Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване 78

  • 42 183
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 355
Аз пък никога не бих отишла в Турция на лечение. Аз ги имам за много некадърни. Даже фейк носовете, дето си направиха наште манекенки и фолк певици са като зурлички на свинчуги.
Смятам, че нашите онколози са на Европейско ниво ! Как пък няма да ида в Анадола ! Там освен една баклава да изям, друго не виждам какво да търся.
Браво на теб! Турците, освен нещо да объркат, друго нищо не могат... Ходих като придружител там с близката ни... Объркаха дори биопсия. Професор Михова тук я оправи.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 433
emma1, къде сте били? Защото и аз мога да дам примери много, но в обратна посока. Хубаво е да се знае къде точно са били лошите практики. Вероятно навсякъде има такива, както и добри. не искам никой в нищо да убеждавам, просто споделих.

Аз пък никога не бих отишла в Турция на лечение. Аз ги имам за много некадърни. Даже фейк носовете, дето си направиха наште манекенки и фолк певици са като зурлички на свинчуги.
Смятам, че нашите онколози са на Европейско ниво ! Как пък няма да ида в Анадола ! Там освен една баклава да изям, друго не виждам какво да търся.
Браво на теб! Турците, освен нещо да объркат, друго нищо не могат... Ходих като придружител там с близката ни... Объркаха дори биопсия. Професор Михова тук я оправи.

# 62
  • Мнения: 564
elsefi,
Не си добре дошла сред нас, но като те е споходило, си на правилното място! Нямаш си идея каква сила са момичетата тук Hands Muscle !
Споделяме си  инфо, поскарваме се от време на време, но по-важното е, че всяка една е била или в момента е "в твоите обувки" и отлично те разбира през какво минаваш и какво ти предстои!
Както навсякъде, колкото хора-толкова и мнения. Събирай инфо, но решенията си ги вземай САМА! Така, както го чувстваш. От всеки лекар има хиляди доволни и още толкова недоволни. Сърцето  ще ти подскаже какво да избереш за себе си!
Само няма да се оставяш на черните мисли! Всички ги имаме, но не се даваме!  Споделяме си тук, поплакваме си понякога, отупваме прахта и с вирнато чело продължаваме напред!
Прегръщам те и ти желая кураж и сила по пътя, който ти предстои! Blue Heart Kiss Flowers Four Leaf Clover

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Аз си правих преди време проучвания- лечението на тази болест в цял свят е едно и също. Нищо ново и неизвестно до сега не е измислено, за съжаление…
В Турция има много добри специалисти, но цените са резачка.

# 64
  • Мнения: 335
elsefi, важното е, че имаш план! Някак по-спокоен е човек.

The Iron Lady, а от кога е открита тази терапия и скъвсем нищо ново ли не е открито през годините?

# 65
  • Мнения: 3 350
elsefi,
Разбира се,  всеки трябва да реши сам къде иска да се лекува. Вярата в доктора и лечението е много важна ! Щом там се чувстваш сигурна и добре, значи това си е твоето. Успех ти желая ! Ще се справиш ! Ще се излекуваме, ще сме добре ! 👍🙏🙂

# 66
  • София
  • Мнения: 6 742
elsefi, важното е, че имаш план! Някак по-спокоен е човек.

The Iron Lady, а от кога е открита тази терапия и скъвсем нищо ново ли не е открито през годините?
Естествено, че се открива, но протоколите за България си същите като в ЕС, тоест съответно се променят, когато има промяна.

# 67
  • Мнения: 1 355
elsefi, придружавах близката ни в Истанбул при известен професор онколог. Забравих името му (турско е и не мога да си спомня), а нея вече я няма...позабави се с лечението. Но бях много учудена, че с толкова много пари и поначало там са високи цени, а нищо не се постараеха турците.... Аз в чужбина никога не се преглеждах и мислех, че тук е лошо мед. обслужване...

# 68
  • Мнения: 389
Моли, много ти се радвам като виждам, колко уверена си вече и как даваш кураж на другите момичета. Спомням си колко уплашена беше в началото и как не ти се вярваше, че всичко ще бъде наред.❤️🤗
Весело посрещане на Новата година!🍀

# 69
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Каквото е открито, то се прилага вече. Не само в Европа, в Китай например, лечението пак е същото.

# 70
  • Мнения: 389
Момичета, през колко време правите изследване на костната плътност?
Аз ходих до Надежда на 23.12.  да им се оплача☺️, че много ме болят ходилата и ставите. Нямаше никой от старите лекари и попаднах на д-р Манов. Той ми препоръча да си направя в най-скоро време изследване на костната плътност и някакъв тест за повишение на лошия холестерол и още някакви два показателя. Да съм готова с тези изследвания за февруари, когато съм на диспансерен, та ако се наложи да ми предпишат нещо за пиене. Каза, че никое от тези изследвания не могат да ми го назначат през диспансера. Искаше да ми изпише антидепресанти заради вълните, но аз отказах. Той каза, че сега въобще не били толкова страшни тези лекарства. Сцинтиграфията същото образно ли е  или не?
Тя не се ли полага веднъж годишно?
А предишния ден бях на профилактичен преглед при гинеколог и ми препоръча вечер да вземам една таблетка мента, глог и валериана + магнезий за по-лесно понасяне на горещите вълни.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 742
Изследането на костна плътност е различно от сцинтиграфията, ето това е:
https://alexandrovska.com/bg/Информация%20за%20пациента%20костна
Подсещаш ме, че и аз трябва да направя, би трябвало всяка година да правя, но не съм в последните 1-2.
Лекарството за нея е инжекции Пролия 2 пъти годишно, едната струва към 360 лв., но ако вече си с остеопороза се полагат от НЗОК - отиваш при ЛЛ с изследването и той ги изписва. Виж, ако си с намалена плътност, но все още не остеопороза - сам си ги плащаш. Трябва да се внимава да не се слагат, ако предстои сериозно лечение на зъби /като импланти или друго подобно, не говоря за пломби/.
Може ли да напишеш освен холестерол какво трябва да изследваш - напоследък забелязвам, че от лекарствата моят се повишава независимо от здравословния ми начин на живот?

# 72
  • София
  • Мнения: 265
Здравейте, момичета! Записвам се и аз при вас с новооткритата диагноза на мама дифузен едроклетъчен Б клетъчен лимфом и се връщам да чета. Голямо обикаляне по доктори беше, надявам се да има силите да пребори това чудо.

# 73
  • Мнения: 389
Оливче,  д-р Манов ми е написал да изследвам:
1) Костна плътност
2) Липиден профил
    - общ холестерол
    -LDL и HDL холестерол

# 74
  • Мнения: 1 494
Момичета, помагайте, моля ви 😏.
На 23.12. ми беше последната процедура от лъчетерапията. Лявата гърда, където беше и операцията беше силно зачервена и болеше все едно съм изгоряла на слънцето. Докторката я видя и каза, че е нормално, след 10 дни да мажа с домашен крем от невен .
На 26 .12. бяхме на еднодневна екскурзия до Гърция и мисля, понеже, не се спрях, получих подсичане (гърдите са ми достатъчно големи). На 28.12. започна много да ме боли и като се погледнах вечерта, лошо ми стана. Започнах да мажа с йодасепт и днес почти цял ден лежа защото когато стана и се получава търкане.
Дали мога да сложа марля или нещо друго за да намалее това търкане и дали йодасепт е удачен. Днес вече се чувствам по-добре но почти не съм ставала. Идва ми да си я вържа за врата тая гърда, много мразя да лежа.

Общи условия

Активация на акаунт