Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване 78

  • 42 189
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 996
Кокосовото масло само там не бях го мазала😂
То в кафето го слагах, то на кожата. Ама само  кикиритката не съм мазала с него 😂

# 721
  • Русе
  • Мнения: 7 803
JoyJoyJoy Пробвай, пък знае ли се Simple Smile

# 722
  • Мнения: 317
Има една група английска s3x after breast cancer там много го използват кокосовото масло. Каква е разликата между дуктален и луминален?
На последния скенер ми беше описан като луминаленн а преди това дуктален

# 723
  • София
  • Мнения: 1 522
Някой може ли да сподели мнение за патолог проф. д-р Николай Хаджиолов 😇

# 724
  • Мнения: 22
Здравейте,момичета!Чета ви от известно време.Януари бях оперирана от РМЖ, миналата седмица ми беше първата химиотерапия ( ужасен червен цвят) в Онкологията в Дървеница.Останах с лоши впечатления от отношението на персонала и това пренощуване в болницата.Въпросът ми е мога ли да си продължа терапията в друга болница,без да спя там?Не съм от София,но лечението предпочитам да е в столицата.Нямам си и на идея как се процедира и какво се прави,никой нищо не ми обясни.

# 725
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Здравей, Мимка. По принцип не е добра идея точно сега да сменяш клиниката, но абсолютно разбирам защо го искаш.
Сити Младост и Токуда имат такси, Надежда не. Още една мацка тук си хвали болницата , но все забравям коя е Flushed
Младост  и Надежда са стационар. Отиваш, висиш, наливат те и си тръгваш. В Токуда 3 дена кл. пътека.

Трябва да си избереш клиника и с преглед от онколог да се прехвърлиш.

Ако можеш да ги изтърпиш поне за химиите, ние тук сме доста компетентни Stuck Out Tongue Winking Eye и ще помагаме с инфо.

# 726
  • Мнения: 328
Здравейте,момичета!Чета ви от известно време.Януари бях оперирана от РМЖ, миналата седмица ми беше първата химиотерапия ( ужасен червен цвят) в Онкологията в Дървеница.Останах с лоши впечатления от отношението на персонала и това пренощуване в болницата.Въпросът ми е мога ли да си продължа терапията в друга болница,без да спя там?Не съм от София,но лечението предпочитам да е в столицата.Нямам си и на идея как се процедира и какво се прави,никой нищо не ми обясни.
  Здравей Мимка.При първа химиотерапия искат да останеш да пренощуваш за да си под наблюдение.И аз не харесвам да нощувам в болницата,но така се процедира.На следващите вливки вече ме питат дали искам да нощувам или да съм на стационар.Предполагам,че винаги можеш да решиш да се изместиш,но не знам дали в новата болница ще приемат документи от другаде или ще искат пак да минаваш и през тяхна комисия.Не съм запозната с това.

# 727
  • Мнения: 356
Момичета, моля за информация къде приема проф.Тимчева и как може да се запази час за консултация при нея, ако знаете случайно? Звънях в Младост 1 но ми казаха че не е идвала от ноември при тях и не знаят дали ще приема там. Благодаря предварително.

# 728
  • Мнения: 88
Здравейте,момичета!Чета ви от известно време.Януари бях оперирана от РМЖ, миналата седмица ми беше първата химиотерапия ( ужасен червен цвят) в Онкологията в Дървеница.Останах с лоши впечатления от отношението на персонала и това пренощуване в болницата.Въпросът ми е мога ли да си продължа терапията в друга болница,без да спя там?Не съм от София,но лечението предпочитам да е в столицата.Нямам си и на идея как се процедира и какво се прави,никой нищо не ми обясни.

Здравей, Мимка! Аз точно това направих - преместих се от Дървеница заради лошото отношение на сестрите. Там започнах химия заради доц.Консулова, но една птичка пролет не прави.
Увредиха ми лявата ръка. След поредното викане от главната сестра, ми преля чашата и се преместих в Надежда.

Последна редакция: ср, 15 мар 2023, 19:34 от Kasabi

# 729
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Бабе, Тимчева вече преглежда само онлайн. През Healee.

# 730
  • Мнения: 22
Здравейте,момичета!Чета ви от известно време.Януари бях оперирана от РМЖ, миналата седмица ми беше първата химиотерапия ( ужасен червен цвят) в Онкологията в Дървеница.Останах с лоши впечатления от отношението на персонала и това пренощуване в болницата.Въпросът ми е мога ли да си продължа терапията в друга болница,без да спя там?Не съм от София,но лечението предпочитам да е в столицата.Нямам си и на идея как се процедира и какво се прави,никой нищо не ми обясни.

Здравей, Мимка! Аз точно това направих - преместих се от Дървеница заради лошото отношение на сестрите. Там започнах химия заради доц.Консулова, но една птичка пролет не прави.
Увредиха ми лявата ръка. След поредното викане от главната сестра, ми преля чашата и се преместих в Надежда.
Касаби,да разбирам,че си се преместила по време на лечението ли?Мен хем ме беше страх,хем бяха груби,ужас!

# 731
  • София
  • Мнения: 890
Аз съм в Сердика, (старата част) заради д-р Койнова. Всички, без изключение са много мили и любезни. Вижда се, че са преуморени, но са много, много мили.

# 732
  • Мнения: 11
Олеееее то не ставало толкова бързо. А аз си помислих че едва ли не, в сряда сме на контролен преглед след операцията, взимаме документите и още тази седмица ще почне химиотерапия. Дано не сме се забавили много, че мина цял месец от операцията. Благодаря Ви момичета, от сърце! Да сте живи и здрави! А онколога ние ли трябва да си го изберем и ако изберем Панагюрище, може ли да ми препоръчате някой! Още веднъж благодаря!
Здравейте, за Панагюрище за онколог са ми препоръчвали доста д-р Росица Кръстева. Знам, че около месец след операцията започва химиото.

# 733
  • Мнения: 1 494
Момичета, кога най-рано мога да подам документи за ТЕЛК ? Следващата седмица е последната ми химиотерапия, разбрах, че болничния след това е 32 дни, с което правя 180 дни, дори и няколко в повече, надявам се това да не е проблем и ми се иска да подам документите преди да се върна на работа.
Освен всички епикризи и решения на онкокомисии, ще ми бъде ли необходимо още нещо. Може би от личния лекар нещо? И тази трудова характеристика сега ли ще трябва да се представи?

# 734
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Ако няма да ползваш още болничен, да, спокойно можеш да се подготвиш за ТЕЛК. Всички епикризи, трудовата характеристика и протокол от местен КОЦ/ лекуващата болница и подаваш. В нашият ТЕЛК ми казаха, че мога да подам ден-два преди да ми свърши болничния, че да не излизам после и аз точно така направих> Подадох ги в последния си ден болничен.

Но понеже се оказа, че всеки ТЕЛК е отделна губерния, използвай времето и върви в Картотеката и питай за по-сигурно. У Ваше село може да искат нещо друго. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт