози са на Европейско ниво ! Как пък няма да ида в Анадола ! Там освен една баклава да изям, друго не виждам какво да търся.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 433
buttercake, от сърце пожелавам на всички оздравяване, без значение кой по какъв път е поел. Дай боже всички да сме живи и здрави, баклавата от мен Grinning

Общи условия

Активация на акаунт