Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване 78

  • 42 194
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 564
Сисе, моят се оказа, че е бил хетерогенен. 20% от клетките са естроген зависими,  а останалите 80 тройно негативен медуларен. Това беше извода след 6 хистохимии 😀.
Естргеновите химията ги е убила.
Та за това аз да реша дали да вземам Аримидекс.
Алик,  дръж се! Щом химията действа, това е добре.  Лезията сега ли се появи за първи път? За второ разчитане мислила ли си?
Голямо гуш и кураж!!!
Чайлд, откровен е Щерев, наистина. Искаше ми се по-категорично мнение, ама аз обиколих де що онколог има в София и всички вдигат рамене, та и аз не знам вече...

# 706
  • Мнения: 1 800
Алик,  дръж се! Щом химията действа, това е добре.  Лезията сега ли се появи за първи път? За второ разчитане мислила ли си?
Голямо гуш и кураж!!!
На ПЕТ Скенер е описано "с вид на проста киста", КТ Скенера - лезия-киста/мета-за проследяване. Ще правя ЯМР за да се уточни какво е в края на месеца като приключа ХТ.

# 707
  • Мнения: 15
Didonka, Пловдив ви е близо. Тук в няколко болници правят химиотерапия. В държавната Св.Георги и в някои от частните иии също. Не мога да препоръчам онколог, а само онкогинеколог- д-р Росен Петров, много добър е! Ако имате нужда от консултация с такъв! Успех и кураж, всичко ще се нареди ❤️
Много Ви благодаря за отговора! На нас може би ни трябва точно онкогинеколог, защото рака на майка е на яйчника! Ще имам в предвид доктора, който ми препоръчвате, чакаме само хистологията, която ще разберем сега в сряда. А този доктор в коя болница работи? Благодаря!

# 708
  • Варна
  • Мнения: 10 658
Аз съм била при Кръстева в Панагюрище.
Толкова надменно и високомерно отношение не бях срещала.

Не ми доогледа документите и ми каза непълно лечение, че е нужно само лъче, а аз трябва да имам и химия. Добре, че тя беше третия онколог при който бях, за да знам, че химия трябва. Не ми се мисли, ако бях отишла само при нея дали ма комисия щяха да ми обърнат повече внимание на двата документа, защото бяха само толкова, а не купища, които трябва да чете.

Аз съм от Варна и тук в едната онкобошница се явяваш лично на онкокомися
Питах я Кръстева и при тях ли трябва лично да се яви пациента
Тя не ми отговори ясно с Да/Не
В края на разговора пак я питах
Нейния отговор беше:
Аз нали вече ви казах. Вие май не разбирате какво ви обяснявам.

Тя беше първата жена онколог, с която разговарям и реших да я питам заради оставането без вежди кога да направя микроблейдинг - преди или след химия.
Отговорът й звучеше така
Прави каквото искаш с веждите си, какво ме занимаваш.

За мен тази жена няма нищо общо с образа по Тв и предавания където я канят и реалността .

Високомерна, надменна, незаинтересована...

Когато я питах ако започна при тях химия, ще ми дадат ли телефонна който да се обадя в случай на проблем. Отговорът й отново беше в смисъл да не си помислям, че за щяло и нещяло трябва да им звъня....

Molly при Консулова записват часове с месец напред. Аз чаках месец и няколко дни. На 07.03 записах час за приятелка при нея за 18.4

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 14:23 от missNoir

# 709
  • Плевен
  • Мнения: 992
Дано не вземат някъде да ни се карат или да се държат зле, че и без това психически съм развалина! Но няма как да е в Плевен химиотерапията, защото там не правят, няма такова отделение. Дано всичко мине спокойно и да се започне един път лечението!
Има отделение по химиотерапия в Плевен, но  в държавното онко, не в клиниката на Горчев, която е частна, но не Ви го препоръчвам....

# 710
  • София
  • Мнения: 6 742
Моли, само да кажа, че при силна естрогенна зависимост и на двата тумора, 3 г. Золадекс и Нолвадекс не бяха попречили на втория тумор да се развие. Е, сега, не знам дали е нямало да са по-големи образуванията /бяха няколко/ и по-бързо да се развие, но е факт, че на фона на хормонална терапия се случи. Много трудно решение е това твоето - когато лекарите не казват категорично, аз лично след 3 г. хормонална, после нов рак, още 3 г. хормонална дотук - станаха общо 6 г. се надявам до 2 г. да ми ги спрат, но очаквам да поискат да станат и общо 10 и няма да споря с тях, въпреки че не ми действат също добре на кости, настроение и т.н...Още някое светило да попиташ, ако е останало?

Алик, стискам палци да минеш по-леко през тази химия, не се шашкай и ЯМР да покаже добри новини, пиши!

Дидонка - Пловдив не ви ли е близо, там май има доста варианти за химиотерапия.

# 711
  • Мнения: 317
9 месеца на хормонална терапия золадекс и фемара отслабнах 8 кг.  Но ходя на йога и
Си спазвам хранителен режим .  Чувствам китките си по слаби от преди. Преди имах горещи вълни чувствах се изтощена, а сега ефектите от менопаузата изчезнаха, дали това не е сигнал, че вече не е действа?
А какво използвате за вагиналната сухота? Четох за кокосово масло
Предложете ми хубав пробиотик, таргетната ми терапия ми съсипва стомаха.

# 712
  • Мнения: 564
Алик, ама някаква си проста киста ли ще те бутне Hands Muscle ? Не се шашкай! И аз на КТ имах описан единичен нодул в бял дроб за проследяване, но бях след ковид. После на следващия пак си го описаха като без развитие, а на ЯМР и ПЕТ изобщо не са го отразили. А единия от дисковете от КТ го бях дала за второ независимо разчитане и въобще не пишеше нищо за нодул. А доктора беше надежден и му вярвам.
Това с образните малко си е шаманство и много зависи кой го разчита. Мен от това ме е страх най-много. Да не проспят нещо.
Мис, вярно че ти беше ходила при Кръстева (, освен ако няма и Кънчева, ама предполагам че е грешка в името и става дума за същата). Аз по ФБ групите съм чела за нея, а и съм гледала интервюта и добре "стои" на екран Simple Smile. Ама те на екран всички са много френдли и загрижениа, а на живо малко по-иначе стоят нещата, за съжаление.
При Консулова освен да пробвам онлайн да се консултирам, щом е толкова натоварен графика й. Аз и в момента не  мога де, че съм се овъртолила в работа и така ще е поне до края на април, но ще помисля и ще реша нещо, че не се търпят тези странични ефекти при мен. А снощи прочетох  в листовката, че като чест страничен ефект се наблюдава косопад и изтъняване на косъма. От малкото неща, които харесвам много в себе си, две бяха зъбите и косата. Зъбите заминаха от химията, а косата ми е като лъвска грива и хич не я харесвам в момента, но не искам да ми окапе или изтънее.
Оливче, и ти ли с рецивив и то след хормонална?  Четох в един форум на бодибилдъри, че мъжете приемат Аримидекс, след прием на стероиди, за да уравновесят тестостерона и да натрупат мускулна маса. Твърдеше се, че Аримидекса помагал да се стопят мазнините, което ме озадачи. Сега като направя едни мускули ... Хахаха!

След операцията, когато поредната хистология отсече, че съм тройно негативна, си реших че като няма да имам хормонална, ще направя нещо друго. Така, за мое успокоение. Ходя на ваксина Катрапс, приемам CBD масло с висока концентрация и масло от черен кимион, но него сега ще го паузирам за известно време. После реших, че все пак ще приемам и Аримидекс, но ако така продължат страничните ефекти, май ще го спра. Доследващия диспансер имам време да реша.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 10 658
Molly, да ,Кръстева, коригирах.
Консулова провежда и онлайн консултации.

Точно вчера си мислех за тази ваксина.
Някой друг слага ли я?
Има ли значение вида на рака?
Аз съм с естроген и прогестерон отрицателни, HER2 положителен.

Много ме е яд, че онзи ден като бях при Консулова не се сетих да я питам за тази ваксина, както и за теста Maintrac, какво й е мнението. Въпреки, че я питах как да се следя, без значение дали е част от диспансеризацията , тя не ми каза нито за ваксината, нито за теста.

Някоя от вас следи ли се чрез теста Maintrac?
Прочетох, че се използва и за хора в ремисия, за да се следят за появата на евентуални бъдещи разсейки?

# 714
  • София
  • Мнения: 6 742
Изобщо не вярвам в тази ваксина, мисля, че е пълна глупост след всичко, което изчетох. И в CBD масло не вярвам, подариха ми 2 шишенца, изпих едно, другото стои вкъщи. Дори за проблемите със съня не ми помогна. Вярвам в липса на стрес и хубави моменти,  здравословен начин на живот и съвременна медицина, съчетана с източни практики като йога, медитации и т.н. Всякакви чудодейни билки/гъби/отвари приемам като плацебо - в което няма лошо, за когото действат.

Моли, аз съм с рецидив, но не метастаза, а съвсем различен рак след 3 г. - първо беше дуктален, после лобуларен, но и двата са силно естрогено зависими.

Това с кокосовото масло за ваг. сухота малко ме озадачи и притесни - не бих го направила, иначе ползвам за готвене/мазане по кожата, но интимно...хм... - има достатъчно средства в аптеките - това например, но и много други:
https://remedium.bg/glaytgelen-intimen-gel-h20-grama-7939/p

# 715
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Че аз кокосовото масло само за това го ползвам Simple Smile

Предната година си направих лазерна терапия на влагалището, защото бях съсипана тотално отдолу от проклетата хормонална. Докторката ми предложи всичко най-мазно, което се предллага по аптеките, но ни едно не ми подейства добре. После предложи маслото и то взе, че ми заспа. Почти нямам нужда от него,защото лазера си свърши работата, но от време на време мажа по време на полов акт.

# 716
  • Мнения: 564
Мис, напоследък чета, че Майнтрак все по-често го препоръчват онколозите, но като тест дали предписаната химия би имала нужния ефект. Доста пари си е обаче. За 5 химиотерапевтика е около 7 бона. Аз късно разбрах за него. Едва, когато червената не даде никакъв ефект.
Ходих тогава, защото една от хистологиите я правих в Германия чрез Дженомикс и бях готова да си го направя за проследяване и риска от рецидив, но  ми казаха, че трябва да съм приключила с цялото лечение. А и малко дебело излиза, защото за първо тестване е около 1000 лв, а те трябва да се правят на 6 м до 1 г., защото самият метод е сравняване на свободно циркулиращите ракови клетки в кръвта и при увеличението им да се вземат евентуално мерки. Какви точно, не знам?
За Катрапс нито един онколог няма да ти каже нищо хубаво Simple Smile . Нищо, че създателят е професор и дъщеря му, която сега продължава делото му, също. Много са противиречиви мненията за тази ваксина. Факт е, че няма нито клинични проучвания, нито се води медикамент. Имат патент за България и Европа и много се гордеят с това, но то не е нищо, което да я прави добра или лоша. (Имам опит с патенти. Това си е просто защита, че никой друг няма право да я забърква и рекламира под това име). Обаче като ходя всеки път се изумявам от навалицата. Единственото сигурно е, че си е доходоносен бизнес Simple Smile
Оливче, и аз вярвам в липсата на стрес (много трудна работа в днешно време) и хубавите изживявания, но така се чуствам по-добре. Все в нещо трябва да вярваме! Аз си избрах да повярвам , че тези две неща-Катрапс и CBD ще са ми от полза. Силно вярвам в това и се надявам да е така!
За вагиналната сухота- аз нямам за сега такива грижи, но не помагат ли обикновени лубриканти? Това с кокосовото масло не е ли рисково за завъждане на гъбички и разни други гадинки?

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 14:34 от Mollly

# 717
  • София
  • Мнения: 6 742
Да, да, Моли, то номера е да вярваш в нещо. Аз например вярвам в движението и здр. хранене, като виното и 1-2 цигари отвреме-навреме ги пиша хубав момент, защото ми се случват с приятели в приятна компания и веселба. Grinning И доколкото не вредят и човек не се откаже заради тях от медицината, съм ок с тях. А относно стресът - не говорим изобщо за липса на стрес, той дори е полезен понякога, по-скоро за отсъствие на хроничен стрес, аз и двата пъти с такъв си причиних рак, абсолютно убедена съм в това.

Ели, ти ме шашна с това кокосово масло...Я разкажи повече за тази лазерна терапия или дай линк, моля.

А, Муунстоун - може освен пробиотик да си вземеш ето това, изписа ми го гастроентеролога за сходни проблеми заедно с пробиотик (пробиотика беше Биогайя капсули):
https://aptekamedea.bg/butaren-kaps-kh-90-v1

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 14:44 от Olive

# 718
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Аз  и преди съм писала за нея, Оливче.
В болница Надежда. Има доста процедури за влагалище, но тази е най-подходяща за нас. Има и такива, които са много противопоказни. На кратко: въстановяват тъканта във влагалището. Аз бях много зле. Бях стигнала до там да не мога да се забърша след тоалетна, за секс абсурд. Не само вътре, ами и от вън се бях скапала. И това след химия-хормонална. Направо ми се беше  *** мамата. Та; минава се първо преглед при гинекложката (Десислава Станева - страхотна е) и тя преценява дали човека е подходящ за процедурата. За най-добър ефект е препоръчително да се направят 3 процедури, през 40-60 дена.  Могат да се плащат по-отделно (350лв) или в пакет (1000 лв), като последния може и на разсрочено плащане. Самата процедура е абсолютно безболезнена. Около 20 минути участъка се третира с лазер, който представлява подобие на вагинален ехограф, но по-тънък и не се усеща. Е, първият път ме разплака, но аз наистина бях много зле там. Сега съм като новичка Simple Smile Няколко мацки от тук си правиха и само една сподели, че няма кой знае какъв успех. Останалите сме доволни, а аз определено много харесах докторката. Жалко, че ми е далеко да я ползвам за редовните прегледи.

# 719
  • Anywhere
  • Мнения: 1 107
Didonka, Пловдив ви е близо. Тук в няколко болници правят химиотерапия. В държавната Св.Георги и в някои от частните иии също. Не мога да препоръчам онколог, а само онкогинеколог- д-р Росен Петров, много добър е! Ако имате нужда от консултация с такъв! Успех и кураж, всичко ще се нареди ❤️
Много Ви благодаря за отговора! На нас може би ни трябва точно онкогинеколог, защото рака на майка е на яйчника! Ще имам в предвид доктора, който ми препоръчвате, чакаме само хистологията, която ще разберем сега в сряда. А този доктор в коя болница работи? Благодаря!
д-р Петров има частен кабинет в който преглежда, а оперира в КОЦ- Комплексен онкологичен център. Час за преглед можете да запазите през Супердок. Само платен преглед има.
Ето линк:
https://superdoc.bg/lekar/d-r-rosen-petrov-3442

Общи условия

Активация на акаунт